Depeche Mode Cz
Oficiální fanklub skupiny Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace




   
 
písnička John The Revelator
Posláno: 27.6.2011 o 16:18   [Ignorovat]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Sem můžete psát různé věci co se vám nezdají a zdají ohledně písničky John The Revelator.

[ Editovat: mikišon; 28.6.2011 o 16:03]
Profil
 
 
Posláno: 27.6.2011 o 16:34   [Ignorovat]   [# 1]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Mě se nezdá to že písnička se jmenuje John The Revelator, to v překladu znamená John Zjevovatel, ale v písničce se zpívá o tom že lže. Takže jméno písničky nesouhlasí s textem. Mě by zajímalo jak na to DM přišly? Pls odpovězte mi iloveyoudm .

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 9:49   [Ignorovat]   [# 2]
Administrátor
Ikona: Dangerous
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 672
Registrovaný: 27.11.07

Myšlenka a refrén jsou postaveny na bluesové skladbě stejného jména. Tu nahrál již Blind Willie Johnson v roce 1930. Tato píseň se stala pro Martina Gorea inspirací, aby napsal skladbu kritizující postavu apoštola Jana, autora nejkontroverznější části biblického Nového zákona - Zjevení svatého Jana. Ta se podle prvního řeckého slova apokalypsis (zjevení, odhalení) často nazývá Apokalypsa. Text Martina Gorea vznáší pochyby o proroku, kterého Bůh vybral z pomezi Židů a Muslimů. David Gahan zpívá o sedmi andělech se sedmi trombóny, ale zároveň dodává, že je to trik - “sedm lží znásobený sedmi a znovu dalšími sedmi”. Gore: „Řekl jsem Andymu, že křesťané by kvůli této skladbě mohly organizovat před našimi koncerty demonstrace. No on s tím nesouhlasil. Dodal, že jde o pozitivní a povznášející skladbu. Není to kritika vůči Bohu, ale jen vůči Janovi. Nemyslím si, že Bůh, pokud existuje, je ničitel a demolátor. Nemyslím si, že seslal na Zemi choroby, které zničili třetinu lidstva. Nemyslím si, že měl sedm andělů, kteří foukali do sedmi trombónů a vyvolaly tak pohromy. ” Gore v roce 1986 napsal skladbu New Dress, a před ní v letech 1983 a 1984 několik skladeb, které byly společensky orientovány: „“Prostě jsem tehdy procházel fází komponování politicky orientovaných písní. Před svými osmnáctými narozeninami, jsem sotva opustil Anglii a najednou jsem začal cestovat po světě a poznávat cizí země. Po návštěvě jihovýchodní Asie jsem napsal skladbu Everything Counts. Viděl jsem chudobu a bezpráví. Myslím, že jsem chtěl změnit svět. No po čase jsem zatoužil víc psát o lásce a mezilidských vztazích. John The Relevator je první skladba po velmi dlouhém čase s určitým odkazem lidstvu.”


Skladba John The Revelator od Depeche Mode se také objevuje ve filmu Berryho Levinsona Man Of The Year a je zařazena i na soundtrack této politické satiry, v hlavní roli s Robinem Williamsem. Už předtím si mnoho lidí všimlo, že než k Janu Zvěstovateli, by Goreův text mohl odkazovat na bývalého (v té době ještě stále úřadujícího) amerického prezidenta George Bushe. V USA žijící členové kapely Gore & Gahan byli znechuceni bushovskou doktrínou.

Dokonce se na internetu velmi rychle po vydání Playing The Angel objevilo video, které text skladby výborně doplnilo. Gore ale nikdy veřejně nepřiznal, že by jeho text John The Revelator byl o G.W.B

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zZeRwuN68VQ[/youtube]
Dangerous

[ Editovat: DMcz; 28.6.2011 o 20:56]
 Podpis 

Stay Dangerous.

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 16:08   [Ignorovat]   [# 3]
Ice Machine
Ikona: a
Hodnocení
Celkem příspěvků: 2
Registrovaný: 25.6.11

Mě by zajímalo proč se tam zpívá seven angels with seven trumpets

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 16:10   [Ignorovat]   [# 4]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Vždyť to vysvětlil Dangerous.

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 16:13   [Ignorovat]   [# 5]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Jsi klaksoňák!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wall

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 16:24   [Ignorovat]   [# 6]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Tady máte video k písničce:
https://www.youtube.com/watch?v=docIp_ZOEXo

Profil
 
 
Posláno: 28.6.2011 o 16:37   [Ignorovat]   [# 7]
The Sun And The Rainfall
Ikona: mikišon
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 12
Registrovaný: 5.6.11

Tady i remix:
https://www.youtube.com/watch?v=HmCNmu5qE_o

Profil
 
 
   
 
 

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy