Depeche Mode na VOLT Festivalu 2018
Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Předkapelou koncertu DM v Praze budou The Raveonettes

Ilustrativní: Předkapelou koncertu DM v Praze budou The Raveonettes

Depeche Mode s radostí oznamují, že na pražském koncertu 24. května na Edenu je bude provázet kapela The Raveonettes.

Depeche Mode představují na světem turné s názvem Global Spirit Tour svůj 14. studiové album Spirit, který vydali 17. března tohoto roku. Za krátký čas od svého vzniku si album získal uznání nejen u fanoušků, ale i hudebních kritiků. Umístil se v Top 10 mezi debutovým alby v 15 zemích, v USA a Británii obsadil pátou příčku. Fanoušci si mohou album objednat na stránce smarturl.it/Spirit.

The Raveonettes

Na koncertě v Praze, který DEPECHE MODE odehrají 24. května na stadionu Eden, vystoupí v roli předkapely duo The Raveonettes.

Formace, která vznikla v LA, je původem z Dánska a hraje indie rock. Tvoří ji Sune Rose Wagner (zpěv, kytara) a Sharin Foo (baskytara, kytara, zpěv). Připisuje se jim klíčový hudební vliv v oblasti tzv. revival garážových skupin. Právem se zasloužili o své místo v rock n'rollové historii. Kapela se neustále zvukově vyvíjí a na svých koncertech zaujme i vizuální stránkou. I díky tomu si The Raveonettes získávají stále nových fanoušků. Jejich tvorba, inspirovaná formacemi The Everly Brothers a The Velvet Underground, nás vrací k zpět starému dobrému rocku 50. a 60. let Oživenému novým zvukem.

Depeche Mode – The Global Spirit Tour

PRAHA – EDEN ARÉNA
24. KVĚTEN 2017


12. duben 2017 o 17:42 • Gabriel • Aktuality

Diskuze

Uživatel: 1988

1988      1   12. duben 2017 o 18:00

Admin se vrátil z dovolené!!
Kapelu neznám :-( tak jsem zvědav.
Pamatuji, jak každý šílel s minulém koncertě u těch uječených holek, co jim furt blbla aparatura. Hrůza!! Ale prej jsou dobrý a známí.... Asi poslouchám špatná rádia.

Jinak píseň přidaná k článků neurazila. U studeného buřtu a teplé limo bez víčka to bude fajn grin


Uživatel: fanda

fanda      2   12. duben 2017 o 18:42

Taky bych řekl, že hudba, která neurazí a ani nenadchne. Dělat předkapelu Depešákům je asi hodně nevděčný úkol, i když už to není takový extrém jako v minulosti. To se rovnalo skoro sebevraždě. Mě šokoval hudební bordel předkapely v 98. Purity. Pak jsem si na ty zvuky po roce vzpomněl, někde dohledal a našel v tom podivné zalíbení. Je to teda fakt brajgl hudba, ale občas si to s chutí a hodně nahlas pustím. Má to v sobě  hodně dramatičnosti, která se mi líbí. Asi jediná předkapela DM, která mě  zaujala, i když hodně opožděně od prvního šoku.
https://www.youtube.com/watch?v=IA6G87r2-3w
Tak jsem si na ně při tomto článku vzpomněl a po delší době poslechnul.


Uživatel: 1988

1988      3   12. duben 2017 o 18:44

Škoda, že není něco českého, to by mě bavilo…Třeba výborná hudební kapela Indigooooo


Uživatel: fanda

fanda      4   12. duben 2017 o 18:54

Mě vždycky hodně mrzelo, že se nepodařilo, aby byla předskupina Oceán. V 88. to bylo na Oceán moc brzo a 93 už zase pozdě. Shalom byl už zase hodně ortodoxní co do posluchačů.Bylo by to asi hodně zajímavé. Vzpomínám si, že mezi velkou částí sklaních fanoušků DM, byl Oceán a Petr Muk v tehdejší poloze až nenáviděn. Škoda, tohle spojení na jednom podiu by bylo jedinečné a nezapomenutelné.


Uživatel: 1988

1988      5   12. duben 2017 o 19:15

Oceán si to užili s Erasure a myslím, že je to stále nedoceněné k dnešním dnům, jak dokázali této kapele v její nej slávě předskakovat.


