Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Z archivu: Nejlepší coververze, jakou kdy DM udělali

Ilustrativní: Z archivu: Nejlepší coververze, jakou kdy DM udělali

V dnešních časech, kdy Dave Gahan dělá spolu se Soulsavers mnoho a mnoho coververzí, bych rád osobně vzpomenul na - z mého pohledu - nejlepší coververzi, jakou kdy Depeche Mode udělali: The Final Countdown. Dave Gahan /zpěv, harmonika/ , Martin Lee Gore /kytara, lol/.Daryl Bamonte /frkačka nebo co to je/. Viva la Depeche!


8. prosinec 2021 o 20:05 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Mišák

Mišák      1   8. prosinec 2021 o 20:45

Dnes už kultovní autentické video..! Vždycky mě dostane smích Goráče, ideálně při rozhovorech kdy to vypadá na normální dialog a najednou to přijde..


Uživatel: Soulsavers20

Soulsavers20      2   9. prosinec 2021 o 9:39

Tak mě to nedá a po letech sem zase musím něco přispět. Doufám, že to neskončí, jako naposledy, kdy mě pan Dangerous za názor vypnul a pak vypnuli na nějakou dobu jeho : ) Po vydání poslední desky Soulsavers zde Dangerous zveřejnil recenzi, v níž psal, jak Gahan na albu šeptá a šišlá. Po této desce si takové dehonestace už nedovolí (protože by ho zase zbavili admin práv), tak aspoň ignoruje, co se v uplynulých dnech děje v Londýně. Je naprosto neuvěřitelné, že kvůli názorům admina těchto stránek se zde fanoušci nedozví o koncertech, které teď Gahan má. Když to srovnám se slovenskou stránkou, kde jsou reportáže i důležité detaily o každém koncertu a k tomu konstruktivní diskuze, může mě jen mrzet, jakého admina česká stránka depeche mode má. Je to neskutečný a smutný. Naprostý úpadek! Tak si můžeš pouštět, milý dogmatický a fanatický Dangerousi, Final Countdown. Je strašný, když někdo zůstane mentálně v osmdesátkách.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      3   9. prosinec 2021 o 10:16

Soulsavers20:
1) žádné admin práva nemám

2) chtěl jsem napsat něco k nové desce Gahana, ale nedostanu se přes pouhých pár minut, pro mě neposlouchatelné, takže nemohu napsat vlastní názor na něco, co jsem celé neslyšel

3) pokud chceš tady vidět články o koncertech Gahan dělá, můžeš je psát sám, přihlaš se na .(Pro zobrazení této e-mailové adresy musíš mít zapnut JavaScript), myslím, že administrátoři dm.cz budou happy, že se tady toho někdo chopí


Uživatel: Soulsavers20

Soulsavers20      4   9. prosinec 2021 o 10:25

Děkuji za odpovědi. Respektuji, že to nemůžeš poslouchat, tak zde prosím aspoň reflektuj aktuální dění kolem Soulsavers jako na slovenských stránkách. Stačí napsat, co ten večer hráli, jak to vypadalo a pár odkazů a hotovo. Takto to vypadá, že se některé eventy ani nekonaly a to je prostě škoda. Jen prosté info, nemusí to být nic nadšenýho. Aby člověk nemusel chodit sem a pak pro jistotu na slovenský web, protože tuší, že to tady není komplet. Myslím, že v pandemické době obecně chudé na koncerty, je prakticky jakákoliv hudební aktivita super, natož Gahana a můžeme být rádi, že se vůbec něco děje. Díky.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      5   9. prosinec 2021 o 10:54

Dal jsem sem 8 rozhovorů/článků (některé velmi dlouhé) týkající se Imposter.
Dál již k tomu nebude dávat nic, ani reflektovat žádné dění. Dávám si pauzu od těchto stránek do Vánoc, těch 8 článků mě fakt vyčerpalo. Po Vánocích uvidím, co dál.

