Depeche Mode Czechia
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigaceDepeche Mode Czechia

Aktuální srazyBerlínský dvojkoncert Depeche Mode byl 13. nejvíce výdělečná show v červenci

Berlínský dvojkoncert Depeche Mode byl 13. nejvíce výdělečná show v červenci

$14.5M je hrubý zisk za dvě berlínské Memento Mori show, zároveň se na tyto dvě show dohromady prodalo 142 tisíc vstupenek.

13   Depeche Mode
Olympiastadion, Berlin, GermanyJuly 7, 9
$14.5M
102.48
142K
2
Live Nation  Depeche Mode

Olympiastadion, Berlin, Germany July 7, 9

hrubý zisk $14.5M

cena vstupenek $102.48

prodaných vstupenek 142K

počet show 2

Live Nation

 

https://www.billboard.com/pro/beyonce-renaissance-world-tour-earnings-july-sets-record/


30. srpen 2023 o 7:49 • Dangerous • Aktuality a novinkyDiskuze (27) •

Diskuze

Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      1   30. srpen 2023 o 11:31

První  Beyoncé  a 751 dolarů za její  lístek. Svět se zbláznil.


Uživatel: Maroš J

Maroš J      2   30. srpen 2023 o 19:08

Everything counts in large amounts….by grabbing hands…


Uživatel: Dave & Mart

Dave & Mart      3   30. srpen 2023 o 23:14

No, lenže Beyoncé predvádza show na úplne inej úrovni. Našťastie, nie som jej fanúšik. Ale ani pri DM by som nedal 300€ za vstupenku do Mníchova 2024. Radšej to potiahnem do Prahy, kde ma vstupenka za rovnaké miesto stála o ca. 200€ menej.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      4   31. srpen 2023 o 9:47

Zajímavé, ale všimněte si, že v sedmém měsíci jim patří celkové 4 místo v hrubých tržbách a druhé místo v celkové návštěvnosti - to je hodně good a klobouk dolu na více jak 40 let starou elektronickou kapelu, která nikdy nepůsobila příliš giganticky. Cena vstupenek je níže a přesto 4 flek - tady by bylo zajímavé spíše srovnání čistých zisků, protože tam budou podle mě patřit na absolutní špičku - žádné nabubřelé megalomantsví (ala The Weeknd) a asi celkově chytře managementem řízené náklady, kdy využívají lokálních možností (díky tomu méně tracků) apod. Jako sype jim to slušně a musím uznat, že to i dělají velmi rozumně a za mě i vkusně. Když někdy vidím ty šaškárny (skoro cirkusy), tak jsem štastněj, že u DM hraje prim střídmost, vkus, vizuál a hlavně výkon kapely a samotná hudba!


Uživatel: DMMK76

DMMK76      5   31. srpen 2023 o 9:51

Ještě dodám, že i přes tu střídmost přilákají na své koncerty tolik lidí - to opravdu není o nás skalních. Asi tím někdy až šíleným koncertováním a hlavně šuškandou, že live jsou top, se to asi děje…


Uživatel: Herrer

Herrer      6   31. srpen 2023 o 15:52

Co prožívají DM na sklonku kariéry, je snem každý kapely a pro kluky zaslouženopu odměnou a možná i zadostiučiněním za to, jak je v nejproduktivnější fázi kariéry média nebrala příliš vážně. Jasně, kluci to nikdy extra neřešili, měli přece nás, ale stejně... Tohle je odpověď, která vydá za 101 “unnecessary words” smile


Uživatel: Herrer

Herrer      7   31. srpen 2023 o 15:57

DMMK76: jj, ohlasy nedepešáků jsem zaznamenal doslova nadšený. Mě to zajímá a těší možná víc, než reakce některých oddaných, ale zároveň přežraných fans, kterým nevoní setlisty, klidně by v live show zavrhli nesmrtelný hity atd. Kdepak, byl by to neodpustitelnej hřích, to mi nikdo nevymluví.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      8   31. srpen 2023 o 16:14

Herrer: Souhlasím na 100%. Navíc je fakt obdivuhodný, jak skvěle vystavěnou live show jsou schopni v tomhle věku přinést, a s jakým nasazením a výkonem řáděj na pódiu. Vždyť je to pecka! Já si koncert užil na 101% a má drahá polovička (která standardně poslouchá úplně jinej druh hudby) byla show pohlcena a moc se jí to líbilo. Pak dokonce začala sama aktivně pátrat po dalších věcech, koukat na videa, poslouchat… Já fakt nepotřebuji, aby měli největší pódia, největší obrazovky, konfety, balónky, lasery a já nevím co ještě smile  Za mě je to prostě super live performance (nadupaná a plná energie) a nakoplo mě to a vrátilo tak trochu do mladých let - bylo to super a mají můj obdiv.


