Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Dave Gahan: “Rozhodně jsem přemýšlel o odchodu z Depeche Mode

Ilustrativní: Dave Gahan: “Rozhodně jsem přemýšlel o odchodu z Depeche Mode

Dave Gahan "rozhodně přemýšlel" o ukončení činnosti Depeche Mode. Frontman skupiny se tento týden vrací s kolekcí coververzí Dave Gahan & Soulsavers "Imposter" - a užívá si, že dělá věci podle svých vlastních podmínek.

Na otázku, zda uvažoval o konci kapely, odpověděl: "Určitě jsem o tom přemýšlel - hodně jsem o tom přemýšlel během posledního velkého turné, které jsem s Depeche absolvoval. "Ne proto, že by mě to nebavilo, nebo že bych si to neužíval. Ale chtěl bych být schopen se v určitém okamžiku podívat na kapelu a nechat to tak - odehráli jsme skvělá vystoupení, natočili skvělé desky a to všechno stojí samo o sobě. "Podívejte, příští rok mi bude šedesát - vím, že to v dnešní době není žádné stáří. Vlastně mi to hodně bere, a také to hodně bere mé rodině, mé ženě, mým přátelům, mému vlastnímu životu," dodal, informoval deník Daily Star. Depeche Mode vydali své poslední album "Spirit" v roce 2017.

Recenze alba Dave Gahan & Soulsavers 'Imposter'. Hodnocení 4/5

Dave Gahan & Soulsavers na své nejnovější nabídce 'Imposter' obnažují klasiku.

Album obsahuje 12 pečlivě vybraných předělaných skladeb napříč žánry a časovými obdobími, které duo rozpitvalo a znovu sestavilo pro alternativní poslech. Původně se skladby nemohly lišit více - klasiky od Neila Younga a Boba Dylana se řadí vedle kousků od PJ Harvey, Charlieho Chaplina a Marka Lanegana -, ale Gahan a jeho spolupracovník Rich Machin je přetvořili v soudržné dílo. Nebylo by od věci považovat "Imposter" za album coververzí; hvězda Depeche Mode na něm vlastnoručně vybírá své životní cesty a zastavuje se u hudebních momentů, které ho v průběhu let inspirovaly a ovlivnily. Pozornost věnovaná každé skladbě je navíc působivá a osvětluje aspekty hudby, které možná dříve ustupovaly do pozadí.

Otvírák alba, The Dark End of The Street, udává tón setu v downtempu a obsahuje upozaděné aranže, které staví texty a Gahanův vokál do popředí. Velká část LP se čte jako zpověď; klasická Lilac Wine je v tracklistu brzkou zastávkou, zatímco převzetí skladby Shut Me Down od Rolanda S. Howarda s podmanivým ženským doprovodným vokálem působí mrazivě. Závěrečná Always On My Mind - downtempová variace na klasickou hymnu Pet Shop Boys z 80. let - se stává ohromující baladou prodchnutou významem. 'Imposter' je okouzlující, občas sebemrskačský, ale většinou brilantní poslech - důstojné pokračování alba 'Angels & Ghosts' z roku 2015.

 

RETROPOP MAGAZINE, 12/11/21


12. listopad 2021 o 14:29 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      1   13. listopad 2021 o 9:16

Tak buď to udělej nebo o tom nekecej, jen aby jsi prodal album blbě předělaných odrhovaček s bandou Šumařů. Pokud by jsi nezmínil DM v rozhovoru, nikoho by to nezajímalo,že?


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      2   13. listopad 2021 o 13:10

Ha! Bitka!!! Můžu jet s tebou?! Jako první pomoc… Někdo bude muset potom pofoukat Davidovi bebi a ego… A já se obětuju…


Uživatel: Federman

Federman      3   13. listopad 2021 o 22:36

Na tenhle článek je potřeba se dívat jako na štvavý hedline seznamu.cz s úmyslem rozjet kampaň antigahan. Berme to tak, že se se ho zeptal a on odpověděl. Nic víc.

