Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Již brzy oznámení data vydání Ultra 12” Singles

Ilustrativní: Již brzy oznámení data vydání Ultra 12” Singles

Projekt vinylových + digital Singles se již dostává k albu Ultra, vydání by mělo být brzy oznámeno.

Daniel Barassi jenž stojí jako "archivář"za celým tímto projektem dále přidává info, že právě poslouchá testovací vydání singlů Exciter a že digitální soubory singlů k Playing The Angel odeslal minulý týden. Skoro za ročním zpožděním stojí samozřejmě covid.

 


28. červen 2021 o 21:38 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Federman

Federman      1   29. červen 2021 o 9:03

Tady jsou větší investice naprosto legitimní.
Nahrávky, výlisky, fotky, papír naprostá špička. Tak jak se na Depeche Mode vždy patřilo a slušelo.


Uživatel: Maroš J

Maroš J      2   30. červen 2021 o 8:24

Už sa teším


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      3   7. červenec 2021 o 16:27

Další zbytečnost k finanční drenáži fans. Poslední box, co měl jakýs-takýs smysl byl BC (osobně jsem koupil jen CTA). Snad kromě PTA nebylo na singlech od té doby nic, co by stálo za řeč (tedy pokud nemusíte za každou cenu poslouchat jinak skvělý singl World in my eyes z vinylu, je k tomu přímo jako stvořenej grin))) ). A sběratelské hledisko??? Budete mít ještě celkem štěstí, když tyhle věci budou zajímat 1 generaci po vás. Člověk to vidí kolem sebe, jak většinou tyhle draze pořízené sbírky čehokoliv končí. Pokud to nejsou super vzácnosti, o které mají zájem muzea. Taky jsem měl tyhle ‘kompletistické’ tendence, ale už mě to dávno přešlo. Ale jestli prostě někdo musí ... tak ať si pořídí, co chce. Jsou to jeho finance. Ale pro pochybnosti je tu obrovský prostor.


Uživatel: Federman

Federman      4   8. červenec 2021 o 13:20

Jestli tohle bude zajímat generaci po nás mi je srdečně jedno, stejně tak sběratelské hledisko.

Já jsem rád, že se po dlouhé dekadentní době ve znamení papírových obalů, neblůrejů, do mrti vyhulených nahrávek objevilo něco nekomerčního. Tady se hraje s otevřenými kartami a jsem rád, že na chudý nemyslí. Takže kdo má zájem poslechnout si I feel you Live too short mix, kde mu rolničky odporně cinkají do uší, místy neví jestli zesílit či ztlumit,  pusťte si to na CD a ušetříte.

Kdo má zájem o exkurzi Sofad zahradou, sáhněte hlouběji do kapsy. Tohle je vyšší level, tohle je Depeche Mode, tohle je Alan sobě.


Uživatel: miXík

miXík      5   8. červenec 2021 o 15:39

Federman….suprovně napsané


Uživatel: Certo

Certo      6   8. červenec 2021 o 16:29

Ouuu yeah dalsi 12” box do kolekce


Uživatel: Mirxon

Mirxon      7   13. červenec 2021 o 22:07

to Federman: Přesně tak… to, jestli další generace bude nebo nebude zajímat sbírka muziky DM na vinylech, to neni podstatný. Podstatný je to, že stojí za to mít pohromadě kompletní základní diskografii DM, tzn. alba+12” singles právě na těch vinylech. Už taky proto, že ty nový remastery se zatím všechny povedly skvěle.


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      8   15. červenec 2021 o 1:34

Tak ono když člověk chce, tak si zdůvodní skoro cokoliv. SOFAD Je moje nejoblíbenější album, a mám ho i ve sběratelském DSD vydání. Ale ty singlové boxy jdou fakt úplně mimo mě. Abych si to koupil kvůli pár podařeným mixům??? V téhle zahradě bohužel rostou i nějaké kopřivy. Na druhou stranu je fakt, že při dnešní technice by měly být samozřejmostí nahrávky v kvalitě na hraně fyzikálních možností za pár korun. Bohužel občas bývá realita taková, že se člověk potká i s nahrávkami s dynamickým rozsahem na úrovni padesátých let :-( Ale zdá se to jenom mně, že se to v poslední době trochu zlepšuje? (ale to už je OT)


Uživatel: chmelko

chmelko      9   15. červenec 2021 o 8:01

voči Bratovi som mal vždy taku nepopísatelnu averziu a asi si to ani nezaslužil.
Ale za jeho nápad vydat tie vinylove boxy ho už budem do konca života vynášat do nebies, pretože by to bohužial už nikoho z DM (okrem Alana) určite nenapadlo.
platne som začal zbierat len cca pred 3 rokmi a to tak, že som si povedal, že musím mat min. joy division a skončilo to tak, že sa mi podarilo zozbierat všetky povodne albumy a komplet single až po violator.
od 90 rokov zohnat niečo povodne nieje tiež problem, ale taky SOFAD kupit pod 100e je skrátka zázrak.
čo sa týka celekového požitku z posluchu..nechápem a sám sa na seba hnevám, prečo som tolko investoval do CD (ja viem prečo, hlavne kvoli praktičknosti) ak človek chodí do školy, vela cestuje tak predsa platna nieje to najpraktickejšie medium smile ale ako už tu chlapci spomenuli hlavne SOAFD box je totálne porno, či už vizualnou stránkou, alebo obsahovou.
aj ked mam všetky povodne Violator single, prozretelne som si kupil aj box a aj ked nechápem čo tu meliete s nejakou investíciou, ale ked už sa chcete na to takto pozerat, tak si schválne pogooglite za kolko by ste taky violator zohnali (zatial je to zhodnotenie “investicie” cca 4x

zo sebeckeho hladiska musím ale povedat, že čím nás bude menej, kto si tie boxy kupi, tým je vačšia pravdepodobnost, že skončia v tých najpovolanejších rukách, ale ak aspon trošku beriete tu muziku vážne a sami si priznáte, že si pustit taky I feel you babilon mix zo spotify, alebo CD je ako sa pozerat na mona lisu cez notebook, je to stále ok, ale….


