Depeche Mode Cz
Oficiální fanklub skupiny Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace




   
 
Otázka k Alanovi
Posláno: 14.3.2016 o 20:46   [Ignorovat]
Ice Machine
Hodnocení
Celkem příspěvků: 0
Registrovaný: 25.3.13

Ahojte,

chcel by som sa spýtať niečo o Alanovi. Veľa sa diskutuje a diskutovalo o jeho možnom návrate do skupiny. Myslíte, že tam bola nejaká diskusia medzi Alanom a skupinou v posledných rokoch o návrate? Konkrétne teraz myslím po spoločnom vystúpení roku 2009. Myslíte, že Alan bol naklonený sa vrátiť po tomto vystúpení ale, keďže asi kapela nechcela tak roztrpčený Alan začal potom rozpredávať svoje veci z čias jeho pobytu v DM na aukcii? Alebo kapela možno aj chcela a on naozaj nechcel sa vrátiť ani po koncerte roku 2009? Sú k tomu nejaké info? možno som len niečo prehliadol,..
Sorry za večnú tému len ma to zaujíma.
Vďaka

Profil
 
 
Posláno: 21.3.2016 o 16:07   [Ignorovat]   [# 1]
Home
Ikona: Pavel.Z
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 117
Registrovaný: 28.3.09

Těžko říct jak to bylo, ale pokud se o tom i jen uvažovalo tak ta aukce to musela zabít. Ale víš co ..čas zahojí rány a naděje umírá poslední, takže můžeš v návrat doufat ... smile

Profil
 
 
Posláno: 8.4.2016 o 17:53   [Ignorovat]   [# 2]
Revolution
Ikona: DoMunug
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 1866
Registrovaný: 8.6.12

@Peter Fekete:
V tomto bodě je ptřeba tak trochu číst mezi řádky. Alan by možná chtěl, ale dvírka jsou jaksi přibouchnutá... Nic na tom nezměnil ani jeho In Chains remix - který, měl mimochodem, Alan hotový jako první z remixujících a s velkým předstihem… Vždy to bude our friend but… wink

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 8.10.2017 o 16:30   [Ignorovat]   [# 3]
The Sun And The Rainfall
Ikona: Liba
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 13
Registrovaný: 14.7.09

