Depeche Mode na VOLT Festivalu 2018
Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Noc s Depeche Mode na BBC Four

Ilustrativní: Noc s Depeche Mode na BBC Four

Britská televizní stanice BBC Four připravila pro fanoušky Depeche Mode speciální DM večer, který odvysílá v pátek, 7.dubna.

 Ve 21:00 hod. UK času (u nás o hodinu později) bude celá hodina věnována klipům a záznamům tv vystoupení kapely samozřejmě z archivu BBC. Následně bude odvysílán záznam z nedávného vystoupení kapely na 6 Music Festivalu v Glasgowě a večer uzavře legendární dokument "101", pravděpodobně v kompletní verzi. Více na bbc.co.uk . Vysílání BBC můžete sledovat přes internet, prostřednictvím BBC iPlayer -a.

 


3. duben 2017 o 7:14 • dmf • Aktuality

Diskuze

Uživatel: 1988

1988      1   3. duben 2017 o 8:49

Tak hurá, další info k DM.
Já jsem myslel, že někde už došlo k zamrznutí kabelů :-(
Jinak to je zde nějak totalka mrtvolka. Čekal jsem, že příliv Jánošíků mě zahrne informacema, jak bylo v Tatrách, ale nic.
Tak snad se po zimním spánku všem otvírají spacáky a bude zde více Live grin a kdy jindy, když ne u vydání nové desky, dnes už mohu v klídku říct dobré desky a před koncertní jízdou po mapě.


Uživatel: BehindtheW

BehindtheW      2   3. duben 2017 o 11:42

Na rozhýbání dikuze by prospel jeden odkaz, jedno vlakno k poslední desce.. Nejvic se diskutovalo u aktuality, že album uteklo na internet, bylo spíše hůř hodnocené...

Jak to slyšíme po pár týdnech ? Co fandové  co se jim to nelibilo, pořád to vnímají jako špatnou desku?


Uživatel: 1988

1988      3   3. duben 2017 o 12:30

Já už napsal několikrát, že se u mě stav zlepšil a že krom dvou písní je deska fajn se čtyřmi dobrejma hitama grin .... Písněma vlastně.


Uživatel: BehindtheW

BehindtheW      4   3. duben 2017 o 13:53

Tak já koukam , že Filik napsal dnes naprostou bomba recenzi na jném vláknu. To stojí za poctení.


Uživatel: fanda

fanda      5   3. duben 2017 o 15:36

Já jsem byl mezi těmi, kdo měli s deskou, po jejím prvním poslechu velký problém. Ač už jsem jí slyšel nejméně stokrát, tak pořád nemohu říci, že bych jí úplně přišel na chuť.  Rozhodně ale netvrdím, že je kvalitní a nebo nekvalitní. Ani nevím jaká měřítka jsou odrazem pro to, aby někdo označil hudbu za dobrou, nebo špatnou. Kolik dala práce ? Hudbu poslouchám proto, že se mi líbí a nikoliv proto, že jí někdo označil za kvalitní. Moje pocity od prvního poslechu jsou určitě lepší, ale pořád si jí nemohu osvojit. Rozhodně tam chybí moment prvotního očarování a posazení se na zadek, jako tomu u mě bylo např z Wrong. To byla pro mě osobně pecka toho nejhrubšího depešáckýho zrna na první poslech.  Určitě jsou na desce nejméně 3 skladby, které si zařadím do často poslouchaných v dlouhodobém horizontu, ale víc asi ne. I přes obrovskou radost z toho, že DM jsou pořád zde a pořád mají co říci je asi faktem, že čím se Depeche Mode měli zapsat do hudební historie, tím se již v minulosti zapsali a nic na tom nemění , jestli má někdo pocit, že to mají, nebo nemají DM zapotřebí. Komu se DM chtějí a nebo nechtějí zavděčit a zda vůbec. Koho chtěli a nebo nechtěli oslovovat, zůstane otázkami na které znají odpověď jen samotní Depeche Mode.  Mám rád vývoj a posun všeho okolo sebe a jinak tomu není ani u Depeche Mode. Přijímám novou tvorbu jako další poznání stránky této skvělé hudební skupiny. Rozhodně se nepovažuji za nostalgického vzpomínače na doby let 80. a 90. ale stále mám z tvorby DM pocit, že jim chybí někdo, kdo by dokázal všechny ty skvělé nápady došperkovat k dokonalosti po zvukové stránce. Jako příklad slouží z mnohých třeba Enjoy the Silence. V Martinově demu je to utahaná pohřební tahanice a někdo z ní vzal ten potenciál nápadu a udělal z ní hymnu, jak pro fandy DM, tak pro běžné posluchače a konec konců i komerční využití. Ta píseň je snad nesmrtelná. A mnoho nápadů a snad i většího potenciálu slyším i v současné tvorbě DM. Když bych měl srovnávat, tak Delta se mi zamlouvala více svou poslouchatelností, ale zároveň syrovostí, která je z ní cítit. Tam se mi nesmírně líbí výrazný Gahanův hlas, který je syrový i výslovností a důrazy na sykavky. Ta kombinace mi u DM naprosto vyhovuje. Jak jsem již jednou psal, tak poslední píseň DM, při které jsem cítil ten správný depešácký mráz po zádech byla jednoznačně Wrong. To jsou mé subjektivní pocity a dojmy.


