Depeche Mode Czechia
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigaceDepeche Mode Czechia

Aktuální srazyNME: Depeche Mode naznačují blížící se novou hudbu kryptickým odpočtem

NME: Depeche Mode naznačují blížící se novou hudbu kryptickým odpočtem

Patnácté album kapely "Memento Mori" vyjde v březnu.

Depeche Mode začali na svých webových stránkách upozorňovat na blížící se vydání nové hudby - pravděpodobně prvního singlu z nadcházejícího patnáctého alba "Memento Mori" - pomocí tajuplného odpočítávání.

 

Zlověstné odpočítávání, které si můžete prohlédnout zde, začalo na sedmi dnech a odtikává vteřinu po vteřině až do příští soboty (4. února) 22:00 našeho času.
Tak zní titulek sdílený s příspěvkem na Instagramu: "Čas je prchavý, uvidíme, co přinese."

 

Zlověstné odpočítávání, které si můžete prohlédnout zde, začalo na sedmi dnech a odtikává vteřinu po vteřině až do příští soboty (4. února) 22:00 našeho času.

Tak zní titulek sdílený s příspěvkem na Instagramu: "Čas je prchavý, uvidíme, co přinese." ("Time is fleeting, let's see what it brings.")

 

Po kliknutí na webové stránky kapely je aktuální odpočet doplněn formulářem, ve kterém mají fanoušci vyplnit své jméno a adresu bydliště. Pokud tak učiníte, zobrazí se vám zpráva s poděkováním za "registraci" a také odkazy na předběžné uložení hudby na streamovacích platformách. Samotní Depeche Mode zatím nepotvrdili, zda se bude jednat o singl, samotné "Memento Mori", nebo něco úplně jiného.

 

Výše zmíněné album by mělo vyjít 17. března prostřednictvím vydavatelství Columbia a Mute. Půjde o první album kapely po šesti letech, navazující na 'Spirit' z roku 2017, a zároveň o první desku po smrti zakládajícího člena Andyho Fletchera; klávesista zemřel loni v květnu ve věku 60 let.

 

"Memento Mori" bylo oznámeno loni v říjnu spolu s podrobnostmi o rozsáhlém světovém turné. Název alba přímo odkazuje na Fletcherovu ztrátu - "memento mori" je předmět, který se uchovává jako připomínka nevyhnutelnosti smrti (např. lebka) - nicméně podle klávesisty, kytaristy a skladatele Martina Gorea byl zvolen ještě před odchodem jeho zesnulého kolegy.

"Zní to velmi morbidně, ale myslím, že se na to můžete dívat i velmi pozitivně," uvedl Gore ve svém prohlášení, "v tom smyslu, že [byste měli] žít každý den na maximum. Myslím, že tak si to rádi vykládáme i my... Po Fletchově smrti jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme si jistí, že by si to přál, a to opravdu dodalo projektu další význam."

Po ohlášení alba se frontman Dave Gahan v rozhovoru pro NME otevřel a prozradil, že zpočátku váhal, zda natočit patnáctou desku Depeche Mode: "Musím říct, že to nebylo něco, do čeho bych se ponořil. Zpočátku jsem se tomu dost bránil. Říkal jsem: 'Nevím, jestli to ještě chci dělat'; všechny ty obvyklé věci, ale bylo jich trochu víc než obvykle."

 

Na jiném místě rozhovoru Gahan poznamenal, že ačkoli práce na albu "Memento Mori" začaly ještě před Fletcherovou smrtí, ten pro něj nenahrál žádný materiál. Vysvětlil to: To je pro mě opravdu smutné, protože na té desce jsou písničky, u kterých vím, že by řekl: 'Tohle je to nejlepší, co jsme za poslední roky měli.'" Slyším jeho hlas. A taky ho slyším, jak říká: "To musí být každá písnička o smrti?!""

Navzdory morousovitým tématům nás Gahan ujistil, že "Memento Mori" je nakonec zakořeněno pozitivně a je pro něj a Gorea únikem. "Jediná věc, kterou můžu dělat, je dělat hudbu s Martinem," řekl, "pak můžeme jít dělat naše věci a doufejme, že to lidi spojí," dodal. "Je toho [ve světě a ve zprávách] teď prostě příliš mnoho.

"Člověk si musí nějak najít místo pro sebe. Pro nás je to teď takhle: natáčíme další desku a budeme vystupovat na těchto pódiích.


28. leden 2023 o 9:53 • Dangerous • Aktuality a novinkyDiskuze (6) •

Diskuze

Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      1   28. leden 2023 o 11:12

Lebka, či kostlivec pod uměleckými díly ve starých dobách symbolicky znázorňoval Adama, muže ze kterého jsme vzešli, než se z nás vědecky staly evoluční třetí šimpanzi… I my depešáci a devotees přeci pochazíme z A.D.A.Ma a Vince grin I když Vince je taky vlastně dalo by se říct Martin grin krásný víkend


Uživatel: Tom 101

Tom 101      2   28. leden 2023 o 13:58

Hezky si to napsala. Taky krásný víkend přeji.


Uživatel: fanda

fanda      3   28. leden 2023 o 16:09

Jsem velmi zvědav na zvuk celého alba. Doufám v něco temně pestrého. Řekl bych, že některá z posledních alb byla zvukově méně nápaditá a zajímavá než by mohla být. I když Spirit je myslím zajímavé. Za mne asi nejnudnější album je Exciter. Věřím, že spolupráce se Salogni přinese něco zajímavého a do značné míry i dovymazlené momenty, které hudbě dokázal dát svou precizností Alan. Uvidíme, ale těším se tuze


Uživatel: Dave & Mart

Dave & Mart      4   28. leden 2023 o 16:23

Tych podrobnosti o turne v Berline vela nepadlo. Respektive skoro ziadne, len terminy jednotlivych koncertov, kedy zacne s pripravami Anton Corbijn a kedy nabehnu do studia skusat. Potom Dave naznacil, ze do setlistu by sa mohla pravdepodobne dostat piesen Sun and Rainfall. Neskor iny novinar v rozhovore s Martinom poprosil o zaradenie Fly on the Windscreen a popri tom Mart spomenul, ze taka Death’s Door by sa hodila tiez. A to je asi tak vsetko, co vieme, kvazi nic konkretne.


Uživatel: Kubec

Kubec      5   28. leden 2023 o 18:10

Nech počítam, ako počítam, ale mne ten odpočet vychádza do piatka 3.2. 18:00 h a nie do soboty 4.2. a do 22:00 h ako je uvedené v príspevku (3. odstavec)... Ale ako pozerám originálny článok, je to tam tak skutočne uvedené a javí sa mi, že autor je Američan, čiže ten prepočet platí asi niekde na území SŠA, čo prekladateľ príspevku tu nezohľadnil.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.