Každý vzťah ( či manželstvo, priateľstvo, spolupráca…)funguje, ak je vo vzťahu komunikácia a kompromis. Tieto dva faktory očividne chýbali vo vzťahu tejto DM štvorky. Alan sa rozhodol 1.6.1995 z kapely odísť. Cítil sa nedocenený, čo je aj fakt, pretože pre kapelu robil naozaj veľa. Martin sa ním mohol cítiť aj ohrozený, lebo ako hudobník bol Alan veľmi dobrý. Zároveň Alan ukázal, kde má skupina nedostatky a zároveň poukázal na slabú prácu Fletchera ako klávesistu, čo samozrejme Andymu prekážalo a začal okolo seba kopať. Martin si však svojho chránenca nedal a otočil to proti Alanovi. Vtedy, pred 22 rokmi, mohol sa ho zastať Dave, pôsobil ako nekonfliktný, kamarátsky, no zároveň neutrálne ( v snahe si chrániť vlastnú prdel ), no v tom čase mal Dave, bohužiaľ, veľké problémy hlavne sám so sebou a drogami a na odchod Alana nereagoval nijako. Takže Alan odišiel. Veľa ortodoxných depešákov sa vyjadrilo a vyjadruje doteraz, že sa vlastne ani nič nestalo, čo je omyl. Stalo sa. Alan v DM chýba, je to, ako sa vyjadril Dave, trojnohý kôň, ktorý kríva. Presne tak. Príchodom Alana začala znieť hudba DM ostro, ráznejšie, rockovejšie, akoby dotiahnuto do posledných detailov, pedantne, taký Alan napokon aj bol. Do toho sa občas mihla skladba od Martina, čo bolo fajn a jeho balady, pomalé, romantické a melancholické piesne Alanovu ráznosť a ostrosť vhodne dopĺňali. Tak album pôsobil vyvážene, bol v rovnováhe, bolo tam aj to Wilderovské drásanie a aj to Goreho láskanie. Jeho odchodom jeho prínos zmizol a zostali len Goreho melanchólie, divné zvuky vesmíru, pôsobiace plasticky, umelo, plynúce len akoby po hladine, nejdúc viac do hĺbky. Hudba DM odchodom Alana stratila šmrnc,  iskru, tie povestné ” gule “. Dôkazom je aj ich posl. album Spirit, kt. nedokážem dopočúvať do konca, je to jedna veľká katastrofa, urobená na objednávku fanúšikov, lebo na neho čakali, čo je z albumu cítiť - celý zle. Jediná záchrana pre súčasných členov DM je návrat Alana. Mali by sa proste spamätať, zahodiť ” čo sme si, to sme si “, zabudnúť na svoju ješitnosť a akúsi smiešnu mužskú hrdosť a zavolať ho späť. Gore má tiež hodne masla na hlave, rovnako ako aj Fletch a Gahan, Alan tiež urobil chyby, vždy sú chyby na oboch stranách. Toto všetko by mali prehltnúť, sú to už vyzrelí páni v rokoch a nie nerozvážni mladíci spred 22 rokov, za ktorých vtedy jednali skôr emócie. Takže moja otázka na Alana : ” Keby sa ti ozvali Dave, Martin a Andy, že ťa chcú späť, že to všetko, čo bolo chcú zmazať a začať nanovo a lepšie, no s tebou, čo by si im odpovedal ? ” Ak by som mala odpovedať za Alana, moja odpoveď by bola ” áno, vrátim sa.” Nie pre nich samých, ani nie pre fanúšikov, ale pre samotný Depeche Mode. Sú to tej kapele, tej značke dlžní.

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 8.10.2017 o 19:00   [Ignorovat]   [# 4]
Revolution
Ikona: DoMunug
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 1866
Registrovaný: 8.6.12

Jakou odpověď by dal Wilder na Tvou otázku by mne vážně zajímala, její položení od kapely velmi překvapila. Především, nikdo tady do té pseudo causy nevidíme tak, abychom mohli být objektivní. Málo kdo z nás u toho byl fyzicky přítomen, a málo kdo ví, jak to asi bylo doopravdy a proč že Alan vlastně odešel… Že měl Wilder jako jediný z kapely hudební vzdělání je nezpochybnitelný fakt, stejně jako jeho obrovský přínos pro band i pro jeho sólo projekty. Chtěl jít, nechali ho jít - tak šel. A co se stalo? MTV nepřestalo vysílat, svět se nevychýlil z osy, rohlíky nezlevnily… Skupina se otřásla, byla nucena hledat nové cesty, které hledá do dnes, možná je to i všechny vcelku posílilo. Osobně bych chtěl jako nic jiného, aby udělali ještě jednu desku a třeba poslední v historii DM, jako kvarteto s Alanem. I kdyby k tomu došlo, pochybuju, že by byl zas rovnocenným členem, umím si představit status něco jako: The album with special guest… Vyslali by tím mimo jiné signál, že jsou normální lidi, kteří dokážou najít společnou řeč na kterou většina ortodoxních fans čeká, né že ne. Jenže Depeche Mode jsou divní, samolibí ve své jistotě. Proto k comebacku nejspíš nikdy nedojde, navíc Gordeno s Eignerem do ansámblu zarůstají čím dál víc… Pokud nedokážeš odposlouchat Spirit do konce jde čistě o Tvůj osobní problém, stejně jako argumenty, které uvadíš - typu “...udělali ho na objednávku pro fanoušky…”. Ostatní desky dělali jen tak z plezíru pro krávy do chléva nebo kam? Jsem si jistý, že mé ironii rozumíš proto nemusíš odpovídat. wink Podle mého názoru je Spirit nejlepší deskou za posledních dvacet let, tedy od dob Ultra. smile