Uživatel: 1988

1988      6   3. duben 2017 o 15:38

Fanda:
Ses utrhl ze řetězu grin


Uživatel: fanda

fanda      7   3. duben 2017 o 17:58

Alee neeeeeee. no tak jsem si trochu zapřeháněl nooo. Ale pravda, jak zde někdo psal, že vlastě o samotným albu tady neproběhla žádná vřelá diskuse, když nepočítám tu ke článku o úniku alba na net. To je velká škoda. Už jsem vyposlechl názory pár lidí mimo fanoušky DM a většinou se shodují, že to je pouze depresivní. Tak buď jsem slyšel samé depresivní lidi a nebo to vypovídá o tom, že tahle deska je spíše intimního charakteru. Úplnou shodou okolností jsem zaslechl rozhovor s nějakýma čechama, kteří byli na koncertě U2, nevím kde a měli s sebou hudební nástroje a Bono je při koncertu vyzval, aby si s nima šli zahrát na podium. Tuším, že řeč byla o nějakém koncertě v německu, ale nevím. Prý to je někde na netu. Ten rozhovor byl v tv. Tomu říkám komunikace s publikem. Tohle udělat Gahan, tak asi udělám loužičku. Nooooo za předpokladu, že by dotyčného šťastlivce nepostavili za klávesy Andyho. .... do prdele, vždyť to není ani zapojený.


Uživatel: fanda

fanda      8   3. duben 2017 o 18:01


Uživatel: 1988

1988      9   3. duben 2017 o 18:05

Ale to je takovej celoživotní názor normálních lidí, že DM jsou depresivní.
Naštěstí mezi ně nepatřím grin
U2- to je z předposledního tour a byl to czech revival grin ale nikdo neví, jestli to nebylo dohodnuto. Ano, je to na netu a myslím, že hráli Angel Of..ale to střílím od boku. Třeba hráli něco jiného, tak mrkni. Jinak jsem také párkrát ukazoval na jejich komunikaci s fandy, ale tam to je celkově fakt někde jinde.
Tak k DM. Mě už zajímá jen setlist!


Uživatel: fanda

fanda      10   3. duben 2017 o 18:15

Joo já vím, že jsi tady o tom psal. Já U2 neposlouchám,  tak jsem jen mrknul na nějaký záběry z koncertu a náhodou zaslechnul reportáž v TV. Už takhle Dave dostává do varu publikum, každým slůvkem mimo text, tak nevím, co by se na koncertě dělo po něčem takovém. Na hrací list jsem taky zvědav, ale poslední dobou se zdá trošku konzervativní se sázkou na jistotu. Tak třeba se kluci osmělí a překvapí. Na Daveho sice nebyl hezký pohled při Devotional tour, ale ty drogy mu pomohly se trošku odvázat a vzájemná komunikace s publikem byla v tu dobu skvělá. Tak možná by si mohl dát před koncertem skleničku.