Nejsou to mé stránky. A abych řekl pravdu už sem dávno nechodím každý den. Pokud ti něco chybí, přispěj sám, jak jsem psal předtím. Bylo by to od tebe fajn a administrátory dm.cz to potěší.


Jiskřivý a velmi osobní přerod…Živá reportáž: Dave Gahan & Soul Savers - Coliseum, Londýn
Ilustrativní: Jiskřivý a velmi osobní přerod…Živá reportáž: Dave Gahan & Soul Savers - Coliseum, Londýn
“Je tu klid,” říká Dave Gahan se širokým úsměvem. “Líbí se mi to.”


Dave Gahan: Všichni to byli a jsou podvodníci
Ilustrativní: Dave Gahan: Všichni to byli a jsou podvodníci
Brilantní a fascinující nové album coververzí Davea Gahana, Imposter je jako byste byli pozváni k němu domů a poslouchali desky s frontmanem kultovních Depeche Mode.

XS Noize: Gahan není podvodník, je to skutečný člověk (8/10)
Ilustrativní: XS Noize: Gahan není podvodník, je to skutečný člověk (8/10)
Turné Global Spirit Tour, které Depeche Mode absolvovali během 130 dní, skončilo 25. července 2018 v Berlíně a kapela si podle svého dnes již standardního plánu dala pauzu, okamžitě jak turné ukončila.

Variety: Zpěvák Dave Gahan hovoří o svém prvním albu coververzí
Ilustrativní: Variety: Zpěvák Dave Gahan hovoří o svém prvním albu coververzí
Daveu Gahanovi není zpívání cizích písní cizí. I když po většinu jeho kariéry pocházely všechny tyto písně ze stejného zdroje.

Dave Gahan z Depeche Mode nachází svůj hlas ve slovech jiných umělců (2021)
Ilustrativní: Dave Gahan z Depeche Mode nachází svůj hlas ve slovech jiných umělců (2021)
Po patnáctiměsíčním cestování po světě s Depeche Mode v rámci Global Spirit Tour anglických synthpopových průkopníků se zpěvák vrátil domů do New Yorku fyzicky i tvůrčím způsobem vyčerpaný. “Moje rodina mi říkala: ‘Nevíme, kdo jsi, musíš se prostě dát dohromady,’” vzpomíná během rozhovoru pro Exclaim!

Gahan: Depeche Mode teď nic nechystají, uvidíme příští rok (2021)
Ilustrativní: Gahan: Depeche Mode teď nic nechystají, uvidíme příští rok (2021)
Rozhovor Davea Gahana o coveralbu Soulsavers, uvedení do Rock Hall, nové edici 101 i o budoucnosti Depeche Mode.


Dave Gahan: Cítím, že život je nádherná, úžasná věc (2021)
Ilustrativní: Dave Gahan: Cítím, že život je nádherná, úžasná věc (2021)
Po více než 40 letech společného působení se britská synth-rocková skupina Depeche Mode stala tak velkou a hybnou silou, že její tři hlavní členové - zpěvák Dave Gahan, multiinstrumentalista Martin Gore a klávesista Andy Fletcher - ani nemusí oficiálně pracovat na nové hudbě, aby o nich bylo stále slyšet.

Dave Gahan: Lítost je divné slovo. Takhle se na svůj život nedívám (2021)
Ilustrativní: Dave Gahan: Lítost je divné slovo. Takhle se na svůj život nedívám (2021)
Frontman skupiny Depeche Mode odpovídá na vaše otázky o svém novém albu coververzí, o prvních lekcích tance od Micka Jaggera a o správném způsobu plnění myčky nádobí.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      6   9. prosinec 2021 o 11:58

Soulsavers20:

Tohle je stránka o DM. Mě osobně aktivita Gahana mimo DM nezajímá a ty články o SS to podle mě zde jen zaplevelují.