Jen mu přeju aby při live SS nevypláznul omylem jazyk jakožto novodobý Imposter Depeche Mode.


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      4   14. listopad 2021 o 6:16

Kampaň, nekampaň stejně by v srdci Depešnároda skončil nejhůře na druhém místě, po infarktovém závěru a jen o jeho hladce oholený vous a taky na rozdíl od jiných (proti kterým se vedou nejrůznější kampaně) si umí přiznat, že je Imposter… A má lepší PR, i když pro něj je skvělé PR už jen jeho jméno… A je hezčí...
A s tím jazykem by to bylo hustý...
... A kdyby proběhla ta bitka, tak by to uspokojilo třeba všechny… Dejv by si potvrdil, že na to ještě má, a třeba by se v něm probudilo přinejhorším jeho sofadovské já, což by bylo nah…, ale zase by to uspokojilo hromadu lidí (což mi přijde nepochopitelné). A mě by to taky udělalo dobře (myslím tu první pomoc)[chybituslintacismajlik]...


Uživatel: carevičando

carevičando      5   15. listopad 2021 o 8:56

Nedávno jsem psal, že pokud tato deska Soulsavers bude znamenat, že se Dave zakousne do práce s DM, tak jedině dobře, že vznikla. Jenže začínám mít neodbytný pocit, že se v tom Dave našel víc, než je zdrávo. Pochopil bych jednu desku, jako relax od DM, možná dvě. Jenže tahle snůška rozplizlých předělávek umělců, kteří mi nic, ale vůbec nic neříkají (čest výjimkám), to už je moc i na mě. Moje skepse ohledně fungování DM se ještě víc prohloubila…


Uživatel: M100480

M100480      6   15. listopad 2021 o 10:07

i když mám stejně pesimistický pocit ve všech svých komentářích jako carevičandoh, tak se pak stejně ozve ten optimistický hlas a řekne:
Hele Jarre taky vydal blbosti jako Teo&Tea; a vlastně po Metamorphoses víc jak 10 - 15 let nic kloudného, a pak vydá Oxygene 3 a Equinoxe Infinity a člověk z toho sedá na zadek.

Tak třeba oba chtějí jen čas a mají v šuplíku už nápady co se hodí do složky DM. Jen budeme čekat déle než obvykle.
Spíš se obávám, aby to nakonec nedopadlo že vydají album a řeknou si že nejsou AC/DC či Rolling Stones. Tj. ať jim nikdo neporadí, že vydělat prachy by šlo i avatar koncerty stylu Abba či právě Jarre.


Uživatel: alto01

alto01      7   18. listopad 2021 o 23:05

Ahoj všem.
Po dlouhé době a troše alkoholu něco písnu, aniž bych četl Vaše příspěvky. Nejsem fanda Soulsarvers, či jak se to píše, ještě jsem neslyšel jejich nejnovější počin, ale četl jsem pár rozhovorů s D.G.  Mám rád DM a D.G., ale D.G. by si měl uvědomit, že bez DM by byl nula , a s pokorou by se měl vrátit do ZOO DM, či jak ten výběh nazývá. Krásný večer všem. Zrovna koukám na Pet shop boys - elektric tour!!!


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      8   19. listopad 2021 o 9:34

Jen mě ještě napadlo, jestli by ještě byli nějací Depeche Mode, kdyby nevznikly věci jako Paper Monsters, já vím, je to blíž k DM a ne k SS, ale i tak jiné...