Uživatel: Herrer

Herrer      9   31. srpen 2023 o 16:47

DMMK76: Přesně tak, vizuál opět fantastickej, zábavnej a hlavně pořád vkusnej, což už chce kumšt. Everything Counts naprosto totálně cool. byl jsem fakt hrdej. Je mi jasný, že reakce manželky potěšila. U nás to bylo podobný, bylo vidět že moje drahá polovička vnímá, že se děje něco velkého a hned jsme druhej den zhltli bezva rozhovor s Vladimirem 518 na ČT. Normálně by brblala, ale bavilo jí to a dokonce jsem ji přistihl, že na YouTube jede Somebody. Ona měla vždycky radši Martina než Davea grin

Jinak k té velkoleposti… Jak jsem tu už psal, moc jsem si přál jeden megakoncert v Česku a sen se mi letos splnil. Přitom jsem tam šel tak nějak bez extra očekávání, prostě jsem tušil, že vím, do čeho jdu a odcházel jsem nadšenej a hned druhej den objednával lupeny na únor.

Vlastně mi se skvělým albem, velkým koncertem a přesahem mezi “normální lidi” kluci splnili úplně všechno, co jsem kdy sobě i jim přál a proč jsem je všem vždycky cpal.


Uživatel: Petrik12

Petrik12      10   31. srpen 2023 o 21:02

DM ako fanušik z ery devotion mi to uplne stači,take ceny za koncerty nech si platia ich novy mladši fans bez rodin…..pa paaaaa


Uživatel: Herrer

Herrer      11   1. září 2023 o 7:52

RubinDramaticExit.jpg


Uživatel: Coch

Coch      12   1. září 2023 o 8:34

Herrer: ono to zní trochu bizardně, ale vlastně je pravda, že někteří fans (já se mezi ně řadím) si za svoje výhrady k setlistu a celkovému vyznění show mohou svojí “přežraností” sami. Jezdím na dost koncertů během tour, pouštím si záznamy doma, a holt mi prostě vadí poslouchat už X tour po sobě stejný výkřiky na stejných místech stejných písniček, kdy Dave jede jako naprogramovaný. To jeho hecování publika, dřív spontánní, strhující, je teď naučeným kolovrátkem, víš, kdy přijde, že přijde, co přesně přijde. Corbijn se sice taky opakuje, ale tam je to jasný autorský rukopis, na stejném kopytu udělá video s jinými obrázky. Dave se zkusil na první US leg jinak obléct, za dva měsíce buch a už má zase vestu. Nevykládej si to špatně, mně se ta hudba hodně líbí a jsem vděčný za to, že ji naživo můžu ještě ve svým věku slyšet, jen mě mrzí, jak na jistotu a zisk se tahle tour hrají. Pro nové fans to musí být boží, to uznávám. Pro skalnější nevím nevím ...


Uživatel: Grangers

Grangers      13   1. září 2023 o 10:00

V lecčems máš samozřejmě pravdu.Leč...,poněvadž s tím nemůžeme stejně nic udělat,tak se radujme takto.Těch plusů je mega.A navíc máme naše tančící srazy.Pravda,prakticky celou svou historií se stejnýma setlistama).


Uživatel: Dangerous

Dangerous      14   1. září 2023 o 11:30

DaveMart tady udělal hlasování o setlistu: https://www.depechemode.cz/forum/viewthread/2012/


Uživatel: fanda

fanda      15   5. září 2023 o 12:43

Myslím, že Depeche Mode nepotřebují nic doplňovat velkolepými efekty. Ti jsou prostě super sami o sobě. Mnoho zpěváků a kapel působí velmi nudně a mám pocit, že potřebují k zaujmutí co možná největší show. U těch magalomanských show už pan zaniká samotný umělec.