Uživatel: fanda

fanda      6   12. duben 2017 o 19:24

To je rozhodně pravda. Vždyť si Oceán v průběhu toho turné dokázal vytvořit své vlastní fanoušky. Já myslím, že celkově tvorba tehdejšího Oceánu je více než nedoceněná, už po básnické stránce. Myslím, že kdyby byly texty vydané jako básně, tak by se setkaly s větší vážností a respektovaným přijetím, kterou rozhodně zasloužily. Ta kvalita zůstala utopena šílenstvím náctiletých, kteří se vzhlíželi především v osobě Petra Muka ( já byl jedním z nich) ale právě Petr Muk byl tím člověkem, kterému jsem jeho projev bez sebemenších pochyb věřil. Každopádně představa, že by se Depeche Mode zastavili v Praze v rámci Violation tour v době své největší slávy a předskakoval by jim Oceán, v té době také na vrcholu. No to už jsem si trošku zafantazíroval.


Uživatel: 1988

1988      7   13. duben 2017 o 6:36

no, dodnes si myslím, že kdyby méně propagovali Izrael atd…tak základna fandů je větší, ale je to jen to, co si myslím. Možná hudba se líbila hodně lidem, ale když ho viděli a slyšeli, tak…


Uživatel: Federman

Federman      8   13. duben 2017 o 8:21

myslím, že kdyby méně propagovali Izrael atd…tak základna fandů je větší

Proc ?


Uživatel: tangerine

tangerine      9   13. duben 2017 o 8:32

MOTOR forever!!!!!!!! :-D


Uživatel: 1988

1988      10   13. duben 2017 o 8:36

Co proč..... Byla jiná doba a ne každý byl zvědavej na jejich názory atd.
Dnes by to přešel každý, dříve myslím, že ne a v tom byla jeho síla, že dotoho šel.


Uživatel: funky

funky      11   13. duben 2017 o 13:29

bylo by fajn, kdyby předkapela byla vždy z té země, ve které DM vystupují, ale chápu, že je to “nevděčný” úkol ..
i organizačně to úplně nejde, nicméně bylo by to bezva, jen je těžké hrát, když ostatní neustále skandují Depeche Mode smile
Maya Jane Coles se mi celkem líbí a čistě mezi námi “Oceán” jakožto předkapela by byla skvělá volba, jen si nejsem jist, zda-li by se to líbilo DM smile smile smile


Uživatel: fanda

fanda      12   13. duben 2017 o 15:37

Na druhé straně to byla neskutečně geniální věc s tím židovstvím v náznacích Oceánu a otevřeného v Shalomu. Kdo by si kdy pomyslel, že ze židovství se dá udělat hudba a idol jedné mladé generace. Může a nemusí se mi líbit judaismus jako takový, ale faktem je, že Shalomu se podařilo něco naprosto nevídaného co bylo dáno hlavně osobou Petra Muka, který byl naprosto přesvědčivý svým prožitkem, který vkládal do hudby a kterému pravděpodobně sám hluboce věřil. Proto mu uvěřili i ostatní. Jak řekl k Shalomu Kočandrle, v show businessu nelze nikdy nic předvídat a Shalom toho byl jasným důkazem. Ale určitě tady Shalom zanechal něco hudebně jedinečného a nenapodobitelného. Nehledě na to, že to pro mnoho mladých lidí znamenalo, nějaký počáteční duchovní rozvoj. Duchovní rozměr je něco, co bylo nadstavbou všeho. Spojení duchovního světa s popovou hudbou zde nikdy nebylo a Shalomu se to podařilo skvěle propojit. Asi na to byla i vhodná doba. Svou jedinečností a ortodoxností jsem vždy Oceán a potažmo Shalom spojoval s Depeche Mode. Ať už záměrně, či nikoliv, tak tam je mnoho podobných rysů v podobě klíčového člověka vpředu, který je jedinečná a výrazná osobnost. Další věcí byla vždy silně emotivní hudba a mnoho dalšího. A že někdo vyčítal Oceánu napodobování DM, jistě, vždyť i DM měli vždy svoje vzory a inspirace. Že šel Shalom cestou judismu je asi projev odvahy, i když se jednalo ohraničený projekt, což bylo avizováno ještě před jeho vznikem. Oceán mohl v poklidu fungovat dál a částečně se vézt na vlně Depeche Mode fanoušků, kteří byli prvotním a základním publikem Oceánu. Shalomu se podařilo vytvořit své vlastní publikum a svůj řekněme kult, který netrval přílišně dlouho, ale o to byl intenzivnější. Je docela zajímavé propátrat informace, co bylo před Oceánem. Oosbně jsem nabyl přesvědčení, že kdyby Petr Muk zůstal u udergroundu a nikdy nevstoupil do komerčních vod, tak by byl asi spokojenější. Posledních deset let tvorby a života Petra Muka byl jasným důkazem toho, jak dokáže tlak hudebně finančního světa, zcela zničit člověka a naprosto ušlapat jeho opravdový potenciál v zájmu komerce a zisku.