Uživatel: 1988

1988      11   3. duben 2017 o 18:19

Pár skleniček a skok do davu grin , ale ta doba je fuč.
Jak jsem říkal, jsem zvědav, jestli poprvé vynechají Quest.Time .Debata s přáním o staré songy je nekonečná.
Jinak super, jsme tu dva grin nebo dvě grin


Uživatel: fanda

fanda      12   3. duben 2017 o 18:28

Jooo, žije to tady, debata už se dostává do varu. Já jsem teda on.


Uživatel: BehindtheW

BehindtheW      13   3. duben 2017 o 21:50

Jak tady píšete, že ta deska je depresivni, tak myslim, ze není. Ona je komorní, stejne tak jako byla Black Celebration.
Do dnesni doby je to pruser, protože celou desku uměj vyslechnout opravdu fandové, běžnej posluchač s mnoha giga hudby na disku , kde skače z jednoho do druhýho tohle neumí.

Depeche mode nahráli desku proti proudu. není tam ani jedna prvoplánove chytlavaá písnička, nic do radia.

Mne se to moc libi , ackoliv jsem byl skeptikem a uvodni singl mne moc nenadchnul.

najednou je to skladba, kterou mám rád..  Zbožnuju desky na nekolik poslechů.

PS: Wrong naopak já považuju za vatu, pisnicku bez nápadu .-)


Uživatel: 1988

1988      14   4. duben 2017 o 6:37

BTW:
Wrong, čoveče, také mě nějak extrémně nebere. Nevadí, ale nebere….
Jinak určitě souhlas že v dnešní době , když bych dal někomu poslechnout novou desku DM tak mě 90% lidí řekne ,,co to proboha je? ,, grin


Uživatel: julixa

julixa      15   4. duben 2017 o 15:41

Tahle situace s možností vytáhnout z publika nějakýho fans je dle mně docela poslední dobou hodně používaná, kolegové z práce co byli na Green day, také byli svědky toho jak prý Bill vytáhnul z podia diváka a zeptal se zda umí na kytaru a když mu jí předal v klídku si sednul a zapálil si cígo grin tu kytaru mu dokonce i nechal. Jestli je na tom něco pravdy kdo ví ?


Uživatel: 1988

1988      16   4. duben 2017 o 16:02

Julixa:
A po koncertě ji vrátil grin
Hele to asi nikdo neví, jak to je, ale vím z dobrých zdrojů, že někdy to je opravdu připravené.
Až se to stane někomu z nás , uvěřím..
Snad jen uvěřím, jak si RW bere z hlediště roštěnky a na podiu jim dává šroub do hlavy grin
Jinak co nového ohledně DM??


Uživatel: M100480

M100480      17   4. duben 2017 o 20:41

tak taky dám trošku do mlýna pohledu spíše milovníka kytar, po poslechu alba (3x vinyl; 2x CD, 4x live verze). Je to subjektivní názor pochopitelně.
No, těžké album a proč?
Prozatím se mi líbí ve stylu DM jen skladby: Going .. a Fail.

Zajímavé jsou: The Worst Crime a Poison Heart - hodně je to nádech Badalamentiho s Lynchem a spíše jak Soulsavers či Mirror od Anselmiho; a to se mi právě líbí

You Move + Cover Me + Poorman - vše mělo být jen instrumentálně. na bonusech krásně vidět síla Martina u Cover Me; Poorman jak vyšité z MG.

Bonusové CD - vše paráda.

Ostatní není pro mne. Nějak zjišťuji, že se mi velmi DM stylem od PTA vzdalují. Nová alba pouštím tak 1x - 2x ročně. Spíše pouštím kytary (oblíbené Fantomas, Tomahawk, Solstafir, Faith No more, Mr. Bungle, Pearl Jam) a elektronika je nyní spíše právě Ssss, MG, ale i české  Ventolin či Moimir Papalescu.