Tvá drzost je neuvěřitelná.
Chtěl jsis jen kopnout do Dang. A napsat jak jsou SK stránky boží, že? Chudáku.


Uživatel: Soulsavers20

Soulsavers20      7   9. prosinec 2021 o 13:28

A je to tady!
Milý Pavle Z., nechtěl jsem si kopnout. Stránky SK nejsou boží, jen splňují elementární poslání webu: tedy že se na něm čtenáři dozví, co se právě děje. A Dangerouse jsem upozornil, že tyto stránky to nečiní. To je vše. Že mě Dangerouse nepochopil a poslal mi výčet rozhovorů, které tady vyšly, za to opravdu nemohu. Já jen žádal, že když se za poslední tři a půl roku odehraje pět koncertů s Gahanem, že by bylo fajn o tom informovat. Reakce je, že už do Vánoc o ničem informovat nebude a že přeložil 8 rozhovorů. Považuji to za zmatenou reakci hodnou někoho, jako je Dangerous. Na Tvé invektivy o chudácích reagovat nebudu, tím vypovídáš hlavně sám o sobě. Na požadavku, aby zde bylo zmíněno o koncertu Davida Gahana, také nic drzého nespatřuji. Vidím, že jakýkoliv podnět, který není pochvalný, či v duchu glorifikace DM, je terčem hysterických reakcí hodných intelektuálního suterénu. Pánové, mějte se krásně, přeji vám oběma krásné Vánoce a těším se na pondělí na live přenos Soulsavers z Berlína. Do roku 2022 pak určitě méně žlučovitosti a dovolil bych si doporučit i návštěvu psychologa, možná i psychiatra. Mějte se krásně, přepínám se na slovenskou stránku!


Uživatel: M100480

M100480      8   9. prosinec 2021 o 14:06

Soulsavers20 :

dobrý, a hlavně klidný den pane soulsavers20. Děkuji Vám za Váš názor, jež jste na Dangerouse vznesl, on Vám odpověděl.

Souhlasím s tím, že by zde mohly být více informace o koncertech Soulsavers. Zároveň ovšem vnímám, že toto není povinnost. Tyto stránky nejsou placené svými čtenáři a každý má právo a možnost si svobodně číst a hledat informace kdekoli jinde, když není se zdrojem spokojen. Proto máte možnost přejít svobodně na slovenské stránky a to i chcete učinit.

Proto oceňuji, že svým příspěvkem chcete upozornit na zlepšení, podle Vašeho pohledu. Naopak Vám pan Dangerous nabídl, aby jste se stal tím, kdo tyto stránky také zpestří. Což oceňuji také.

Velmi by mne upřímně potěšilo, kdyby jste převzal část iniciativy, a třeba na 5 - 6 měsíců na stránky aktivně a aktuálně přispíval, pak si demokraticky může každý posoudit změnu jak úrovně, tak aktuálnosti, tak preciznosti mluvy či konceptu směřování stránek. A bude chtít ať s Dangerousem vedete dále.

Vždyť co si budeme povídat, i Martin s Daveem jsou osobnosti, ale stmelovat je jednu dobu musel Andy (či John a Paul a stmeloval Ringo Star, či Roger a David a stmeloval Nick Mason) ...

Jsem již starší ročník a třeba pro mne je ošemetné, když jiný člověk druhému nevyká i během silnějšího dialogu a to ani pokud ten první s tím tykáním začal. Proto mne spíše překvapilo, že i když jste se snažil o pozitivní přístup, tak jsem nakonec také použil invektiv ve smyslu Vámi uvedeného “intelektuálního suterénu”.

Mé osobní přání třeba je, že by se mi líbilo, kdyby se zde omezily jakékoli invektivy mezi námi, zejména když tyto stránky jsou o kapele, která má i jednu z písní z textem Walking in my Shoes.