Uživatel: fanda

fanda      13   13. duben 2017 o 15:41

funky - vím, že v 93, předávali Goremu nahrávky Oceánu, ale ten říkal, že se k poslechu ještě nedostal, tak těžko říci, co by na to DM říkali. Každopádně Andy Bell byl na adresu Oceánu velmi pochvalný. Dokonce o jedné přezpívané písni Erasure, Petrem Mukem řekl, že ta Mukova verze je lepší, než jeho originál. Tak to bylo prostě jenom hezké.


Uživatel: funky

funky      14   13. duben 2017 o 16:15

fanda: to muselo Petra zahřát u srdce .. paráda a velký respekt!


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      15   13. duben 2017 o 20:24

Byl jsem v 92 na Oceánech v Ostravě a byla super atmoska,srovnal bych s 97 na DM,pak to přehnali s Shalomem to už šlo komplet mimo mě.


Uživatel: 1988

1988      16   14. duben 2017 o 6:22

Oceán dobrý a dodnes dost fajn písní a vzpomínek.
Shalom už tak nezářil a nějak mě nechytl.
Dnešní Oceán aspoň pro mě už bohužel není Oceán.


Uživatel: Herrer

Herrer      17   14. duben 2017 o 8:39

Oceán byl super. Inspirace DM zjevná, ale s takovou elegancí, obří dávkou vlastní invence a svébytnosti, že nikdo soudný nemohl říct, že by Oceán chtěli být českými DM. Vlastně těžko někam Oceán zařadit, což je jenom důkaz, jak výjimeční byli… Určitě ne k Erasure a určitě ne ani k DM. Duchovno hrálo v jejich tvorbě mnohem větší roli, než u výše zmíněných. Podobní si s nimi byli v technické stránce věci - tam byli někde mezi a snad vždycky to znělo hodně dobře. Byť třeba ne progresivně, tak vždycky melodicky a vkusně.

Shalom mě minul, tam už bylo toho duchovna na můj vkus příliš, zato básnické mnohoznačnosti méně. Záliba v judaismu už tam byla až moc přímočará a pro mě dost složité se s tím bez vlastní touhy po hlubším poznání identifikovat. Na to, aby se to podařilo i bez toho, by i ta muzika musela být o hodně silnější. Navíc už to byla spíš kytarovka… smile


Uživatel: Arokis

Arokis      18   14. duben 2017 o 9:56

Za mě jednoznačně nejlepší předskokanem byl Chvrches, které poslouchám do teď a těším se na jejich další tvorbu.


Uživatel: 1988

1988      19   14. duben 2017 o 10:07

Aro:
Právě tyhle uječendy nemusím. Strašný grin


Uživatel: Federman

Federman      20   14. duben 2017 o 10:43

Shalom mě minul, tam už bylo toho duchovna na můj vkus příliš

Uz mi to prislo, ze si i na neco zacinaji hrat a ta neverohodnost tak prerustala az v kycovitost a grotesknost Davida, Alese, Vaska a Martina. Ti hraji na radiich, ktere nepousti Chevrches. Jako predskokani byli tehdy skveli a zpevacka je navic roztomila mys. Bylo mi ji lito.


Uživatel: Herrer

Herrer      21   14. duben 2017 o 10:50

Přesně tak, už to zavánělo až kýčem.

Zpěvačka CHVRCHES je mazlík smile


Uživatel: Federman

Federman      22   14. duben 2017 o 12:42

Zpěvačka CHVRCHES je mazlík

Vejtaho smile


Uživatel: Herrer

Herrer      23   14. duben 2017 o 13:07

Já s ní nic neměl! grin


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      24   14. duben 2017 o 19:06

Ta zpěvačka je luxusní i kapela a tvorba Ok,ale asi nej předkapela byla koncem 80 a pak později Nitzer Ebb .DM by Oceán nepobrali stejně tak Camouflage,mají rádi originály ne následovníky.


Uživatel: 1988

1988      25   14. duben 2017 o 19:42

Čoveče z Nitz…Ebb je každej paf. Nechal sem si je nahrát, moc jsem se snažil a stejně, jako si každej učurne i z Mash, tak oboje je pro mě sračka grin


Uživatel: Federman

Federman      26   14. duben 2017 o 22:23

mají rádi originály ne následovníky.

