Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
11. února vystoupí Depeche Mode v San Remo

11. února vystoupí Depeche Mode v San Remo

Depeche Mode se vrací na festival San Remo, kde vystoupí finálový večer 11.2. Jejich vystoupení na 73. ročníku bude první od éry Violator.

Depeche Mode budou hosty závěrečného večera festivalu Sanremo v sobotu 11. února. Oznámil to Amadeus v pořadu Tg 1. "Jsem velmi rád, že to mohu oznámit," řekl moderátor a umělecký ředitel akce, "protože jsem velkým fanouškem této skupiny," dodal, "a nikdy jsem si nemyslel, že se s nimi setkám osobně. Jejich hity vysílám v rádiu už mnoho let a konečně je budu moci mít na pódiu.

 

Bude to velký návrat na jeviště Aristonu. Depeche Mode byli na festivalu hosty již třikrát: poprvé v roce 1986, kdy vydali Stripped, první singl z Black Celebration, poté v roce 1989 s Everything Counts a nakonec v roce 1990 s Enjoy the silence.

Velký návrat

Bude to velký návrat na jeviště Aristonu. Depeche Mode byli na festivalu hosty již třikrát: poprvé v roce 1986, kdy vydali Stripped, první singl z Black Celebration, poté v roce 1989 s Everything Counts a nakonec v roce 1990 s Enjoy the silence.

 

 

 

 

 

 

 

První singl z nového alba

Dave Gahan (zpěv) a Martin Gore (kytara a klávesy) pravděpodobně v nejbližších dnech představí první singl z nového alba Memento Mori, patnáctého studiového počinu kapely (šest let po předchůdci Spirit z roku 2017), který vyjde 17. března 2023 u společností Columbia a Mute. Bude to první studiové dílo, které kapela vydává od smrti svého spoluzakladatele a klávesisty Andyho Fletchera, který zemřel 26. května ve věku 60 let.

 

Světové turné

"Na tomto projektu jsme začali pracovat na začátku pandemie," zdůraznil Gore v minulých týdnech, "a jeho témata byla přímo inspirována touto dobou. Po Fletchově smrti jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme si jisti, že by si to přál, a projekt tak získal další smysl. Dave Gahan dodal: "Fletchovi by se toto album líbilo. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi o něj brzy podělíme, a nemůžeme se dočkat, až ho představíme naživo.

 

Po vydání alba bude následovat světové turné, v jehož rámci se Depeche Mode po pěti letech vrátí na koncertní pódia a v létě se představí v Itálii ve třech termínech: 12. července na Stadio Olimpico v Římě, 14. července na San Siro v Miláně a 16. července v dall'Ara v Boloni.

 

Všichni hosté festivalu

Příjezdem britské kapely se tak doplňuje skládačka hostů festivalu, která na mezinárodní frontě již mohla počítat s Black Eyed Peas. Na pódiu se dále představí Maneskin, Mahmood a Blanco, Pú, Al Bano a Massimo Ranieri s Giannim Morandim, Peppino Di Capri a Gino Paoli.

 

V rámci komediální kvóty oznámil Amadeus pro Viva Rai2! také příchod neuctivé satiry Angela Dura, která se v Aristonu uskuteční ve středu 8. února.


1. únor 2023 o 21:35 • Dangerous • AktualityDiskuze (17) •

Diskuze

Uživatel: Dangerous

Dangerous      1   2. únor 2023 o 6:50

Peppino Di Capri?! tak to je super sestava!


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      2   2. únor 2023 o 6:57

Asi budou dělat Pepínovi předskokany.


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      3   2. únor 2023 o 7:43

video č. 3 mám moc ráda


Uživatel: Grangers

Grangers      4   2. únor 2023 o 8:34

Ty vole ten Al Bano musí být už starší než Zeman.
Mimochodem,to je k nevíře.Kolikrát už člověk všechno slyšel a viděl a furt dokola…A já jsem si pustil všecky tři ty videa a krásně jsem si to užil.Je to prostě paráda žít s TÍMTO.