A Soulsavers20, budu rád když na stránkách zůstanete, tyto stránky jsou nejen o zprávách, ale i o názorech na kapelu od nás všech komentujících. Budu rád za Vaše komentáře ve vztahu k DM hudbě či vedlejším projektům a koncertům kluků, vždyť může to být přínosem.

Všem také přeji klidné dny předvánoční a Berlínský koncert se také těším.


Uživatel: M100480

M100480      9   9. prosinec 2021 o 14:10

a pro mne je tedy nejzajímavější oficiální cover “Dirt” a neoficiální je to nakonec ne-DM cover,  od Davea “Everyone of Us” grin


Uživatel: Dangerous

Dangerous      10   9. prosinec 2021 o 14:13

Souslavers20: Takže jednou i pro ty pomalejší. Mě Soulsavers ani Soulslavers nezajímají. Udělal jsem rozhovory, ale koncerty mě fakt nevzrušují. Navíc, pokud nejsi úplně slepý, vedle své ne úplně významné chytrosti, tak vidíš, že je tady nový původní článek o koncertu Soulsavers od Filipa.

Dm.cz se nerovná Dangerous. Já tu jen občas vypomáhám a spíš méně a méně.

A Jestli tě tak trápí, že tu o Shitsavers vidíš málo informací, tak napiš adminům dm.cz, že sem budeš o nich referovat. Proč se toho nechopíš? Copak na to nemáš? wink  A žlučovitost? :D :D tak tu hledej spíš u sebe.


Uživatel: Soulsavers20

Soulsavers20      11   9. prosinec 2021 o 14:22

Milý Dangerousi. Opět děkuji za odpověď, ale už se začínáme točit v kruhu. Pokud někdo upozorní na chybějící elementární informace a řešením má být, že si je má tedy psát sám, tak to jde opět o naprosté nepochopení. Kdybych je chtěl psát sám, tak je píšu. Chci si je číst a tak jsem upozornil, že tady chybí. Dozvěděl jsem se, že do Vánoc už nebudeš psát nic, beru to na vědomí a budu chodit na ty slovenské. Je to vyřešené, už se tím nemusíš trápit. Místo, aby ses nad podnětem zamyslel - a omlouvám se, vycházel jsem z toho, že chceš, aby tyto stránky nabízely maximum informací, mýlil jsem se - tak tady kolem sebe kopeš. Nemusíš, budu si to číst jinde a nepiš do Vánoc nic. Mě je to fakt jedno : )))) Měj se krásně.


Uživatel: M100480

M100480      12   9. prosinec 2021 o 14:31

oba kolegové z komentářů: tentokrát už vážně prosím, pak to nechtěně čteme i my ostatní návštěvníci stránek: přejděte prosím do soukromých zpráv ohledně osobních sporů ....


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      13   9. prosinec 2021 o 18:47

Taky si myslím, že to patří ke klenotům mezi covery, úžasné jak ze spontánních nápadů a síle okamžiku dokážou vzniknout kvalitní a nezapomenutelné věci smile

Děkuji panu Dangerousovi za jeho příspěvky, protože nebýt jeho, tak tu není skoro nic a i když jsem velký zastánce Soulsavers a sólo projektů a tak, líbí se mi ta různorodost názorů, i když mě občas něco nakrkne a to hodně  smile ... A musím říct, že mi tu taky občas chybí odvrácená soulsaversová strana Měsíce, takže kdo má čas a chuť, směle do toho budu jen ráda grin A kdo chce informace a co nejvíc informací, tak jsme na internetu, ne? Nejedeme pro ně tajně do západního Německa…

PS: Na velikosti opravdu nezáleží a ještě ta věc o štěstí, když na něj tlačíte, ale to už zase čeřím vody DM rybníka…


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      14   9. prosinec 2021 o 22:25

Soulsaversi nezájem. Jsi stejně nudný jako kapela dle které jsis vybral jméno. Bye na DM.sk.


