Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Alan: “Když jsem se dozvěděl o přijetí DM do Rockové síně slávy, napadlo mě, že bych šel”

Ilustrativní: Alan: “Když jsem se dozvěděl o přijetí DM do Rockové síně slávy, napadlo mě, že bych šel”

"...a zahrál s nimi nějakou skladbu na pódiu...." tak zní celý údajný citát, který zveřejnil německý magazín Sonic Seducer. Pokud by to byla pravda, stalo by se tak po deseti letech od společného vystoupení se skladbou Somebody v Royal Abert Hall.

https://sonic-seducer.de/index.php/de/7098-depeche-mode-alan-wilder-denkt-ueber-gemeinsamen-auftritt-nach.html


3. únor 2020 o 20:36 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      1   3. únor 2020 o 21:18

Konečně správné rozhodnutí, Alane.


Uživatel: Federman

Federman      2   3. únor 2020 o 22:40

V RAH jich prý hrál víc a byla to srdeční záležitost nejen pro wilderovce. Návrat ztraceného syna bude opět důvod ronit slzy v mokrých DM snech.


Uživatel: NMDH

NMDH      3   4. únor 2020 o 6:40

....možná lepší, když s nápadem příjde samotná kapela, než sám reagovat, kdyby náhodou….


Uživatel: Dangerous

Dangerous      4   4. únor 2020 o 10:44

ANGELINDA:
Warning: Fake News

After Depeche Mode’s election in the Rock And Roll Hall Of Fame last January 15th, there has been much talk in DM-related Facebook groups and pages about the upcoming ceremony. It seems unlikely that Vince Clarke will join DM at the ceremony, because he said so in an interview from 2018 and again in Erasure’s mailing list 2 weeks ago.

But there is no word yet on whether or not Alan Wilder will join DM at the ceremony. Suddenly on February 1st, DM fan Juan Garcia Flores created an image in Microsoft Paint in which he “quotes” Alan Wilder as saying that Alan is “thinking” of joining DM at the ceremony. Simultaneously, Juan is saying that this is a rumour. https://www.facebook.com/DepecheModeFansDeMadrid/posts/1324097227776969
When people ask Juan for a source, Juan says that this rumour comes from “several Facebook pages and groups”, but does not specify which one(s). I have joined and followed every DM-related group and page that exists (about 400 groups and pages), and I have not seen this “rumour” prior to Juan’s post. He should have specified where exactly this rumour was born, in order to make his statement reliable.
Furthermore, regardless of whether you have had a college education or not, everyone should know that it is not allowed to create a quote without referencing a source. If it was allowed, then I would have able to create a quote like “Donald Trump says: “Joe Biden can suck my d*ck”“, without any repercussions. In Juan’s post, he is “quoting” Alan Wilder of thinking about joining DM at the ceremony, without any source-reference. Also note that this is quite a fool-proof quote, because quoting Alan as “thinking” about going on stage with DM means that, if this does not happen, Juan will be able to say, “Well, Alan was merely thinking about it but I guess he decided to not do it after all, so don’t blame me for Alan’s absence.” Also note that Juan has always been really lazy with crediting sources, because when he copies fans’ concert photos on his page, he simply writes “These photos come from fans who have uploaded these photos on social media”, plus when he wrote a DM biography a few years ago he copy/pasted several paragraphs from dmlive.wiki while only marginally crediting dmlive.wiki as a source but not crediting any sources that dmlive.wiki has listed on their website.

But the real reason I am writing this post is because now, the German gothic magazine Sonic Seducer has copy/pasted the Microsoft Paint image on their website, without any source or hesitation: https://www.sonic-seducer.de/index.php/en/7098-depeche-mode-alan-wilder-denkt-ueber-gemeinsamen-auftritt-nach.html
Out of all the German gothic magazines, Sonic Seducer has always been the biggest and most credible one, since they always have exclusive interviews with DM and people around DM. So I am really disappointed to see that Sonic Seducer has now created this article based on no fact-checking, and that fans are now sharing this article on Facebook.

