Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Ben Hillier o “Delta Machine”

Ilustrativní: Ben Hillier o “Delta Machine”

Ben Hillier se věnuje produkci již celých 25 let. U příležitosti tohoto "výročí" se nechal vyzpovídat redaktorem portálu PSN Europe. Samozřejmě, že bylo nemožné vyhnout se Depeche Mode.

Při které nahrávce na níž si dosud pracoval, si čelil největším výzvám? A na které si naopak pracoval s největší radostí?

Obvykle to bývá tak, že ta nejradostnější práce je spojena s největšími výzvami. S Depeche Mode se kterými jsem spolupracoval mám skvělé vztahy. Už jejich samotné dema jsou velmi propracované, obvykle už před nástupem do studia odvedou na skladbách velké množství práce. Nikdy by je ani nenapadlo prezentovat mi skladby bez kompletních textů, či rozpracovaném stavu a podobně. Většina kapel totiž přijde často s nejasnými nápady pro refrén a dodají, že se do toho ve studiu pustí. Při našem třetím společném albu ( "Delta Machine" 2013) jsme se už znali natolik dobře, že jsme všichni byli na výzvy doslova nastavení, pracovali jsme tedy skutečně tvrdě. Jelikož jsou Martinovy ​​skladby vždy velmi dobře rozpracované, je to vždy skutečný boj, posunout je ještě o kus dál. Abyste přišli na to, jak je vylepšit, tak se musíte skutečně soustředit na detaily. Pokaždé když jsme se pokoušeli věci někam posunout, musel jsem přinutit Davida nanovo nazpívat vokály, takže dokud jsme nezískali finální verzi, musel skladbu nazpívat i 10 krát. Pokaždé to však nazpíval lépe, takže šlo o postupný proces pokroku. Z technického hlediska to bylo skvělé vždy.

Kompletní rozhovor najdete na psneurope.com

 


2. listopad 2017 o 12:04 • dmf • Aktuality

Diskuze

Uživatel: DoMunug

DoMunug      1   2. listopad 2017 o 22:41

Gore počítal s Hillierem i pro Spirit, no Gahan si vybojoval Forda. Jestli to byla lepší volba, těžko říct, za sebe můžu jen sdělit, že se mi Spirit poslouchá o poznání lépe než Delta Machine…


Uživatel: Constructor

Constructor      2   3. listopad 2017 o 7:07

Hillere, v prvé řadě, díky ti za Playing the Angel. Nelze ti však odpustit, jaké šance si promrhal na Universe a Delta. Jestliže mluvíš o tom dělají finální studiové nahrávky z Martinových Demoverzí, můžeš se inspirovat u otolik talentovanějšího Forda. Doufám, že už se tvá cesta s Depeche mode už nikdy neprotne.
Za mě je Hiller nejslabší producent, s kterým kdy DM spolupracovali (paradoxně nejdýl). Po vydařené syrovosti PTA, která je dobrá tak jak je, jej měli vystřídat. Abych nemusel čekat 12 let na další úžasné album.


Uživatel: Logic1

Logic1      3   3. listopad 2017 o 7:41

Constructor pre mňa je Hillier je pán producent, Ford to je pre mňa najhoršia voľba producenta akého kedy máli, leba pre mňa Spirit, druhý najhorší album DM. Total katastrofa alias Soulsavers and Gahan Band.
Delta je bomba.


Uživatel: Federman

Federman      4   3. listopad 2017 o 10:42

Constructor:
Ono po bitve je kazdy general a tak budme ferovi. PTA neni pro me vyhranou bitvou, nybrz vyhlasenim valky, do ktere byla Hillerem kapela po exiterskem mirovem chcipani diky bohu opet zatazena.  To, ze se jednou bude zodpovidat za Waterloo a Bilou horu, tehdy nikdo netusil.


Uživatel: Constructor

Constructor      5   3. listopad 2017 o 12:47

Federman: A proto říkám, že je v pořádku, že pod PTA je podepsán Hiller, a že ho měli po té vystřídat jiným producentem jako to koneckonců udělali i se Simenonem, Bellem ( to se mi Exciter líbí, ale taky bych nechtěl dvakrát Exciter po sobě)a možná i s Fordem.


Uživatel: kosíno

kosíno      6   3. listopad 2017 o 15:24

Shodneme se, že James Ford je lepší producent. Ale házet špínu na ty tři desky, co pod Hillierem stvořili DM, je možná legitimní názor, ale já se s ním neztotožním. Kdyby byly “zvuky vesmíru” špatnou deskou, určitě by nebyly nominovány na nejlepší alternativní desku roku a neměly by úspěch ani v žebříčcích hitparád. Ani jedno z těch tří alb nebylo propadák, každé má mezi příznivci DM své zastánce a své odpůrce a zřejmě je to tak správně.


Uživatel: Logic1

Logic1      7   3. listopad 2017 o 20:17

kosíno, ale ja s tebou isto nezhodnem a myslím, že nie som sám. Dúfam, že keď bude ďalší album DM, keď bude, že nebude producent Ford, to potom vyjde ďalší suchý nezmysel pod vlajkou Soulsavers and Gahan Band.


Uživatel: Federman

Federman      8   3. listopad 2017 o 22:35

Kosino Ty vis, ze takove SOTU je jak by Cowleyka napsala nasim spolecnym salkem kavy, ale posloucha se skutecne cele dobre ? Neni zapotrebi slevit z mnoha kriterii a zapojit fantazii ?


Uživatel: kosíno

kosíno      9   3. listopad 2017 o 23:21

Federman: To slevování z kritérií je diskutabilní, možná, že některé písničky člověk přijímá jenom proto, že jsou od DM a jako takové ho neberou… Na SOTU mě nic neruší, možná Come Back by mohla mít uhlazenější zvuk a pochopitelně existuje sto a jedna variace toho, jak by jednotlivé písně mohly znít, ovšem to už by nebylo SOTU, ale nějaké jiné album. Větší problém mám s Deltou, která zní místy dobře, ale místy je přeplácaná a místo hudby se ozývají prazvláštní zvuky… Je pravda, že Spirit je zvukově daleko čistší, než ty tři desky před ním…


Uživatel: Logic1

Logic1      10   4. listopad 2017 o 8:48

kosíno, máš pravdu, že Spirit je čistejší, je až tak čistý, že sa to vôbec nedá počúvať.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.