Uživatel: fanda

fanda      16   5. září 2023 o 12:50

Herrer: Já to vnímám podobně se vší vděčností  a respektem k tomu co a jak depešáci stále dělají. U Daveho už hodně tour můžeme sledovat sice perfektní a profesionální výkon, ale jak píšeš je to dokonale naučený kolovrátek, kde jen občas dojde k něčemu zcela spontálnímu. Výkřiky a pohyby v podstatě na vlas stejné na každém koncertě.  Dave se především víc než na cokoliv jiného soustředí sám na sebe a na dokonalost toho co dělá, z čehož plyne to mnohé přehrávání. I když toto turné mi jeho přehrávání nepřijde až tak dramatické jako na turné posledním. Připadá mi lehce uvolněnější. Ale tomu všemu se asi po tolika a tolika letech koncertování nelze úplně divit.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      17   5. září 2023 o 13:19

Ještě k tomu co se tu píše dodám, že tak to bylo u DM vždycky - prostě dokonale naprogramovaná show. Dokonce si troufám tvrdit, že od dob, co používají dva další hudebníky, tak je spontánnosti krapek více smile Problém ale je, že mnoho fans jde opakovaně na stejný koncert a především - všechno je hned na YT, a tak my skalní máme všechno totálně naučené a nasledované. Prvek překvapení pak samozřejmě chybí. To není výtka, jen holej fakt. Přesto je výkon kapely, samotná hudba, charisma Davea, atmosféra a prostě celej ten zážitek jedním slovem super a já byl na koncertě místy až dojatej.


Uživatel: fanda

fanda      18   5. září 2023 o 13:35

Rozhodně je to dáno i tím, že dnes máte na youtube ihned k vidění každý koncert. Před 30 lety   člověk viděl pár fotografií a při velkém štěstí desetkrát přehranou kazetu. Všechno tím bylo úplně nové a jedinečné. Nejživelnější a nejspontálnější bylo rozhodně Devotional. Těch momentů, které vybočují z naučeného tam bylo určitě nejvíc.  Jooo i když my, kteří je posloucháme od 80. let víme, že se jedná sice dokonalý, ale tisíckrát se opakující stroj, tak si každý okamžik s DM užívám. Jsem rád za každý úsměv a gesto Gahana.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      19   5. září 2023 o 14:22

No možná budu lehce opakovat, protože u Devotional to bylo hudebně samozřejmě stále stejné (pak trochu změněné v rámci Summer tour), ale u Davea to trochu nepředvídatelné skutečně bylo - v závislosti na míře drog v krevním oběhu, což samozřejmě není nic, co bychom si asi přáli i teď smile


Uživatel: DMMK76

DMMK76      20   5. září 2023 o 14:24

Jo mělo tam být “oponovat”, nikoli “opakovat”... Pardon :D


Uživatel: DMMK76

DMMK76      21   5. září 2023 o 14:35

Ještě malý dodatek… V drtivé většině případů naprogramované bicí a mnoho zvuků - čili “živelnější” je to samozřejmě nyní. Co bylo v té době super je, že starší songy byly mnohdy podané v zajímavých verzích, od čehož po odchodu Alana upouštěli. Je sice více živého a stále tak nějak stejného - i když třeba na aktuálním tour se mi moc líbí upravená verze Johna nebo i brutal odcejpávající a živelná I feel you. Každopádně forma kapely je obdivuhodná a samotná hudba, tak jak jí prezentují za mě prostě super smile


Uživatel: Herrer

Herrer      22   6. září 2023 o 7:00

Máte pravdu, chlapi. Je to rutina? Jo, je. Dá se s tou náloží koncertů pochopit? Jo, dá. Byla to do určitý míry rutina už dávno? Jo, byla. Byla to vždycky zábava? To už je na každém.

Přijde mi, že obecně nejvíc píčujou takoví, co už na koncerty nechodí vůbec a nebo takoví, co jich sjíždí hromady. Ani do jedněch se nedokážu plně vcítit, ale lidi jako je třeba Coch dokážu pochopit. Může bejt opravdu zvláštní, vidět stokrát jinak to samý, včetně gest a motivačních výkřiků. Nehledal bych za tím ale chladnej kalkul, jako spíš vysoce profi přístup.

Beru to tak, že DM jsou jenom lidi a pro stárnoucí pány může bejt naučená rutina jednou z berliček, který jim pomáhaj, držet se v psychický pohodě i pro další a další performance. Abych tuhle možná nelogickou myšlenku vysvětlil… Chceme-li spontánnost, musela by přijít ve velký míře i od nás, protože i my stárneme a potřebujeme rozehřát, od kapely klidně i opakovaně nabudit, což se ukázalo i v Letňanech. Kdyby na chladnější odezvu Dave reagoval spontánně, mohl by bejt zklamanej, otrávenej a to by asi nikdo nechtěl, protože by to zkazilo celej koncert a lidi by mu vmetli, že se chová jako primadona. Místo toho jede motivační rutinu, nespekuluje nad situací a je nejspíš uvnitř nějaký svý bubliny, která mu velí předvést maximální výkon. To vůbec není málo a dřív nebo později to na publikum tak jako tak zafunguje. Jo, v tomhle přístupu už logicky není to mladický nadšení z hudby (a z vlastního ega), ale zato je tam obrovská dávka pokory a úcty k fans. Ke v mnoha případech taky stárnoucím a jako diesel akcelerujícím fans grin