K DM jsem přišel právě v období SOFAD, kdy mne dostalo to spojení s kytarou. Nyní se mi zdá, že Christian už tam ani nemusí být, tak snad to nedopadne jak se Solstafir, kde nyní už nemají živé bicí! Nebo Paradise Lost a jejich elektronické One Second. Uff.

Už jsou opět DM hodně elektroničtí, což je jejich smysl a styl, ovšem mi se líbí spíše MG bez Davea a u Davea jeho Soulsavers projekty kde se mi jeho vyzrálý hlas moc líbí k těm aranžmá.
Takže jo, Spirit poctivá práce, dobrá zvukařina, dobré nápady, na koncerty půjdu, ale nyní aranžmá a styl stavu Martinových skladeb s hlasem Davea - pro mne už to k sobě nesedí. Stejně jako Dave s doplněním myšlenek Martinem.


Uživatel: Mobydick

Mobydick      18   4. duben 2017 o 20:54

M100480: Zajímavý pohled. Nesedí ti mix Daveovy spirituality a Martinovo nadšení pro nové trendy… To se dá chápat. Upřímně, nepřijde ti, že si ti dva pomalu vyměnili role? Emocionální génius jako by byl poslední roky vyprahlý a hlas génia jako by chtěl víc a ono to docela jde? Pro mě má ten mix pořád obrovské kouzlo. Tedy pořád… Spíš konečně opět smile


Uživatel: 1988

1988      19   5. duben 2017 o 7:09

MI5 grin
Mám moc rád Pearl Jam a FNM. Poslouchám asi od 90 let.
První deska PJ a jejich Jeremy, nebo FNM a Epic grin
Hned mám lepší náladu grin


Uživatel: M100480

M100480      20   5. duben 2017 o 20:14

Díky oběma za reakci, a kladnou!
Ne vážně, přece jen může být trošku rouhačské mít takový názor. Být totiž hlavně zaměřen zejména na elektronickou hudbu, tak je stále album prvotřídní a neměl bych myslím námitek.

to Mobydick:
ale víš že možná s tou výměnou rolí může být částečně pravda? To že mají stále kouzlo, podepisuji, protože touha být s nimi na koncertě a užívat tu atmosféru pospolu, to se těším moc a moc. jen už není album můj šálek kávy, ale to je můj problém, ne kluků z Basildonu, co si budem nalhávat grin Album řemeslně i nekomerčně, je udělané pořádně.

to 1988:
Jojo! od PJ album Ten , to je základ, pak už přece jen od Vs. jsem přestal kupovat originály (narozdíl od DM). Ale poslední koncert v O2 jsem si nenechal ujít.

FNM - k nim jsem přišel od Pattonovských Mr. Bungle, ovšem FNM je pro mne jeden z pilířů. Bohužel až tak že teď kupuji ty dvoj-vynil edice s live a non-LP tracks. Ojoj, leze to do peněz grin Opět, koncert ve sportovní hale, i teď nedávno v Hradci, paráda


Uživatel: 1988

1988      21   6. duben 2017 o 8:22

MI5-
Máš recht! Někdo je zaměřen jen na elektro, nebo nedejbože jen na DM a vše ostatní je pro ně sr..
Na Fejtech a PJ jsem zažil skvělá léta a když mě brali nejvíc, tak dotoho jsem šel na DM na Letnou si zařadit grin
Jinak pakárna, nová deska, nové tour a mi tu řešíme vlasáče v kšiltovkách…


Uživatel: Mobydick

Mobydick      22   6. duben 2017 o 13:02

Od Faith No More mám naposlouchanou jen profláknutou Angel Dust, ale zas ji mám hodně rád. Pearl Jam jsem do sebe zkoušel ve své době soukat horem dolem, ale nikdy mi Eddie a spol. k srdci nepřirostli. Kdo by chtěl opravdu monumentální dílko tak můžu doporučit Smashing Pumpkins a jejich Mellon Collie… wink


Uživatel: 1988

1988      23   6. duben 2017 o 13:10

Smašky jen pár písní, jinak to dvoj cd je jejich klasika.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.