 Obrázkové přílohy  image.jpeg image.jpeg
 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 9.10.2017 o 14:59   [Ignorovat]   [# 5]
The Sun And The Rainfall
Ikona: Liba
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 13
Registrovaný: 14.7.09

@DoMunug : OK, beriem. Tvoj názor.
Ak by sa Alan vrátil a DM ho prijali, bola by to oslava aj pre tých, čo neveria. Gordano s Eignerom nie sú a nikdy nebudú členovia DM, nech tam sú, koľko chcú. Sú len do počtu. Nič viac, nič menej. Na fotkách, v klipoch, na plagátoch nefigurujú. Rozpad DM je čisto hlúpa mužská záležitosť dvoch kohútov na jednom smetisku - Martin versus Alan a kto z nich má väčšie gule. A na toto by sa mali kruci už vyprdnúť, o toto mi šlo. K tým ostatným albumom - OK irónia z Tvojej strany, chápem - jasné, že pre fanúšikov ich robili, ale tento posledný bol pritiahnutý za vlasy, robený ” na silu “, lebo predsa fanúšikovia ho očakávajú, tak musíme - toť vsjo.
( áno, je to môj problém, že ho neviem dopočúvať, tak som to aj myslela )

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 9.10.2017 o 16:46   [Ignorovat]   [# 6]
Revolution
Ikona: DoMunug
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 1866
Registrovaný: 8.6.12

Rozumím jak to myslíš a Tvůj názor respektuju. Ano, stačí aby Gore v sobě našel to místečko, kde necítí rozbroje dnů minulých a zvedl telefon nebo poslal mail a Kessler to následně dotáhnul. Wilder se jistě doprošovat nebude, Gahan má sám co dělat, aby s Gorem vyšel a Fletch o Wildera nestojí vůbec. Tolik můj názor na věc, a jak praví klasik, všechno je jinak, takže i tu to bude všelijak. Zároveň cítím, že se v Tobě z té causy vaří krev v žilách. Na to ti řeknu jediné - ve mě taky. Už léta letoucí! Krom One Caress a Condemnation doslova nenávídím celou Songs Of Faith And Devotion éru, ten rockový pokus se kterým Gahan přišel a vše, co k ní patří. Nic na tom nemění ani fakt, že jsem je právě v této době viděl poprvé naživo v Praze. Někdo jako Gordeno, Eigner přijít musel. Bohužel. Bez nich by byla skupina “trapná”. Si to představ - Gahan vokály, Gore synťák nebo kytara, Fletch má keyboard vyplej, aby točením čudlíků hru jen předstíral a zbytek samply… Do počtu Gordeno s Eignerem možná jsou, před Spiritem kapela údajně zvažovala jestli je pozvat na natočení celé desky. Jestli to tak půjde dál, na další desce se jich můžeš dočkat i na plakátech, klipech… wink Pořád nerozumím Tvé idee, že Spirit dělali silou. To si jako řekli: “...hele fanoušci v metru mě otravujou, musíme jim zas něco předhodit. Ještě jsme nezabrousili do techna, tak to nějak sesmolíme ať je klid…”?  Podobně by se to přece dalo specifikovat na každé album v jejich čtyřleté periodě nebo ne?? smile

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 10.10.2017 o 15:08   [Ignorovat]   [# 7]
The Sun And The Rainfall
Ikona: Liba
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 13
Registrovaný: 14.7.09

@DoMunug: ...Alan mal pravdu, keď napadol Fletcha, že nevie hrať a rokmi sa to ukazuje a potvrdzuje. Koľkokrát musí sám Martin ísť za klávesy a hrať. Andy čo,  nestíha ? Toto proste vždy obstarával Alan bez akýchkoľvek problémov, Gordano s Eignerom mu nesiahajú ani po členky, nemôžu ho nahradiť a DM to nevidí?! Nechcú to vidieť alebo čo ?! Kruci!  Ten Fletch- studený ksicht tam brnkne len pár tónov, zatočí kolečkom a zdvihne ruku. Paráda! A Martin to vie tiež, len hold kamoši ” z jednej lavice sú kamoši z ” jednej lavice,že? Tak si ho tam drží a Fletch sa mu patrične strká do riti, veď vie prečo. Dave bol dobrý parťák práve s Alanom, len bohužiaľ v tej osudnej chvíli v ´95 ho Dave nepodržal, lebo bol po krk v drog. sračkách a mal sám čo robiť so sebou. Smola. No to sa už opakujem, no áno, máš pravdu, štve ma to. Som presvedčená o tom, že DM by znelo lepšie a razantnejšie, mať tam Alana. Nepočúvali by sme tie Martinove čudné mašinky a jeho vesmírne pazvuky, ktoré sú tak umelé až mi z toho brnia uši. DM Alanovým odchodom utrpelo a nie, že nie. Povedal si dobrú myšlienku s tým ďalším albumom - prizvať Alana, tak to by bol album za všetky albumy. Čierna oslava celý rok a aj ďalšie. Vidíme predsa, čo urobil z Enjoy The Silence a ďalších, úžasné, tá jeho hudba má skrátka ten ” říz”, to, čo Ťa nadvihne zo stoličky, nenechá kľudným, rozbúcha srdce. To je ten zvuk Depeche Mode ! Mňa proste štve, že to nevidia, že nepočujú ten rozdiel vtedy a teraz! Nechcú počuť! Na našu a ich škodu. Spirit - je albumom, ktorý sa trápi. Je to tak cítiť, akoby mleli z posledného. Tak som to tak napísala, áno prišiel zasa čas na album, tak páni, poďme niečo dáme, toto je výsledok. Alan sa musí prežehnávať. Fakt by ma jeho názor na Spirit zaujímal, ale taký ten názor od srdca, nie niečo pre fans a médiá. Rozdiel bol cítiť už pri ULTRA. Už tam to “vesmírne techno” začína, Daveho priškrtený hlas, kt. mu vôbec nesedí, pri tom má tak krásny barytón, to za éry Alana proste nebolo. To bol ten - ako hovoríme - starý dobrý depeš. Nie som človek, čo neprijíma nové veci. Ak je nová vec lepšia a prospešná, jasné, že ju beriem, ale ak nie a ešte aj pokazí dobré meno značky, tak nech ide do riti. A o toto mi ide. Títo traja, čo zostali v DM, pokazili dobré meno skupiny a Alan tiež napokon, aj keď mu rozumiem, prečo to vtedy urobil…no ešte je čas to zachrániť. Verím, že keby ho prizvali k novému albumu, nepovedal by nie a verím, že by to bol ALBUM ROKA.
..ešte som zabudla dodať k tomu vzťahu Dave a Martin - Dave sa potreboval vyrozprávať zo svojich príšer, tak urobil Paper Monsters, OK, nie je to až tak zlý album a celkom rada ho počúvam, no zrazu nadobudol dojem, že teda aj on niečo vie a môže skladať. No jasné, že Martin pŕŕŕ, Davidko, až taký frajer nie si. Davida to nas*alo, veď už predsa niečo urobil, tak si dal podmienku, že ak nebudú aj jeho piesne na ďalšom albume ( čo bol v r. 2005 Playing the Angel ), tak z DM odchádza pôjde si sólovú dráhu. Tým pádom by DM definitívne skončilo. Nuž teda Martin sklopil uši, niečo tam Davemu povolil, no už to medzi nimi zostalo ako zostalo. Podľa mňa, v DM je hlavný kameň úrazu práve Gore, čo sa teda vzťahov v kapele týka. On sa cíti ako ten hlavný a vôbec nepripúšťa, že by mohol mať aj súpera, Pri tom je ale zaslepený, pretože ten ” súper” ( čo bol práve kedysi Alan ) bol prospešný celému DM, takže Gore má poriadne maslo na hlave, pretože spolu boli to pravé orechové. Gore nevidí kapelu ako celok, ale len seba, to je ten problém a škoda, že ani vo svojej 56-tke.