A ještě mě napadlo, D.G.-DM=0? Možná, ale zase jestli si to pamatuju správně, tak bez D.G. by nebyli DM vlastně ani DM a jmenovali se jinak… A všichni v DM mají svou důležitou funkci a zase i bez jediného člena by to nebylo DM, i po těch co odešli je to jiné... A taky, je pravda, že bych radši uvítala spíš desku DM než Impostera, ale zase, když člověk nedělá to co cítí a co by si přál, ale jen to co se od něj očekává, tak si myslím, že by to možná i pro odpůrce Imp. dopadlo to DM album za každou cenu hůř než Imp. Všechno má svůj čas…

A hlavně je to jen na nich a my to neovlivníme nijak a nevím možná mám zastřený mozek a jsem slepýš, ale mě přijde, že o DM mluví vždy s úctou a láskou, jen, že byl vyčerpaný a pokud už člověk pozná své limity, aby to pak nedopadlo blbě, tak je to myslím dobře… A taky jestli si dobře pamatuji, tak u NEM i u Imp. někde řekl, že nic nevylučuje a že má zase chuť... A hlavně co na to ostatní hoši z kapely, jestli budou chtít… Nejsme stroje, ani oni…


Uživatel: chmelko

chmelko      9   19. listopad 2021 o 13:24

ultramaraton: bingo!
ak by sa Dave po Exciter neventiloval v solo projektoch tak hovoríme o DM ako o minulosti.
tiež nikto na svete nemá čo koho nutit (nie to umelca) či ma byt kreatívny tak či onak…to už tu bolo za socíku)
aj keby som s nim nemal 1000x suhlasit, stále mi bude milejší nový solo album, ako vydaná x-tá variácia Violator


Uživatel: Raistlin

Raistlin      10   19. listopad 2021 o 19:05

2Chmelko: Ale jo, každý ať tvoří, co uzná za vhodné. Stejně tak je svobodou v nesocíku to posoudit stylem líbí, nelíbí, baví, nebaví. Každopádně nový projekt Dava Gahana je pro mě třeba hodně jiný žánr, než člověk hledá u DM. Jednou jej třeba za čas, až budu v důchodu, mohu přijmout, jako přijmu různé polohy a žánry Davida Bowieho, problém je, že to nikdy nebude mít pro mě tu sílu, jako DM, bude to prostě něco tuctového, co si třeba někdy jen tak poslechnu. A možná taky už nikdy.


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      11   19. listopad 2021 o 22:51

Trošku mimo téma, no… Po včerejším podrobném zkoumání výrazů všech jistých pánů z jisté skupiny z jistého koncertu z r. 1993, což bylo fascinující, mrazivé a hodně děsivé zároveň... Mě dnes celý den z různých zdrojů pronásleduje jedna super písnička a cca před třema hodinama jsem se dozvěděla, že tam zpívá Martin L. Gore… To by byl souboj songů na nové desce DWID! A Man Needs a Maid X Man Made Machine… I když, já bych asi hlasovala pro to první, ale i tak… [vaznemituchybitenslintacismajlik]

Ten DM vesmír je vážně fascinující... jdu si pustit The Cure…


Uživatel: M100480

M100480      12   21. listopad 2021 o 22:18

No já zase vytáhl ze šuplíku s CD-čkama jedno album cover verzí cizích písní, jednoho celkem zajímavého zpěváka s jednou kapelou, který také není zrovna miláčkem hlasujících ve slavíkovi a myslím že jeho hlas je úžasný.

Je to Theyories Dana Bárty s Robertem Balzarem a jeho kumpány a všechny verze zahraničních songů jsou úžasné. Také nejsou na první poslech, také nejsou do rádií, je to na hony vzdálené Monkey Business, Illustratosphere. Dokonce i styl aranžmá je spíše do Emila Viklického než čistý Balzar, aspoň tak se mi to jeví. Úžasný jazz - skladeb co absolutně jazzové nejsou - Sting, Bjork, Led Zeppelin, AC/DC, Gary Numan ... A album je fantastické.

