Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
VK ml. se zastal Jágra, jako příměr použil vystoupení DM v ČSSR

Ilustrativní: VK ml. se zastal Jágra, jako příměr použil vystoupení DM v ČSSR

Václav Klaus ml. se zastal Jardy Jágra a jeho cesty do Země středu...jako příměr použil vystoupení Depeche Mode v socialistickém Československu v roce 1988.

Jaromír Jágr v odpovědi na štvanici na jeho osobu (cesta do Číny) vystihl důležitý aspekt. Trochu to rozvinu: To, že přijel v osmdesátých letech do Prahy hrát hokej Mario Lemieux – nebyla žádná podpora Miloše Jakeše, ale dotyk tehdy svobodného a bohatšího západního světa. Kluci koukali, jakej mají hezkej a moderní autobus u haly a jestli nám teda propaganda nekecá, že kapitalismus tak předháníme v hospodářství … Stejně tak, když vystoupili v Praze Depeche Mode – tak si všechny moje spolužačky vzaly černý oblečení a mastily ječet na koncert (nikoli hlasovat na schůzi SSM) a bolševikovi to uškodilo, nikoli pomohlo. Nevím, zda depešáky někdo kádroval, že legitimizují nedemokratický režim. … Takže za mě dobrý a těším se na podzim na zimáku na Kladno-Litvínov (fandím teda žlutočerným)."


12. květen 2019 o 17:40 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Federman

Federman      1   13. květen 2019 o 22:48

Jeho trefné příměry, suchý skvělý humor a názory za kterými si vždy stojí. Jeho jasné vyjadřování a formulace bez tzv. politické korektnosti a postafkticých frází. Jeho hájení českého vlastenectví bez snahy podlézat západu. Jeho snaha nebojovat již v dávno dobojovaných bitvách bez víření pseudohrozby východu. A aby toho nebylo dost, otevřená hlava bez klapek na očích při volbě hlavy státu.

Reinkakarnovat VKML do hudebního světa, přijde na svět můj osobní Ježíš Alan Wilder.


Uživatel: tomas1.

tomas1.      2   14. květen 2019 o 9:00

naprosto stebou souhlasím!


Uživatel: Mad Wims

Mad Wims      3   14. květen 2019 o 9:21

@Federman:”...můj osobní Ježíš Alan Wilder.” Ty si vůl, málem jsi mě roztrhnul smíchy smile smile smile Ale jinak koment fajn, taky souhlas.


Uživatel: M100480

M100480      4   20. květen 2019 o 9:38

Zde přece jen se dá s panem Klausem polemizovat, i když návštěvě Jágra v Číně rozumím, je pro mne tato paralela chybná. Jak Mario Lemieux, tak DM se nesetkali při návštěvě s politickými představiteli režimu, natož aby s nimi jednali v kladném duchu o možné budoucí spolupráci. A toto se u této delegace pokud vím dělo. Proto bych s příměrem souhlasil, tak by museli DM v roce 88 jet na Hrad, setkat se spolu s politiky na Hradě s Husákem a být tam účasten společnému jednání. Takto to totiž Jágr udělal.

Proto podle mne není argumentace uvedená u pana Klause ml. správná. Naopak spíše mohl použít jako příklad návštěvu a koncerty J.M. Jarrea v Číně v roce 1981, kde se již jednalo o podobnou částečnou paralelu jako byla současná čínská cesta, ovšem opět bez politických jednání.

Proto opakuji, rozumím cestě do Číny i když s jejím obsahem nejsem plně ztotožněn, ale chápu že je v současném bipolárním světě nutná. Nesouhlasím ovšem s argumentací a tím spojení s DM uvedeného u pana Klause ml.


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.