Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
První album, které leaklo online? Songs Of Faith And Devotion

Ilustrativní: První album, které leaklo online? Songs Of Faith And Devotion

Magazín Pitchofork ve svém článku k historii úniku hudebních nahrávek na internet připomíná, že pravděpodobně první nahrávkou, která leakla online, bylo album Depeche Mode Songs Of Faith And Devotion...to si tak připisuje další prvenství.

1993: První úniky digitálních dat se odehrály dávno předtím, než se vůbec objevil jakýkoli software typu peer-to-peer, a pro nahrávací průmysl představovaly pouze koncepční hrozbu, jak uvádí Steve Knopper ve své knize Appetite for Self-Destruction. "Koncem roku 1993 přišla do kanceláře viceprezidenta Warneru Jeffa Golda zpanikařená sekretářka, aby mu předala naléhavou zprávu: "Nové CD Songs of Faith and Devotion skupiny Depeche Mode právě uniklo mezi fanoušky v internetových chatovacích místnostech!" CD Devotion se šířilo nikoli jako soubory mp3 - jak ve své knize poznamenává Jonathan Sterne, "v roce 1993 nic takového jako mp3 neexistovalo" - ale v lepším případě jako větší, méně komprimované soubory "MPEG Layer-2" (ne-li .wav), které by se přes tehdejší vytáčené připojení stahovaly asi půl hodiny. Tito lidé opravdu chtěli slyšet nové Depeche Mode a pravděpodobně jim připadalo jako kouzlo, že je mohou získat prostřednictvím připojení AOL.

https://pitchfork.com/thepitch/652-a-history-of-digital-album-leaks-1993-2015/amp/

 

 


26. červen 2022 o 10:48 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      1   26. červen 2022 o 12:32

Fanoušci byli, jsou a budou vynalézaví, sdílní, trpěliví a revolucionáři,  trochu anarchisté a violatoři. Díky i za toto nahlédnutí do tajů historie DM Universa grin


Uživatel: martin_wrong

martin_wrong      2   27. červen 2022 o 10:53

Super zajímavost.


Uživatel: Federman

Federman      3   27. červen 2022 o 20:12

Krást se nemá, ale u tak nádherné věci jakým je SOFAD to chápu.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.