So I am writing all this to say, please do not share this Sonic Seducer article as a “source”! Please let this also be a lesson that, just because something is written on a website other than on social media, it does not make it more reliable. There have been dozens of times when the fan-site Depechemode.de have reported a DM-rumour, and usually Rollingstone.de will then copy/paste that article, and people will then think, “Oh, well, since the rumour is now reported on Rollingstone.de, it must be true.” The same goes for the dozens of rumours created by the mysterious Twitter user @Ultra_Depeche: some of those rumours end up on some Alternative Music website, who credit @Ultra_Depeche as the source. Some fans will then think, “Oh, well, since @Ultra_Depeche’s rumour has been copy/pasted on a Alternative Music website, it must be true!” This is definitely not logical.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      5   4. únor 2020 o 11:07

Komentář výše je výsledek jedné neuvěřitelně agilní fanynky, myslím, že z Holandska, která si říká Angelinda a která odhaluje, že se jedná o Fake News, kterou Sonic Seducer zveřejnil.
Nicméně....Pokud Depeche Mode vystoupí na uvedení do Rock Hall, tak jedině s Alanem, přesto nejede vlak…


Uživatel: NMDH

NMDH      6   4. únor 2020 o 11:21

V případě, že tohle řekla…řekne kapela, tak super!!


Uživatel: NMDH

NMDH      7   4. únor 2020 o 11:24

Mě by dost zajímalo, jak by vapadala deska s AW v dnešní době, protože od jeho posledního přínosu v kapele uběhlo dost let….jak by to asi znělo. Neříkám, že to chci. Já jsem s DM max spokijen i když poslední deska je pro mě průměr, ale zvědavost tam je.


Uživatel: Rajny

Rajny      8   4. únor 2020 o 12:38

Akoze keby Alan spolupracoval na novom albume DM tak si ho normalne kupim smile


Uživatel: gonokok

gonokok      9   6. únor 2020 o 7:12

Tak konečně budou mít ti uplakánci, co se nemůžou pořád smontovat z odchodu Alana, alespoň trošku zadostiučinění.
@Rajny: Ty seš opravdu fanoušek “par excellence”. Jinak by sis to album nekoupil, co? Já si kupuju všechny alba originál od začátku, bez ohledu na to, jestli se mi líbí, nebo ne. Jednak jde o sběratelskou záležitost a druhák jde o podporu kapely. Ale v dnešní přetechnizované době, kdy stačí párkrát kliknout myší a mám album stažený v komplu, mě to vlastně ani nepřekvapuje.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      10   6. únor 2020 o 12:56

Máš pravdu Kapavko! smile


Uživatel: gonokok

gonokok      11   6. únor 2020 o 13:24

@Pavel.Z: Umíš dobře googlit, lonťáku. grin


Uživatel: Rajny

Rajny      12   6. únor 2020 o 15:35

@gonokok: problem je ten, ze ho nemam na com pocuvat. Mam strasnu zbierku albumov a singlov ale uz som presiel na Spotify a v aute SD. Myslim, ze keby vysiel novy album, tak si ho kupim tak ci tak aj ked bude lezat v skrini.


Uživatel: gonokok

gonokok      13   7. únor 2020 o 6:44

@Rajny: Mám stejnej problém. Koupím originál, překnedlím do MP3 přehrávače a založím do sbírky k ostatním kusům. V dnešní době celkem standardní věc. Pokud to máš taky tak, beru to a vítej u nás v klubu. smile


Uživatel: Rajny

Rajny      14   7. únor 2020 o 7:45

Nie som ani veľký Alanofil a už sa tu aj veľa o tom popísalo. Možno keby tam ostal tak by bola z DM nuda, klišé - kto vie, ako U2.  V každom prípade ak by sa k nim pridal a produkoval ďalší album (čisto teoreticky) tak by na neho bol vyvinutý extrémny tlak od fanúšikov.
Minimálne by však do DM studia priniesol bicie a riešil live nahrávky čo je extrémne zlyhanie DM.


Uživatel: Sleepwalker

Sleepwalker      15   9. únor 2020 o 21:21

Kdyby Alan udělal album s DM ať už jako producent nebo člen kapely, tak to album bude skvělý i kdyby stálo za ho..uby.


Uživatel: AHSHOTEL

AHSHOTEL      16   10. únor 2020 o 13:45

@gonkok:Já budu mít větší zadostiučinění,až Ti sundám trencle :-*


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.