Uživatel: tomas1.

tomas1.      15   10. prosinec 2021 o 10:05

Mít odlišné názory je normální a zdravé prostředí.Bohužel celospolečenská situace se podepisuje na psychickém zdraví nás všech.Respekt k odlišným názorům se zcela vytratil.Covid je příležitost se zastavit, a popřemýšlet sami o sobě.........


Uživatel: Dave biondi

Dave biondi      16   10. prosinec 2021 o 18:47

Any opinion on the works that gahan does separately is respectable, but what difference is there between a Soulsavers song and the bare version of Waiting for the night from 2005?
I think that version is very similar to what Dave and Soulsavers have been doing, and I’m sure all the devotees liked it on that occasion with Depeche Mode.
Likewise, we should not discuss so much, they are the tastes of each devotee and music continues to be the only thing that disconnects us from everything.
Long live Gahan and Depeche!


Uživatel: Cercil 242

Cercil 242      17   10. prosinec 2021 o 21:29

Milý Dange, tvá práce je na těchto stránkách výborná! Nenech si zkazit náladu lidmi, kteří jen hloupě kecaji a nic nedělají! Tlučhubové byli, jsou a budou. Nemá je cenu řešit,  většinou jsou to zamindrákovane nuly!


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      18   10. prosinec 2021 o 22:23

Já prostě musím a upozorňuji, že je to věnované všem i mě a pokud je to to poslední čím tu přispěji, tak to stálo za to smile

https://youtu.be/PcrRtrzQYb8

Hezké a hlavně klidné Vánoce všem, náš osobní Ježíšek to měl letos docela jednoduché grin


Uživatel: Gabriel

Gabriel      19   12. prosinec 2021 o 3:10

@Soulsavers20: O co ti prosim ide? Ako dm.cz ci dm.sk su robene cisto dobrovolne a moze sa zapojit naozaj ktokolvek. Chces zmapovat gahanove koncerty? Kludne to urob a posli Dangerousovi, myslim, ze bez problemov to uverejni.

Vazim si kazdeho, kto prispeje svojim casom a dovednostou k tomu, aby urobil servis inym. Ak sa odvazis akokolvek kopnut si do Dangerousa, tak tu budes mat velky problem aj so mnou. Oba weby su jeden team a od momentu, co bol preklopeny starucky cesky dm-friends web (2007/08) tu Dangerous vytvoril nieco, na co moze byt pravom hrdy. A predtym odviedol par rokov brutalny kus prace na dm.sk, za co som mu osobne vdacny.

Ak uz neprilozis ruku k dielu, aspon nedemotivuj tych, ktori nieco robia. A porovnavat oba weby je hlupost a bud stastny, ze vdaka pribuznosti jazykov mas na scene 2 velke a denne aktualizovane weby, s brutalnym mnozstvom prekladov aktualnych a historickych rozhovorov a v pripade Dangerousa aj autorskych textov z jeho knih, diplomoviek atd. Kde toto na svete mas?

Divil by si sa, ale obsah tychto stranok sa tvori preto, ze to Dangerousa bavi a odmenou mu moze byt podakovanie, pochvala alebo len rozsiahla diskusia k teme clanku. Ak si o neho utieras usta, si idiot prvej kategorie!

Kritika je tiez prinosna a vitana, ale nie spobom, aky tu predvadzas. A uz vobec nie je akceptovatelne, ak ju podavas sarkasticky (citaj hlupo).


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      20   12. prosinec 2021 o 9:00

Gabriel: klobouk dolů a velký souhlas.