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 10.10.2017 o 18:02   [Ignorovat]   [# 8]
Revolution
Ikona: DoMunug
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 1866
Registrovaný: 8.6.12

Nevím, je možné, že si Wilder v určitých momentech servítky vůči Fletchovi nebral. A právem, s jeho technickými dovednostmi a citem pro věc, vždyť to byl on, kdo s Gorem dovedl DM do dvorany slávy. Z Fletche je mi do breku, mrzí mě, že není víc kreativní ve skupině. Divím se, že mu to samotnému není trapný... Gore říká, že mu dává hrát nepříliš složité party, já si myslím, že to je zastírací manévr, prostě nehraje nic a jen imituje keyboarding. Pokud mu křivdím, omlouvám se. Neodpovím Ti jestli jsou kámoši z jedné lavice, jsou spolužáky z jedné třídy, i s Clarkem. Depeche Mode je jejich úplně prvním dítětem, proto asi mají na sebe takovou vazbu. Gordena s Eignerem bych nezatracoval, nikdy nebudou členy, i kdyby je stokrát oficiálně uvedli do kapely. Beru to tak, že svou práci odvádějí dobře, obzvlášť Eigner. Těmi léty se vypracoval ve schopného bubeníka… Na multiinstrumentálního Wildera se však nečapou… Je to tak, Gahan měl nejblíž právě k Wilderovi a ve smůle drogového delíria otupila jeho existenci tolik, že Wilderův odchod neřešil. Byl asi rád, že pro něj začal další den… DM by s Wilderem bylo jistě jiné. Těžko říct jestli lepší či horší, prostě jiné. Kdyby ho přizvali zpět, je otázkou nakolik by mu dovolili zasahovat do “výroby”.  Víš jak, “...odešel si, prskal si síru - a teď nám budeš říkat, cože máme dělat a nedělat…”. Na to je Gore moc hrdý, aby dal svoje první dítě v šanc. Spirit Ti nesednul, OK, zkus mu dát ještě šanci. Začni malými krůčky, skladby ber na přeskáčku třeba, a možná doposlouchat jej do konce. Každá jejich deska se musí naposlouchat… Spirit aspoň není o tolika kytarových partech… Gahanovo hlas se možná mění s věkem, nemyslíš, že by to mohl být určitý aspekt ve vývoji a zabarvení jeho barytónu? Ultra bych nezmiňoval, tam se jeho hlasivky dávaly dohromady po totálním kolapsu. Jinak souhlasím, Goreho alter ego je velkou škodnou, kterou zvládá bezproblémově jen Fletch…

 Obrázkové přílohy  image.jpeg
 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 10.10.2017 o 18:24   [Ignorovat]   [# 9]
The Sun And The Rainfall
Ikona: Liba
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 13
Registrovaný: 14.7.09

súhlasím s Tebou vo všetkom, čo si napísal, ešte však toto…skús si počúvnuť Devotional Tour a terajší Spirit Tour, napr. len Enjoy the silence alebo Never let…., to je proste, deň a noc. Proste Alan je tam počuť, on tam fakt makal, to ako tie skladby zneli vtedy v ´93 a teraz, to nie je len o ich veku, či Davidovom speve a hlasivkách, to je celé o Alanovi, jeho práce tam , jeho zvukoch, on mal ohromný cit pre detail v skladbe, počul, kde čo treba pridať a kde ubrať ( a napokon to študoval a bolo to poznať ), kde naopak dať úplne iný prvok. Toto už nevie dnes nikto v DM urobiť, lebo sa to nedá naučiť, na to treba talent - a to je sakra počuť. Ja neviem, čo sú všetci DM fans hluchí alebo čo? Alebo len proste klapky na očiach, a keď je to DM tak teda všetko je fajn a” ružové”?
Áno, Devotional bolo deštruktívne pre členov DM, no najlepšie turné všetkých čias pre fanúšikov. Už to nikdy nezopakovali a ani nezopakujú. A je mi to veľmi, veľmi ľúto a som rada, že som Alana zažila, že ešte patrím do tej generácie, ktorá to vie porovnať a vie, o čom hovorí.  Napriek tomu, mám ich stále rada, vyrastala som na nich, sú pre mňa stále jedničky, ale to ALE tam bude u mňa navždy. Odchodom Alana je to len trojnohý kôň. ( keby sa ich tak dalo dať dohromady do jednej malej miestnosti a tam by si to všetko vykričali, ponadávali si, možno aj pár faciek by letelo, potom by sa objali a vypálili taký album, že by sme sa všetci pos*ali, tak to je moje zbožné prianie do ďalších rokov, čo sa tejto skupiny týka, Bože vyslyš ma ! ), dík za Tvoje odpovede, dobre sa mi s Tebou kecá, u nás na dm.sk to akosi zakapáva už dlhšiu dobu, rozbehne sa len, keď má prísť do Blavy DM, inak ticho po pěšině. Ozaj, užijeme si už o chvíľu v PRAZE, Good evening Praha! Už počítam dni, a teším sa na staré dobré hity, nie na humus zo Spirit, aj keď no dobre- trochu, ale len trochu sa mi pozdáva Where´s the revolution, no ale….