Navíc jak píše DMMK76, ta předvídatelnost ve velký míře vychází i ze stylu muziky, kdy prostě drtivá většina naprogramovaná je. Dave i Mart potřebujou, aby věděli, co a jak bude hrát. Kde se teda můžou kreativně rozmáchnout? Že by třeba Eigner rozjel sólíčko? Mně by to nevadilo, ale asi by to vzhledem k jeho pozici v kapele nebylo vhodný a většina fans by to stejně neocenila. Gordeno si taky na sebe nemůže vztahovat víc pozornosti, než jakou si jako doplňkovej muzikant zaslouží. Já si těchhle dvou vlastně cením mimo jiné i za to, že svou pro živý vystoupení důležitou a přínosnou roli pokorně přijímají a nepotřebujou příliš exhibovat.  Je vidět, že si svý šance svézt se s legendární kapelou cení. A chtít po kapele, aby půl roku před Tour vymýšlela a následně nazkoušela nový úpravy živých skladeb, to už bysme na ně nakládali fakt moc.

Poslední věc, která mě potěšila… Jak píše fanda, Dave už tolik nepřehrává a je to super změna. Já tam ten rozdíl vidím dokonce docela velkej a obrovsky to Dejvovi prospívá. To pitvoření a divný pohyby jsem fakt neměl rád grin

Takže díky, DM, jste opět fantastický (schválně nepíšu “pořád”) a zasloužíte si každej prodanej lupen a každou zlatku z něj!


Uživatel: Herrer

Herrer      23   6. září 2023 o 7:00

Ty krávo, měl bych s tou grafománií něco dělat :-D


Uživatel: Herrer

Herrer      24   6. září 2023 o 7:13

Abych zakončil Herrertrick, ještě v reakci na fandu zmíním kapelu, která ráda dělala opravdu pompézní světelný show a určitě to nebylo kvůli tomu, že by tím maskovali plytkej obsah. Dvě slova - Pink Floyd smile

Určitě je takovejch víc, ale tahle mi vytanula na mysl okamžitě, když jsem to četl. k nim se ten velikášskej přístup hodí, protože samotná jejich muzika je často monumentální. A skvělá samozřejmě.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      25   6. září 2023 o 9:16

Herrer: Dobrý příkald s těmi PF… Sám je mám rád, i když poslední roky už je tolik neposlouchám. Jen občas. Byl jsem na koncertě v Praze (Strahov) a ano, to byla audio-vizuální žranice! Nicméně, jak píšeš - k jejich hudbě se to hodí. Rozsáhlé/rozmáchlé hudební plochy, velkolepost apod. U DM si něco takového moc nedovedu představit - mimo pár kousků, kde by to možná fungovalo dobře - např. NLMDA, WIMS… Každopádně hudba DM je mnohem přímočařejší a taková, jak to jen popsat!? Prostě je to jak rána palicí a přitom jemná, promyšlena a citlivá. Nevím, torchu plácám :D Ale prostě ta střídmá kombinace světel, vizuálů, hudby a samot ný výkon kapely za mě skvěle fungují a celé to působí skvěle. Kdyby jeli show ve stylu PF, U2, RS nebo třeba i Coldplay, tak bych se možná i cítil trapně :D Jsou super, tak jak jsou!!! Můj názor…


Uživatel: DMMK76

DMMK76      26   6. září 2023 o 9:18

Omluva za překlepy a chybky - píšu pod časovým tlakem :D


Uživatel: Herrer

Herrer      27   6. září 2023 o 10:11

DMMK76: Jasně, stopro souhlas. Anton se svým citem pro vizuál tu určitou křehkost DM pochopil a ten decentnější, spíš trochu ambientní vizuál se k ní hodí určitě víc, než nějaká pompéznost, která se hodí k Floydům.

Jasně, člověk už si z toho nesedne na prdel jako z originálního celku, ale pořád jsou tam momenty, který jsou vynikající a nejdou zapomenout. Btw, když už jsme u toho celku, absolutně miluju vizuál Devotional, to byla prostě totální mňamka, která perfektně kopírovala dekadentní atmošku alba i tehdejší situace uvnitř kapely. Přitom pódiová show působila skoro klubově nebo jako hodně velký černý divadlo, když si zapřeháním grin

Holt silný impulsy generujou silný motivy a ty generujou silný výsledky. Kvalita MM budiž toho důkazem smile


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.