Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Global Spirit Tour - 6. nejvýnosnější turné roku 2017

Ilustrativní: Global Spirit Tour - 6. nejvýnosnější turné roku 2017

Více než 141 miliónů amerických dolarů, tedy téměř 3 miliardy korun českých, činí hrubý zisk Global Spirit Tour za rok 2017, a Depeche Mode se tak se svým aktuálním turné zařadili na 6. místo nejvíce výdělečných koncertních šňůr roku 2017.

zdroj: pollstar.com


3. leden 2018 o 11:29 • dmf • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Constructor

Constructor      1   4. leden 2018 o 7:16

Takže z tohodle seznamu bych si teoreticky zašel akorát tak na Redhoty, McCartney, Gaga jo a Depeche mode. Reálně jsem minulý rok viděl jen Depeche, a RW. Předminulý rok byl k mé účasti na koncertech štědřejší. Především proto, že jsem měl centrum dění pár minut od baráku. Za měsíc valim na A-ha do Vídně.


Uživatel: Standag

Standag      2   4. leden 2018 o 8:38

Já viděl žebříček od více zdrojů a Metalinda je na třetím místě a DM na sedmém. Jinak držák B.Joel se furt drží. Neskutečné.


Uživatel: Herrer

Herrer      3   4. leden 2018 o 21:14

Já bych z tohohle seznamu chtěl vidět naživo (tedy že bych zaplatil) Metallicu, Gány, Stouny, možná Waterse, kdyby hrál Floydy a McCartneyho, kdyby hrál Brouky…

Na pozvání bych nepohrdl ani Gagou, Celine Dion, Coldplay a i těmi U2, u kterých bych se rozepsal trochu víc… Možná bych návštěvou jejich koncertu pochopil, v čem že tkví ta jejich obří popularita, bo mi nikdy extra nesedli a jejich status legend spíš chápu tak, že dělají inteligentní muziku, která je dobrá pro všechny, ale netrefí mezi oči takovým tím zásadním způsobem, že si řekneš “jo, tohle je ono!”. Teda aspoň já jim dal šancí tolik, že myslím, že mě už nemají šanci trefit. Potřebuju asi zapamatovatelnější, výraznějsí věci, aby mě chytly za srdce. V tomhle jsou pro mě U2 i přes veškerý respekt, co k nim cítím, pořád hodně soft.

Zbytek buď neznám, nebo znám a nezaujalo a nebo znám, ale radši bych neznal smile


Uživatel: Federman

Federman      4   4. leden 2018 o 22:55

Heri Ty barbare to s Tebou nepohne ani Achtung Baby? Even better then the Real thing na live in Paris je famózní.


Uživatel: Herrer

Herrer      5   4. leden 2018 o 22:59

Moc ne smile


Uživatel: DoMunug

DoMunug      6   5. leden 2018 o 0:11

Za U2 už jsem zaplatil před dvaceti lety na Strahově, dobrý, stadiónový sound, fortelně provedená show, která nezklamala, ale ani nikam nekatapultovala… Zaplatil bych za Coldplay, za Gány se Slashem v sestavě, pozvání bych přijal na Stouny, Red Hoty, Gagu. smile


Uživatel: Standag

Standag      7   5. leden 2018 o 6:53

DoMunug,
No Strahov ještě nebyl tak úplně finančně náročný.... Jinak cítím, že při dalším tour už dají ČR, vlastně Prahu grin jiná osada nemá nárok.
Nevím, jestli zrovna Acht.Baby je ta správná volba pro člověka, který U2 nějak extrémně nebaští, ale vcelku by jim rád přišel na chuť.
Raději bych zvolil jistotu a jako u dm je MFTM tak u U2 je album Joshua. Ale momentálně jedu první alba až po Trotl a Ham grin což je famózní deska a je to fajn.
Nové desky jsem se nabažil a i dokonce Amer.Soul je hodně prazvláštní věc.
Jinak DoMunug, tv zatím ok grin ale více v soukr..zprávách, ať zde neboříme pravidla hry.
Jinak vsuvka o jiných kapelách sem podle mě patří, ono se furt držet dm je těžké.
Co třeba koncert Camouflage v únoru? Jsem zvědav,kolik písní dají od C a především na počet lidí, co přijdou.


