Depeche Mode Czechia
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigaceDepeche Mode Czechia

Depeche Mode v Praze 2023 - video celého koncertu

Depeche Mode v Praze 2023 - video celého koncertu

Videozáznam celého vystoupení Depeche mode v Letňanech.


10. srpen 2023 o 8:44 • Dangerous • Aktuality a novinkyDiskuze (12) •

Diskuze

Uživatel: Kats

Kats      1   10. srpen 2023 o 11:47

To Dangerous: v 94. byl Dave v trochu jiném vesmíru. Ikdyž poznámka trefná :-D
Aktuálně bych ho tipovala, že by to odzpíval a zmizel hned do šatny.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      2   10. srpen 2023 o 14:44

Aby si někdo nemyslel, že jsem vždy kritizoval české fans, to ani omylem, a nebo, že podle mě, kdo šíleně nekřepčí, tak není fanoušek DM, naopak, viz moje recenze z 2010:

“každý z jejich příznivců to vše prožívá jinak, někdo potřebuje být slyšet, někdo si vychutnává každý moment pohledu na skupinu, ale nikdo se nebojí, že se ten kdo stojí vedle něj bude jeho pocitům vysmívat, to je ten jiný vesmír, který jsem zmínil v úvodu, je přímo očistný, můžete být sami sebou”

Dave o pražském publiku nedávno řekl, že je “skvělé”, po čtvrtečním vystoupení v O2 Aréně si dovolím tvrdit, že by jej označil za fantastické. Kapela odešla z podia, ale stále není nasvíceno, že by ještě přídavek? Nene, už se svítí...Celý koncert Depeche Mode byl nádherný zážitek srovnatelný s koncertem v roce 1998, a vy co jste si říkali, že to není úplně tak skvělé, přijďte příště do sekce pod podium a zaručuji vám, že budete z Depeche Mode nadšeni… tam totiž spojenectví mezi kapelou a jejich fanoušky cítíte velmi zřetelně.

V náruči svého publika

jenže, to co jsem viděl teď v Letňanech, na to se mi ani nechce psát recenze, fanoušci zhusta na mobilech, nezazpívají ani refrény, když to po nich Dave chce, a ten, když vidí, že je to marné, tak se ani nějak moc nepokouší to z publika dolovat…a to mluvím jen o sekci pod podiem, ostatní nehodnotím…


Uživatel: Herrer

Herrer      3   10. srpen 2023 o 15:08

Neveselý čtení, přesně tak jsem to taky vnímal, ale skoro mě lidi přesvědčili, že to bylo jinak a mimo jsem byl já... Ale jo, jednou se může stát, že jsou lidi zaražený. DM jsou naštěstí naprostí profíci, zažili určitě mnohem chladnější reakce publika, takže nemyslím, že by z toho byli nějak otřesený. Když viděli ten dav bez prázdných míst, museli bejt OK už jen s tím.

Nicméně show byla od kapely tak skvělá, že si větší aktivitu fans jednoznačně zasloužila. Možná to bude znít jako protimluv, ale celkově beru ten koncert jako mimořádnou záležitost, jsem rád, že se v tomhle obřím prostoru udál a že jsem u toho mohl bejt.

Teď už ale trénovat refrény a honem zpátky do uzavřených prostor!

Vičáááár tačmi :-D


Uživatel: renegade

renegade      6   10. srpen 2023 o 17:31

Dámy a pánové, já jsem stále přesvědčen o tom, že únoru v hale to bude v pohodě. Vždyť si jen srovnejte velikost kotle v Letňanech a v O2. Tak jako byla v tom množství lidí spousta “zvědavců” na tribunách, tak jich byla podle mě spousta i ve FOS (jenom já vím minimálně o třech nedepešácích, kteří šli do FOS na čumendu). Tolik hardcore fans, kteří by kompletně zaplnili celý ten prostor, tady nemáme, a posily ze zahraničí to početně nijak zvlášť nevytrhnou. Plus tam byla podle mě i spousta lidí, co by šli normálně na tribunu, ale díky té vzdálenosti od pódia šli raději do FOS.

Ad tribuny… Ty bývají normálně poněkud vlažnější než kotel, ale v Letňanech to byl naprostý extrém. Tam bylo pocitově až hrobové ticho i přes to, že poměrně dost lidí tančilo, tleskalo, mávalo, bavilo se.. Prostě jsem se celou dobu nemohl zbavit dojmu, že jsem někde na fesťáku.

Na druhou stranu, z prostoru kotle šla jako z celku energie i na tu dálku, zejména při chorálech po Home, WFTN i JCGE. Moje obavy, že se to v tom otevřeném prostoru úplně ztratí, se nenaplily. Dokonce Martin v jednom případě pronesl, místo klasického strohého díku, “thank you Prague”, což běžně nedělá. Být to na stadionu, mělo by to celé daleko větší náboj.

Nepochybuju o tom, že měla spousta z vás subjektivní pocit toho, že okolo vás nikdo ani nebrnkne, ale celkově vzato (z nadhledu z tribuny), to rozhodně nebyla žádná tragédie, hodná komentáře “it’s not a fuckin’ movie man” smile
Já bych nás fakt úplně nezatracoval. 

Letos bohužel nemám relevantní srovnání z venku, jelikož se koncertům v polích zcela záměrně vyhýbám, ale uvidíme příští rok, až promluví haly grin

...olajeva nýýýdýýýisýr imáájaaajs! smile


Uživatel: Federman

Federman      7   10. srpen 2023 o 18:46

V Letňanech bylo 59 998 sucharů, já a Herrer.


Uživatel: renegade

renegade      8   10. srpen 2023 o 20:36

Dangerous:

Suffer Well pokazil, ale jinak je spousta záběrů a detailů ikonických, oproti Corbijnově sterilitě z Barcelony či Berlína

Abych jen nekritizoval, tak ano, spousta záběrů je tam pěkných. I ty zbytečně nadužívané záběry z pohledu Gahanova zubaře bych mu možná odpustil. Kdyby to pojal trochu víc jako člověk, mohl to být opravdu ikonický záznam. Škoda těch všudypřítomných úletů, díky kterým mi to vždycky po chvíli začne tak neuvěřitelně lézt na nervy, že to musím vypnout. Hrozná škoda.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      9   11. srpen 2023 o 6:51

to renegade: respektuji, ale jak jsem psal, mě to přišlo zábavné a viděl jsem Live In Milan aspoň 10x krát, ty následující videa vždy jen jednou….


Uživatel: Liba

Liba      10   11. srpen 2023 o 13:08

...tie mobily mi fakt lezú na nervy. Idem si to tam užiť. To je presne to isté ako keď som niekde na dovolenke, vidím nejakú raritu, ale hlavne si ju fotím do mobilu, natáčam, no v skutočnosti z nej nič nemám, lebo len čumím do mobilu. Mobily áno, ale odtiaľ potiaľ a s mierou. Na koncertoch by som ich natvrdo zakázala.


Uživatel: Liba

Liba      11   11. srpen 2023 o 13:17

....ešte k tej kritike fanúšikov v Letňanech.
Ten priestor je obrovský a ak aj nejaké povzbudzovanie, fandenie bolo, stratilo sa v tom priestore. Takýto ” lán poľa ” naozaj DM nesvedčí.  U nich platí - menej je viac. Škoda, že manažment DM si to nemyslí.


Uživatel: mr.kervic

mr.kervic      12   19. srpen 2023 o 8:53

Toto video už nie je k dispozícii na YT. Má ho prosím niekto stiahnuté?


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.