Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Forbes: SPIRITS In The Forest je nový zlatý standard pro koncertní filmy

Ilustrativní: Forbes: SPIRITS In The Forest je nový zlatý standard pro koncertní filmy

Obrovská slova chvály míří na nový dokument Depeche Mode ze všech stran, přidal se i Forbes...

https://www.forbes.com


19. listopad 2019 o 21:22 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Dangerous

Dangerous      1   21. listopad 2019 o 8:28

https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/depeche-mode-anton-corbijn.A191120_124944_filmvideo_jgo

A Dave Gahan? Ten dotáhl k naprosté dokonalosti odpudivou image slizkého vymetače nočních klubů.  Přehrává, lascivně se kroutí jako východoněmecká verze Micka Jaggera, dělá ksichty a vrtí zadkem i do intimních písniček, kde se to nehodí.

S tímhle bohužel naprostý souhlas…


Uživatel: Petr80

Petr80      2   21. listopad 2019 o 21:58

Tak přátelé, byl jsem s kamarádkou která depešáky zná, ale žádná fans není. A po filmu na mě hned vybafla. Ten zpěvák je jasné že?
A já už fakt nevím, jestli s ní nemám souhlasit..
Z Davida se stala Davidka.


Uživatel: Katso

Katso      3   21. listopad 2019 o 22:13

Mě se film líbil. Uvažuji, že zítra půjdu znovu.


Uživatel: Michaela 146

Michaela 146      4   21. listopad 2019 o 22:17

Dangerous : Děkuji za recenzi smile


Uživatel: kosíno

kosíno      5   21. listopad 2019 o 23:12

Film byl fajn a sonda do životů šesti zajímavých lidí-fanoušků kapely velice zajímavá.
To, že Dave je vykroucený, přehrává a dělá gesta i tam, kde se to nehodí, víme už dávno a vedla se tu o tom nejedna diskuse.


Uživatel: maxák

maxák      6   21. listopad 2019 o 23:28

Mě se film osobně moc líbil.A co se týká Dave?Je mi úplně jedno,co na tom podiu dělá.Konec konců,co tam má asi tak 2h dělat.Přidat třeba stojky,nebo kotrmelce,nebo"salto mortale”?Jste všeho přesycený.Já je obdivuji,že ještě dokázali udělat takové turné.Jen ve skrytu duše doufám,že ještě nějaké bude.Pokud ano,určitě opět vyrazím,i kdyby Dave na koze jel.


Uživatel: MartinS

MartinS      7   22. listopad 2019 o 0:26

Nebyl důvod odcházet! Moc pěkný! Jiný než klasický záznam koncertu a jiný než klasicky dokument… Parádně jsem si to užil. Ukázalo se tam proč posloucháme a máme rádi DM… Co pro fanoušky skupina znamená.  Redaktora MF Dnes bych za recenzi propkesknul… Dle mého to ani neviděl.


Uživatel: Grangers

Grangers      8   22. listopad 2019 o 9:30

Kritici jsou od toho,aby kritizovali.Je třeba vykázat činnost.Že všichni řeší slepicu…Několikrát je vidět,že Andy opravdu hraje,či mačká klávesy.To nikdo nehodnotí.To je přece krásný ne?Film byl parádní,protože má dobrou hudbu.A znova a znova ta husí kůže u Never.A ať už škarohlídi přestanou ohrnovat konečně nos nad Personal a Enjoy.To jsou přece kurva takový skvosty,že z nich tečou i nezasvěcenci a i odborníci.A kdo tvrdí,že ne,dělá to dodnes.Ne že bych se nějak naparoval,ale opět jsem byl hrdější,že fandím nejlepší skupině na světě.Všech dob.Závist těch co to necítí,nechť tímto započne.A chraň bůh,jestli tu někdo takovej je.Vyřídí si to s ním jeho Personal Jesus.A doufám,že to není blasphemous.Zdravím Vás všechny,máme se krásně.


Uživatel: Lexik

Lexik      9   22. listopad 2019 o 11:04

Lidem se nezavděčíte nikdy a ničím. I kdyby to bylo sebevíc super (což pro mě osobně bylo) tak lidé si vždycky něco najdou co můžou skritizovat.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      10   22. listopad 2019 o 11:16

Film o lásce. O lásce ke kapele Depeche Mode, kdy jen při vyslovení jejího jména tisíce z nás cítí záchvění. Příběhy těch šesti vybrány tak, aby bylo ukázáno, jak v opravdu těžkých chvilkách mohou být Depeche Mode tím co pomáhá je překonat. Ale také mohlo být vybrano tisíce úplně jiných, s jinými starostmi a stejnou radostí DM smile přes všechny výtky, které mohu k filmu mít dávám 101%.


Uživatel: M100480

M100480      11   22. listopad 2019 o 11:51

to Lexik a Grangers:

jj, nezavděčí se :-D a závist že to u PJ či ETS necítím vážně je

zamyslel jsem se nad tím, protože pro mne je DM kapela číslo 1 a “žeru” všechny písně, vyjma 7 co se mi tak moc nelíbí: ETS, NLMDA, PoT, Pain, John, QoT a PJ. Tyto přeskakuju a na vinylu poslouchám odměřeně.
U Jarrea zase nemusím Oxygene 4 či Rendez-Vous 4 a na koncertě nezahraje více věci z Geometry :-D Podobně Oldfield nemusím Moonlight Shadow či Tubular Bells, ale žeru Amarok, a ten mi taky naživo nezahraje a nezahraje :-D

teď ale vážně, myslím že je to tím, že jsem na DM vlak nastoupil až skrze SOFAD s kytarama a ne během vydání alb těch starších věcí, kdy i jejich poslech v rádiu mne nijak v té době nezaujal a preferoval jsem jiné kapely a jejich skladby.