Uživatel: Constructor

Constructor      8   5. leden 2018 o 9:23

Camouflage… Tak ti se nejspíš do vysokých čísel nedostanou :D Regionální skupina, která zajímá skutečně jen několik lidí ve střední Evropě. V Anglii mnozí DM fanoušci Camouflage ani nezaznamenali. Kdyby si Camouflage tak udrželi singlovou úroveň jako jejich dva největší hity z 80-tých let. Nebo albovou úroveň, jako měla Bodage Bohemia nebo Sensor, tak ok. Ale faktem je, že dost jejich singlů a alb jsou dost otřesná. Ty hrozné singly zastupuje třeba příšerná Shine a pomstou za alba budiž neposlouchatelné Meanwhile.  Na stránkách megahvězd Depeche mode je jakkákoliv zmínka o Camouflage zcela irelevantní.


Uživatel: Standag

Standag      9   5. leden 2018 o 10:10

Je pravda, že zapadli popelem. Mají ale stopro i jiné skvělé skladby než své dvě hymny. Nebudu psát zbytečný  seznam, ale např Heaven, Perfect Key, Helpless Helpless, That Smilling Face atd. mám rád. Bohužel jejích koncertní doba je asi fuč, ale v Německu podle inf frčí, ale asi nějaký extra šlágr to nebude. Ale nemohu na kapelu říct nic špatného a chápu pozdější, nebo novou vlnu dm fandů, že to musí brát jako bléé a těžko jim to podsouvat.
Lístky mám, půjdu zavzpomínat, že uslyším a uvidím písně a zpěváka, cojsem mohl dříve slyšet pouze v radiu nebo vidět na videu grin Od Oceánu také nečekám něco extra, ale asi to beru jako povinnost grin


Uživatel: DoMunug

DoMunug      10   5. leden 2018 o 12:02

@Standag:
Strahov nebyl finančně náročný, byl totiž za pusinku. Nebo jak popsat vstup pro tři osoby za litr? Dnes bych si U2 nechal ujít, pokud bys mě pozval, holt bych přijel. grin Nejspíš chci říct, že nejsou mým šálkem kávy, jsou sázkou na jistotu, garancí kvality, přesto mám pocit jakéhosi zmaru. Nechce se mi za ně platit, nejde o peníze, není tam ten chtíč být u toho za každou cenu… Co píšeš ke Camouflage, je zvláštní. Jít se podívat a retrospektivně zavzpomínat na chlápka, kterého znáš z ranných dob z MTV, to chce taky odvahu. Na podobné hejly (bez urážky) asi kapela čeká... Myslím, že když si pustíš na své báječné TV jejich audio Live in Dresden - vyjde to na stejno. smile


Uživatel: Standag

Standag      11   5. leden 2018 o 12:04

Nevyjde, protože Dresdenu se jen tak nic nevyrovná grin


Uživatel: Standag

Standag      12   5. leden 2018 o 12:11

Hejl asi jsem grin prostě půjdu a uvidím. Třeba koncert na Vltavské super, v Lucerně pak už komorná šou :-( ale to se nedá nic dělat.
No a co déemka za pár dní grin jsem zvědav ,,jak jinak,, na setík co nám zahrají, ale s 20 písničkami se prostě nehodlám smířit a už vůbec ne spokojit.


Uživatel: DoMunug

DoMunug      13   5. leden 2018 o 12:22

Jasněěěě, jdi. Máš je rád, na okolnosti nekoukej… wink Já Camouflage beru jako Revival sebe samých… Uvidíme v úterý v Kodani, co nám Modes předvedou. Změnu playlistu neočekávám, a když, tak něco, co jsme viděli nebo spíš zachytili, už v loni…


Uživatel: Constructor

Constructor      14   5. leden 2018 o 13:12

Na stranu druhou, abych zde napsal o Camouflage i něco pozitivního. Poslední deska je celkem OK! Nejhorší skladba z ní je pilot Shine. Nikde netvrdím, že bych je snad poslouchal. Ovšem si vždy ze setrvačnosti, ze zvědavosti či nudy poslachnu Camouflage, kdykoliv za 10 let něco nového vydají. Slyšel jsem od nich fakt (v některých případech bohužel) všechno. Je to skupina, jejíž standard znám, nic extra od nich neočekávám a proto, některými skladbami i celkem mile překvapí. Ale na druhou stranu se na jejich albech najdou i dost trapné kousky. Mám k nim celkem benevolentní přístup. Ale podtrženo, sečteno, je fajn, že pořád tak nějak fungují. Jsou to srdcaři.


Uživatel: Standag

Standag      15   5. leden 2018 o 13:42

Constructor: ano!! grin


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.