Hezky bonmot, na herce smile


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      27   15. duben 2017 o 7:53

Federman- jasně,ale moje maličkost není součástí slavné kapely:)


Uživatel: Maroš J

Maroš J      28   15. duben 2017 o 9:44

Ešte k tomu Oceánu - Oceán dostal oficiálne ponuku predskakovať DM (teraz neviem presne v ktorom roku to bolo), ale Muk sa vyjadril, že to odmietli s tým, že by nemali rovnaké technické zázemie na pódiu a že by nemohli podať plnohodnotný výkon. Je to zvláštne, keď dobre viem, aký boli DM vzor pre Petra… Inak, v biografii od Karla Deniše - Petr Muk, Oceán, Shalom, Slavíci On (a já) z r.2015 sa píše, že Oceán dostal oficiálne ponuku od Daniela Millera natočiť album u Mute a producentom mal byť Alan (!!!), ale zišlo z toho…. To si ani radšej nejdem predstavovať, aká by to mohla byť bomba! Keby sa Oceán nerozštiepil na Shalom a obaja Petrovia (Muk i Kučera) by tiahli s bratmi Vozáryovými za jeden (alternatívny) provaz, mohol Oceán ešte vyprodukovať úžasné elektro albumy (Jan Vozáry tiahol vždycky k alternatívnej a tvrdej elektronike - viz jeho projekt Banned Space, ktorý nemá ďaleko od Front Line Assembly). Ale Shalom chcel ísť inou (popovejšou) cestou…. Škoda, i keď i tam boli pekné momenty (Dvojhvězda, Chodíme kolem sebe,....).


Uživatel: 1988

1988      29   15. duben 2017 o 10:07

Maroš:
Nevěř všemu co se píše a navíc v knihách zvaných Biograf.
Jinak že by kvůli techn… zázemí  neměli ok výkon? No…já tomu nevěřím.
Možná nějací arogantní blbci si mohou dovolit něco a někoho odmítnout, ale normálně uvažující člověk, navíc fanda by hrál třeba i ve slipech a na bubny z kastrolu.Jestli ovšem by třeba neměl, nedostal strach ?? grin


Uživatel: Maroš J

Maroš J      30   15. duben 2017 o 10:36

Tak opravujem - nebolo to v období Oceánu, ale ponuku predskakovať DM dostal Petr Muk a reagoval takto: „Nabídli mi, abych Depešákům předskakoval na jejich koncertě na Slovensku, ale když mi řekli podmínky, odmítl jsem. Hrát s mizerným ozvučením nemáme zapotřebí,” řekl Super.cz Muk.  Možno sa bál, inak si to neviem, vysvetliť....


Uživatel: Federman

Federman      31   15. duben 2017 o 10:58

O tom technickem problemu se skutecne psalo a verim tomu. To ze proud nebude protekat vsemi kabely je asi trochu potupa, ale porad lepsi byt kralem s papirovou korunou, nez rytirem pasovanym mecem z oceli. 
Tu korunovaci mel podle meho nazoru tehdy Muk prijmout. Pro preskoceni stinu vlastniho ega by stacil jen maly odraz a splnil by si sen. To, ze nehraly vsechny repro bedny je preci na teto urovni nedulezite. Koho zajima, kdo byl druhy ve vesmiru ? Myslim si, ze toho ted Petr Muk mozna i lituje a rika si, pokud prijdu jeste jednou na svet, nabidku bez vahani prijmu.

Te nabidce neverim.


Uživatel: 1988

1988      32   15. duben 2017 o 11:21

Přesně to vše jsem psal v jiném podání grin


Uživatel: fanda

fanda      33   15. duben 2017 o 19:24

Jsou to krásný spekulace. Také jsem o tom četl, ale těžko hodnotit zpětně. Každopádně by to byla bomba, ať už Oceán jako předskokan a nebo deska Oceánu u Mute. Já bych v době největší slávy DM, taky nechtěl dělat předkapelu. A jestli Petr Muk něčeho lituje, tak asi jen toho, do jakého světa se nechal zatáhnout, díky všem, kteří na něm chtěli vydělávat, ovšem také včetně něj samotného. Za to bych dal krk.


Uživatel: 1988

1988      34   15. duben 2017 o 20:09

Oi na Roi


Uživatel: BehindtheW

BehindtheW      35   16. duben 2017 o 11:08

AHoj, Oceán dostal nabídku na DM spartu v 93,  bohuzel nemeli tu dobu v Oceanu kamaradske vztahy, take nehrali, mozna se na to necítili….to asi vědí jen ti tři: Kučera, Vozary a Vozáry…v každem případě v 93 byla předskokanem skupina Toyen, ktera mela docela dobře našlápnuto…

Pak dostal nabidku jako Petr Muk Band ( jak píše Maroš J. )  a tam asi ty technický podminky hráli roli

Je to škoda, ja myslim, že to mělo dopadnout…

Lucie a Mišík, Olympic a myslim , že i Žlutej pes žijou ve vzpomínkách dodnes, jak předskakovali Stounum…


Uživatel: Maroš J

Maroš J      36   16. duben 2017 o 18:43

Inak , ja som mal tajné prianie, aby predkapelou DM na letnej šnúre boli Goldfrapp s prezentáciou ich najnovšieho (a výborného!) albumu Silver Eye. Škoda, bola by to bomba… :-(


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.