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      21   13. prosinec 2021 o 0:38

Ačkoliv mi dodnes vrtá hlavou motivace Dangerouse rejt do mě, když jsem popsal svůj iniciální šok ze SOFADU a následné rychlé prozření do přijetí alba jako skok o třídu výš oproti předchozímu. Jsa nařčen z toho, že jsem byl příznivcem tehdejší grunge vlny či recentněji Lady GaGa, což mi hlava nebrala, protože mě obojí celkem dost nudí.  - Nicméně: Soulsaversi 20, ze stylu, jak s ním mluvíš, by jeden nabyl dojmu, že ho snad zaměstnáváš a on se v tebou placeném čase někde fláká. Realita bude spíš taková, že ty jsi jeden z těch exemplářů generace, která si myslí že má tak nějak na všechno nárok a ideálně zadarmo. Na ostatní bys nakládal povinnosti, kterých se sám nejsi ochoten ani prstem dotknout. A za druhé sem, myslím, patří jen sóloprojekty, které vykazují jistou blízkost k samotné tvorbě DM, což jsou do důsledku snad jen oba Counterfeity, možná něco ze Ssss a historicky snad i Yazoo. Ad absurdum - ne abyste to bral někdo vážně - měla by tu místo reportáž o vystoupení bavorské dechovky, jenom proto, že by v něm zpíval Gahan?


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      22   13. prosinec 2021 o 6:20

Ad absurdum - ne abyste to bral někdo vážně - měla by tu místo reportáž o vystoupení bavorské dechovky, jenom proto, že by v něm zpíval Gahan?

To je trefné.  A věř že by to jejich vystoupení bylo vyprodáno a spousta fans by se v té dechovce i našlo.


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      23   13. prosinec 2021 o 8:21

Tak na bavorskou dechovku, bych spíš tipla Martina, třeba by ještě někde vyhrabal outfit…

Gahan by si mohl střihnout něco z našich končin nejlépe v nějakém vinném sklípku a s cimbálovkou…

A jo, myslím, že by to tu mělo mít místo, aspoň zmínka, třeba by to některé potěšilo grin Každý z nich je vlastně neodmyslitelnou součástí DM, nebo ne?


Uživatel: M100480

M100480      24   13. prosinec 2021 o 9:19

Hezký den všem,

děkuji také Gabrielovi za přesný popis a komentář, také se pod něj podepisuji a hlavně -  Gabriel je z centra skutečné tvorby stránek a ví co to vše obnáší. Snad tím emoce utichnou. Znovu říkám, ať Soulsavers20 půl roku aktivně oběma kolegům pomáhá s činností webu a pak můžeme hodnotit.

Takhle je to jen o tom, že Gabriel i Dangerous zajišťují jak novinky, tak i překlady (to je úžasná práce pro nás co nejsme zas tak dobří angličtináři).

A my všichni můžeme být rádi, že obě stránky jsou stále aktuální a nejsou ve stavu stránek typu dm-sotu.blogspot.com. A je fakt, že jednu pozitivní věc ty komentáře Soulsavers20 měly: uvědomění si kolik práce stojí za oběma mutacemi webů....

Takže znovu (a přidávám se k ostatním zde):

DĚKUJI Dangerous, DĚKUJI Gabriel a DĚKUJI všem ostatním ve vašem týmu. Výborná práce.
Thank you very much INDEED.


Uživatel: M100480

M100480      25   13. prosinec 2021 o 9:25

to Lukáš Kuča :-D :

na druhou stranu proč, kdyby to skutečně bylo, tu nemít i článek Dave - bavorská dechovka? grin
tím že mám rád “cimrmany”, tak jsem si rád zjistil, jaký typ dechovky má rád Miloň Čepelka a poslechl si tyto skladby. Víc ho pak člověk poznal. Tak proč ne Dejvíka :-D


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      26   13. prosinec 2021 o 16:17

A to jóóó, jako jednorázový recesistický moment bych to bral, nechci podceňovat Daveovu ani Martinovu schopnost se decentně ‘shodit’ a ‘být pro každou srandu’. Ale 15 článkový seriál včetně servírovaných Weißewurstů a Schweinehaxen by tu o tom být nemusel grin


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.