Uživatel: Federman

Federman      10   15. červenec 2021 o 9:22

Ano ty ceny jsou fakt nehorázný. Tohle by novodobá Moskva ze západu mohla regulovat. smile


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      11   15. červenec 2021 o 23:41

Odpusťte mi moje rejpání, ale pustit si samotnou skladbu I feel you coby Babylon mix je asi jako dívat se na zmíněného da Vinciho v novinách grin  …. nic ve zlým ….. Mě většina singlů štve už jen konceptuálně bez ohledu na balení, grafické přílohy, nepřihlížeje k tomu, že vinyl v kontextu doby prostě nepovažuji za HiFi. Prostě až na pár čestných výjimek jako PJ, WIME, Condemnation a IYR (Jeep rock) novodobější singly DM jsou často zbytečnosti bez přidané hodnoty. Prostě samotná titulní skladba plus X podivných remixů té samé skladby by mi přišel jen jako další sběrač prachu do baráku, i kdyby to vyšlo jako DSD s frekvenční charakteristikou jako když střelí a dynamickým rozsahem symfonického orchestru. Větší radost by mi udělalo nové, opravdu invenční album, na kterým by dělal alespoň někdo se smyslem pro zvuk, atmosféru, bez pocitu celkové nesourodosti nahrávky.


Uživatel: Federman

Federman      12   16. červenec 2021 o 8:41

že vinyl v kontextu doby prostě nepovažuji za HiFi.

Tohle moc nechápu ...

Mixy mně lezly krkem vždy a lézt budou. Když ale dostaneš po pravidelném čtyřletém lockdownu pod nos Capuchin - ka, je i shit Babylon mix balzámem pro uši.


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      13   16. červenec 2021 o 17:02

Jsem asi poněkud neznalý, ale co je to Capuchin-(ka)?

Zvuk vinylu je na kvalitním zařízení velmi příjemný, byť se nehodí úplně ke všemu. Kdyby existovala kategorie high-warmth nebo high-smoothness, tak budiž. Ale suché definici high fidelity to z velkého množství fyzikálních důvodů nevyhoví (odstup signál-šum a z toho odvozená nijak závratná dynamika, přeslechy, postupný otěr jemných struktur, praskání, reálná ztrátovost, atd.) Výhoda vinylu je, že neumožňuje dělat při masteringu ty současné prasárny jako šílené přebuzení nebo bum-cink ekvalizace. Pokud ovšem zvukový technik přistupuje zodpovědně k masteringu úplně generického CD, tak v oné ‘fidelity’ nemá při použití kvalitního DAC ve srovnání vinyl vůbec žádnou šanci. Nemluvě o možnosti přehrát to přímo na zesilovači s chararakterem výstupu pulse-width-modulation. To, že se to běžně neděje, je druhá věc. Ale to jsou v audiofilských diskusích notoricky známé záležitosti. Ale chápu, že vinyl má hezčí obal a je to ‘něco’ uchopitelnějšího. A cover art je také svébytné umění. Mně vlastně taky jde o to, aby se mi zvuk primárně líbil. Což vinyl často splní. Bohužel v tomto není univerzální a sříbrné kotoučky - ať CD nebo SACD - mají pokrytí lepší, vlastně mohou zvládnout cokoliv.
I když, co já se vlastně navážím do vinylu. Vždyť u elektronické hudby je ‘fidelity’ dosti neukotvená kvalita - kdo vlastně ví, jak byl dotyčnej bazmek nastavenej, a jak to mělo znít. Hlavně, když to zní dobře. grin A já už tady zase buším do klávesnice těžkej off-topic. (A navíc si do předchozího příspěvku neodpustím napsat celkem těsně 3x za sebou ‘prostě’ - nu, takový prosťáček ...)


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      14   16. červenec 2021 o 20:40

Ad Capuchin: Tak už jsem si doplnil ‘vzdělání’. Pravda, pravda, proti tomu je IFY Babylon vysoké umění. Předpokládám, že název sděluje druhové jméno autora.


Uživatel: Federman

Federman      15   17. červenec 2021 o 19:58

Lépe to asi popsat nejde.  ... fakt hezký


Uživatel: Owe

Owe      16   20. červenec 2021 o 14:14

https://community.depmode.com/viewtopic.php?f=2&t=2501&p=54423#p54423

Bude vydáno 10.9. Osobně nadšený nejsem. Bral bych ING PL12 než tři nová eLka. Jsem zvědav, co vymyslí na Exciteru, nebo SOTU. Tam je vynilových singlů také pomálu.


Uživatel: chmelko

chmelko      17   22. červenec 2021 o 11:54

objednáno u fr amazonu, zatial naj cena - 140e plus posta čo je do CR 9eur


Uživatel: Federman

Federman      18   23. červenec 2021 o 21:19

super, díky za info


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.