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      5   2. únor 2023 o 9:34

už jen 26 966!


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      6   2. únor 2023 o 12:02

V té době jsem viděl záznam vystoupení- a myslel jsem si doteď, že je to zrovna San Remo, kde měl Dave tričko s křížem. Ale asi to bylo video s ” Personal”  koncem 89 a někde jinde…..


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      7   2. únor 2023 o 12:14

Tů lex
https://youtu.be/ELRR7rPDvh0
sacre soire


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      8   2. únor 2023 o 12:17

no co oblíbené tričko… má ho jak v zdf tak v sacre v tom druhém


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      9   2. únor 2023 o 12:21

v peter’s show taky…


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      10   2. únor 2023 o 18:17

To Ultramaraton: Ano, byla to další slavná  show té doby- Peters pop show- hrozně  jsem to triko tehdá chtěl, samozřejmě  u nás nesehnatelné.


Uživatel: fanda

fanda      11   2. únor 2023 o 18:25

To jsem nikdy nepochopil proč tu Everything Counts v San Remu pouštěli ze 101 ????? Je tam několik hooodně trapných momentů kdy se Dave vůbec netrefí do výkřiků. To je ale myslím jediný moment kdy Depeche Mode použili playback z živého vystoupení.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      12   2. únor 2023 o 18:30

tak oni propagovali Everything Counts verzi 101, ale bylo to hodně vtipné, na druhou stranu, jako dnes vidím ten den, kdy jsem to nahrával z Československé televize z pořadu Melodie ze zahraničí na ruchový mikrofon magnetofonu Panasonic…


Uživatel: SecretGarden

SecretGarden      13   2. únor 2023 o 18:46

Tiež som sa nad tým pozastavoval, že je to trochu trápne, ale myslím, že tá verzia bola preto, lebo to bol vtedy jednoducho regulárny singel.


Uživatel: Lex Barker

Lex Barker      14   2. únor 2023 o 20:16

V Peter’s pop show jsem někdy okolo roku 87-88 viděl prvně i Clan of Xymox , kdysi i mezi jasné popiky namíchali takovouto podivínskou alternativu.


Uživatel: fanda

fanda      15   3. únor 2023 o 10:38

Noooooooooo, ono když mluvíme o V Peter’s pop show , tak Depeche Mode tam také neměli singlovou verzi. Každopádně dnes v 18 hod. to zase vypukne


Uživatel: SecretGarden

SecretGarden      16   3. únor 2023 o 11:43

Fanda, akú pieseň myslíš? Enjoy? Lebo je pravda, že to nebola úplne singlová verzia (ale video), ale svojim spôsobom sa dá tak brať, aj video verzia je verzia na “predvádzanie”, niečo ako singel.
Vnímam to tak, že tá Everything vtedy vyšla ako singel live zo 101. Na jednom CD bola napr. aj so skráteným začiatkom, tu vlastne použili aj v tom San Reme. Ale ak chceli tam vtedy propagovať aktuálny singel, veľa na výber nemali. Everything z 1983 by bolo o niečom inom.
Mohli možno len pre túto príležitosť upraviť mix, čo sa týka tých výkrikov, no neviem, už špekulujem. grin Každopádne to bola zvláštnosť, playback live nahrávka, to je taká zvláštna kombinácia.


Uživatel: fanda

fanda      17   3. únor 2023 o 17:40

Myslím Enjoy Peter’s pop show. Není to singl verze, ale mne se tato líbila více. Zvuk kláves před dvojitým refrénem je také jiný. Byl použit v jednom remixu, ale nevím v jakém.
Jinak ten playback Everything Counts je asi jedná rarita tohoto druhu a asi jediný trošku trapas. Každá taková zajímavost je ale skvělá.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.