 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 10.10.2017 o 19:54   [Ignorovat]   [# 10]
Revolution
Ikona: DoMunug
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 1866
Registrovaný: 8.6.12

Wilderovo rukopis je hmatatelný... Uvědomil jsem si to už na World Violation Tour, ale je teda fakt, že k dokonalosti to dotáhli při Devotional. Devotional bylo tím největším divadlem v historii kapely, který se už nikdy nebude opakovat. Až mystický začátek za oponou při Highr Love až po klečení u Rush, skvělé aranže, celková atmosféra před koncertem samotným… Následné The Singles Tour už takový “rajc” nemělo. I když dodnes si myslím, že to bylo to nejlepší, co jsem kdy s DM naživo zažil. Ta intimita, minimalismus, stál jsem celý koncert pár metrů u Martina - úplný kontrast oproti šílenství při SOFAD live… Máš pravdu v tom, že jsme hluší protože DM. Já si taky tak místy připadám. Zkoušel jsem je ignorovat, neřešit, vždy jsem se nějakou tajemnou silou vrátil. Byl jsem nucen, nechápu. Né vše se mi líbí, zajímat mě to bude vždy, s tím jsem se zkrátka musel smířit. Díky jsou na mé straně, za Tvou komunikaci, za Tvůj jasný postoj, za Tvůj náhled na DM World všeobecně. České DM stránky taky zrovna 2x nepulsují, fórum vyloženě jen hybernuje. Tady se nějak nepohodli admini a většina fans odešla na Face, kde si založili svou komunitu. Tam jsem nemohl neboť Face nevedu. Nemusím mít všechno, bohatě stačí Instagram a Twitter. Pokud chceš, rád si s Tebou vyměním follow - máš li některou z těchto aplikací. Jmenuju se tam stejně jako tu, jen s malými písmeny. wink No super, alespoň něco máš na Spiritu. Na Where’s the Revoluion mám rád pasáž kdy Dave s Martinem zpívají: “...the engine’s humming, so get on board…” a do toho se ozve 2x Martin s jeho: “...Werz th Revolůůůůůšn…” grin Pozdrav do Bratislavy smile

 Obrázkové přílohy  image.jpeg
 Podpis 
Profil
 
 
Posláno: 11.10.2017 o 13:46   [Ignorovat]   [# 11]
The Sun And The Rainfall
Ikona: Liba
HodnoceníHodnocení
Celkem příspěvků: 13
Registrovaný: 14.7.09

..no veď toto práve, nie som na žiadnej soc. sieti. Nepáči sa mi ich princíp a jednoducho tam byť nechcem. Vyhovujú mi práve takéto fóra, len teda mám smolu, lebo väčšina ľudí je práve na tých soc. sieťach :(. Tak nič, ak zasa raz niečo budem mať na srdci ohľadom DM smile, ozvem sa.

 Podpis 
Profil
 
 
   
 
 
‹‹ Ženy v DM      koncerty ››

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy