Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Singles Box Violator a SOFAD by měl vyjít v září 2019 - a měl by obsahovat i nevydané mixy

Ilustrativní: Singles Box Violator a SOFAD by měl vyjít v září 2019 - a měl by obsahovat i nevydané mixy

Španělský Amazon uvedl k chystanému Singles Boxu VIolator, který by měl být vydán v Září 2019, informaci, že vedle 12" verzí singlů z tohoto období se fanoušci dočkají také dvou nových (nevydaných) mixů World In My Eyes. Box by měl obsahovat 10 vinylových desek. Každopádně počkejme na oficiální potvrzení. smile

amazon.es

Dočkat se taky můžeme reedice vinylu Depeche Mode - Songs Of Faith And Devotion Live.


29. červenec 2019 o 8:32 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Petr80

Petr80      1   2. srpen 2019 o 13:47

Doprčic… pořád nějaký singles a kdy vyjde koncert Global Spirit nikde!!! Už jsem z toho na nervy.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      2   2. srpen 2019 o 15:19

To Petr: údajně v listopadu… Ale je to hodně neoficiální info


Uživatel: Petr80

Petr80      3   2. srpen 2019 o 20:38

Dík, fakt nechápu proč se o tom mlčí a kde to vázne…


Uživatel: NMDH

NMDH      4   3. srpen 2019 o 4:10

Neboj, na skvělé kvalitě se musí dlouhou makat. VHS není Beta wink


Uživatel: Dangerous

Dangerous      5   21. říjen 2019 o 18:17

admin dm.com a výkonný praporčík na těchto boxech o zdroji dat:

No. Vinyl really and truly sucks. Digital (uncompressed, both in file size and sonically) or CD (not brick wall mastered) are better delivery systems.

Remember, the new vinyl boxsets are all made from digital files, and the original vinyl was made from 16 bit / 44.1k 1630 digital tapes (since Violator). When I was trying to pick the best sounding tapes for Violator, the DATs held up far better than the analog tapes. Digital rules.

So much has to be removed from music to make it “work” on vinyl. It’s almost similar to how much music is removed from AAC / MP3. Less volume, de-essing, changing groove width to squeeze in more info (and remove bass). Not to mention the crap vinyl most places use now. Hook a turntable up to an oscilloscope. All the noise in between tracks is just sad.

Unless you have the master tape, you just have an engineer’s dream of what the sound should be (no matter the format). Even with master tapes…hiss, wow, flutter, dropouts.

Sorry. I have seen behind the curtain. All music is inferior now. I hear flaws in everything.

I’m going to go sit in a dark corner now, and sing the song from the Lego Batman movie, while rocking slowly back and forth. “Darkness….”


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      6   21. říjen 2019 o 18:58

Vinyl je náboženství. Takže pravda není důležitá. Důležitá je víra.


Uživatel: M100480

M100480      7   22. říjen 2019 o 12:36

To plně s Pavlem.Z souhlasím. Vinyl je technologicky nejvíce nepřesný, no,  možná více je ještě hudba na VHS před příchodem šikmé stopy pro audio. grin

Sám jsem mu ale podlehl a to z jediného důvodu - je jiný, (nezaměňovat za lepší!). A je jiný myslím právě mou sluchovou pamětí z mládí, kdy byly jen desky a já si je pouštěl přes krystalovou přenosku a pouštěl svou Dark Side či Oxygene. A je to právě o tom rituálu, kdy desku pouštím jen večer, kdy buď hrají tišeji repráky (a tím pochopitelně o to více zvuk zkreslený že), nebo přes sluchátka (což jiný klasický problém zvuku v hlavě).  Je to násobná  degradace zvuku a pod to se klidně podepíšu.

Jak ovšem říká klasik - člověk si nekupuje zboží, ale kupuje si svou osobní radost grin A to mi Dark Side na SACD, Oxygene na MFSL edici nějak nedává a tyto média pouštím jen přes den když člověk třeba uklízí :-D

Tyto singly si ale nikdy nekoupím, protože jsou na vinyl absolutně nevhodné. Nemyslím jen kvalitou, to má mimochodem Brat pravdu že DAT je perfektní archivní médium. Dokonce i   kvalitně udělané CD se svými jen 16-ti bity jsou fakt dobré (viz edice Chesky Records či zmíněný MFSL). Myslím ale to, že deska musí pro mne mít všechny skladby poslouchatelné. Proto taky těch vinylů mám jen několik, pro svou fetiš grin


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.