Takže v tomto ohledu u mne o hvězdičku Dave s Imposterem zase stoupl.  Ale souhlasím s Raistlin - je to hodně odlišné od DM a souhlasím, že hodně lidem se to líbit nebude i když sami poslouchají jinou než mainstream hudbu, jen to není jejich šálek kávy. Já třeba nikdy nedokázal snést třeba Petera Gabriela grin


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      13   23. listopad 2021 o 20:10

M100480: Tak to mi vykouzlilo úsměv a nostalgickou slzu v oku smile To je tak 10, 11 let? Ta deska byla jak zjevení pro mě, myslím co se týče Dana Bárty, před tím to byl pro mě jen rozsévač z dětství (ten klip jsem jako děcko milovala a ještě jeden s takovým králem co furt chodil…) Už ani nevím kde skončilo, nebo jestli jsem ho měla jen půjčené cca tři roky, ale Last Chance Lost byla bomba pro mě...
Já snesu skoro všechno až na mainstream po roce 2000, ale nikomu neberu názor a vkus, protože naposledy jsem byla v hudbě cool v 97, když jsem dostala první dospěláckou peněženku z vietnamské tržnice s nápisem depeche mode (jsem tam dopsala L)... Jen se mi zdá, že jsou lidi na sebe poslední dobou nevraživí místo toho aby se semkli a nelíbí se mi, když někdo… ale to je vlastně jedno… Každý má právo na to svoje na svůj názor, svůj vkus a způsob práce… Ale to platí i obráceně... jak fanoušek, tak interpret… No ne?
A kafe je nejlepší černé, hořké, silné a hodně kafe…


Uživatel: M100480

M100480      14   24. listopad 2021 o 9:28

Ultramaraton: upřímný souhlas s Last Chance Lost - pro mne je její  poslech v noci, jen s mihotající se svíčkou či podobným jemným světlem, absolutně dokonalá.
Máme to zřejmě s hudbou podobné, v mládí mne hudba utvářela a ta byla pro ostatní spíše “podivínská”, mimo hlavní proud (včetně jedné kapely z Basildonu). A tento rozdíl mi zůstal i nyní. Drtivou většinu hudby nového tisíciletí co poslouchám zahrají tak na Radiu 1, než kdekoli jinde v našem éteru. 
Což si říkám, že vlastně stále platí i o nových písních jedné kapely z Basildonu.

a možná že ta nevraživost je jen opticky silnější kvůli médiím a jejich stylu práce. Možná se v nás tím jen vytváří podvědomý strach z něčeho. Možná jen neumíme plně si uvědomit že každý jsme svým způsobem výjimečný, odlišný, ale vlastně stejný. Možná že ti kteří chtějí ostatní rozdělit, jsou jen sami nešťastní a hledající spojení. Možná by jsme každý měli znát a umět používat Litanii prot strachu Bene Gesseritu. Možná ...., ale nechám už toho, dyť samotný Martin vše výše již krásně popsal svými slovy v mnoha písních ...


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      15   24. listopad 2021 o 10:56

M100480: k první části, se raději vyjadřovat nebudu, protože… protože…. unecessary a trivial a nejen s hudbou asi

K druhé máš naprostou pravdu i s tou litanií, ale je to /sprosté slovo/ těžké a kdyby si to každý třeba jen přečetl a zamyslel se nad ní, tak by to bylo super a Martin je v tomto naprostý génius a hodně lidí se mi svěřilo, že i když DM nemusí, rádi si třeba jen přečtou text a povzbudí je to a motivuje nebo trošičku pozmění jejich náhled na danou situaci a vidí tu malou jiskričku naděje, ale jak už jsem psala v reakci na jednu písničku, drtivou většinu těch textů bere každý a vlastně i ten samý člověk v jiné životní situaci jinak a hledá odpovědi (možná i tam kde nejsou) důležité je se pokusit najít a když je najde je to super… Mno nic dost bylo filozofování smile


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      16   24. listopad 2021 o 20:18

Měním slovo nevraživost za vyčerpanost a to že člověk vlastně neví nic (což je i jedna velice zajímavá teorie jiného velkého génia) a tápe…

Asi dám tomu sci-fi z 60 tých let přeciš jen ještě jednu šanci a hodně svíček… Při jedné blbě vidím písmenka… A mám chuť na synthmetal… Jestli to existuje…


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.