Uživatel: MartinS

MartinS      12   22. listopad 2019 o 12:11

Jako i klasický koncert zpracovávám několik dní, týdnů, tak podobně tomu bude i v případě tohoto dokumentu….V dobrém slova smyslu…


Uživatel: bubak

bubak      13   22. listopad 2019 o 19:37

Byl jsem vcera a jsem mile prekvapen, cekal jsem dalsi “stejny” koncert, ale tomu tak nebylo. Skvele zabery na kapelu, zajimavy pohled na fanousky a skvely DMK.


Uživatel: Ada_DM

Ada_DM      14   22. listopad 2019 o 22:26

na film sme sa tešili aj sme si ho užili, trochu nás prekvapilo, že tak skoro skončil mali sme pocit, že sme v polovici smile


Uživatel: daniel.clark

daniel.clark      15   24. listopad 2019 o 16:20

Byl jsem na filmu s kamarádem, který hraje přes čtyřicet let na kontrabas a je skvělý muzikant. Hraje jazz, dixík apod. s muzikanty naší jazzové extraligy.
Film se mu líbil, ale konstatoval, že to bylo krátké. Ten pocit jsem měl také. Hudbu hodnotil jako jednoduchou, čistou, průzračnou, bez složitých harmonií. Bubeníka vychvaloval do nebes. Pro lepší zhodnocení chce slyšet celý koncert. Také měl pocit z Davea, že je gay, což jsem mu vyvrátil.
Chtěl jsem, aby ten film viděl někdo, kdo DM moc nezná, protože jako fanda jsem zaujatý.

Za sebe jsem chtěl říct, že se to povedlo. Párkrát i slza ukápla. Přesto mám pocit, že tomu chyběla trochu pointa. Na konci se mohli fanoušci setkat s kapelou. Přišlo mi, že Anton hodně stříhal, aby to nebylo dlouhé. Prostřihy z koncertu působily lehce neosobně v souvislosti s hlavními hrdiny. Kamera výborná. Mám rád záběry z pódia směrem ven i do zákulisí. Tady udělal Anton, oproti minule, velký posun. Konečně byl pořádně vidět Chris jak do toho mlátí. Celkově mi přišlo, že Anton zkombinoval klasické Corbijnovské záběry s novým, pastelově barevným stylem.
Výborný byl fanda z Rumunska a jeho fotky.
Celkově hodnotím 1-.


Uživatel: Federman

Federman      16   24. listopad 2019 o 23:42

Konečně můžu porovnat a potvrdit objektivnost té ne příliš lichotivé recenze. Za mě však musím podotknout, že mi zmíněné negativní postřehy, ale ani na okamžik nezkazily krásný zážitek.

Film mě od prvopočátku nevtáhnul do koncertního děje, nýbrž do toho správného. Výborně sestřihané krátké story jednotlivých fanoušků a následně asociační skladba od jejich milované kapely. Celý snímek jede podle tohohle vzorce a jednoznačně se Corbijnovi povedl. Osudy fanoušků jsou zajimavé, někdy groteskní, ale vždy opravdové. Pokud se člověk na začátku dostane do správného příběhu a zůstaně v něm, splyne s okolím jak přehrávání Daeva tak i jeho chameleonová vesta.
Takové věci se tady prostě neřeší, protože se řešit nemusí. Jasně, v jedné chvíli si člověk pomyslí Daeve brzdi, zkroť to. Je to koncert a ne exhibice pro Big Brother. Následuje ale odpuštění, protože z něj srší život a to je to hlavní.

Z fanoušků mi byla nejmilejší Carine. Jednoznačně můj typ a ten její sexy francouzkej akcent ... nádhera. Trochu mi jako vinylistovi vadil uječený cédéčkový zvuk ve skladbách, ale to je opravdu všechno. Za mě plný počet hvězd.


Uživatel: Maroš J

Maroš J      17   25. listopad 2019 o 10:17

Ja som sa, bohužiaľ, do kina nedostal (trčali sme vyše hodinu v zácpe na dialnici a lístky nám prepadli :-(). Netušíte niekdo, či sa plánuje vydanie tohoto dokumentu na DVD?


Uživatel: daniel.clark

daniel.clark      18   25. listopad 2019 o 16:01

Možná na VHS nebo 8mm formátu. grin


Uživatel: daniel.clark

daniel.clark      19   25. listopad 2019 o 16:05

Také jsem si všiml té změny vesty během jedné skladby, myslím si, že to bylo při PJ. Nevím jak znáte Antona vy, ale já jsem přesvědčen, že to bylo schválně. Toto by dobrý režisér nepřehlédl.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      20   26. listopad 2019 o 13:23

Viděl někdo 101? wink tam jste si nikdo fakt nevšiml, že ve Strangelove má Dave 2 různé bundy wink

(ne všechny záběry jsou z Rose Bowl, a to v celém filmu smile


Uživatel: renegade

renegade      21   26. listopad 2019 o 22:10

Na 101 je toho daleko víc. Různý oblečení, dost záběrů z jiných koncertů... ale v tom celkovým formátu to nepůsobí tak strašně okatě, jako střídání modrý a červený vesty v Berlíně grin

Pokud je to schválně, tak jsem nějak nepochopil pointu, ale na druhou stranu chápu, že pointa celýho filmu je jinde..


Uživatel: Dangerous

Dangerous      22   27. listopad 2019 o 16:15

Samozřejmě, 101 je takovýchto “chyb” plná a tu přitom natočil z největších profíků v oboru…

Co se týká těch vest ve SPIRITS, možná Anton až tolik nerozlišuje barvy…


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.