Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Články: Nejnovější příspěvky

Uživatel: Constructor

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

Constructor       18. červenec 2019 o 6:47

@Dangerous JJ já jen jestli nechtěli vydat IYR třeba jako třetí singel, ale tím, že se remix pozdržel, tak mezi tím vydali Condemnation. Pak by to chyba článku nebyla. Ale takhle se to nejspíš neudálo.


Uživatel: Dangerous

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

Dangerous       18. červenec 2019 o 6:39

pozn. chyba v článku (nebo ne?)
Butch Vig (producer of Nirvana’s Nevermind and Smashing Pumpkins’ Siamese Dream) remix the third single from Songs, In Your Room
IYR je čtvrtým singlem ze Songs.

Rozhodně je 4. singlem ze SOFAD…


Uživatel: Constructor

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

Constructor       18. červenec 2019 o 6:32

Díky Dangerous za tento výklad. Velmi zajímavé čtení. 

it’s six and a half minutes long. It could be edited down, but I think part of its beauty is its length. It’ll be difficult to work with it.”

Tedy, mám brát jako jediný argument, že délka byla skutečně jediný problém? To měli jako obavu, že to nebudou akceptovat radiové stanice, nebo co? A jakpak asi radiové stanice akceptovaly single mix? Kdyby DM byli pod jinou nahrávací společností, tak bych i bral, že jim odmítá vydat 6,5 min dlouhý singel dovolit vydan (hold nahrávací společnosti a jejich často nesmyslná pravidla), ale jsou od začátku u MUTE a Daniel Miller je snad rozumný chlapík, který ví, co je pro DM dobré.

I think ‘In Your Room’ could be potentially bigger

Ale tak dobře, beru to. Cítili z této písně potenciál a chtěli z ní zkusit dostat 4 min hit. To, že IYR nakonec stejně větší hit než IFY nebyl je věcí jinou.

Convinced of the song’s potential as a single, [Alan] campaigned rigorously on behalf of the album version to the point where various different edits were tried

To, že Alan byl o svém masterpiecu přesvědčen, že lepší verze se natočit nedá je známou věcí, ale singel edit z albové verze podle mě nemohl fungovat.

‘In Your Room’, that’s kind of how it felt….

Dave se zas ponořuje do svých vnitřních pocitů a neobjasňuje žádná skutečná fakta kolem songu. Takže pro mě jen prázdné věty.

Butch Vig (producer of Nirvana’s Nevermind and Smashing Pumpkins’ Siamese Dream) remix the third single from Songs, In Your Room

pozn. chyba v článku (nebo ne?)

1 IYR je čtvrtým singlem ze Songs.


Uživatel: Hotel Ultra

Před čtvrtstoletím Alan Wilder naposledy vystoupil s DM jako člen kapely  

Hotel Ultra       17. červenec 2019 o 22:22

Já bych doplnil jinou zdravici: Alane, vrať se k tomu, cos dělal nejlíp - k spolupráci s DM. Nebo už chceš jenom dožít?
A propos, AW nebyl jen lapka zvuků, ale mj. aplikoval do tvorby DM beat box (vytváření zvuků pusou).


Uživatel: Dangerous

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

Dangerous       17. červenec 2019 o 13:46

Martin Gore in Rolling Stone issue #672/3 (December 1993):
“I think ‘In Your Room’ could be potentially bigger [as a hit single than ‘I Feel You’], but it’s six and a half minutes long. It could be edited down, but I think part of its beauty is its length. It’ll be difficult to work with it.”
When Rolling Stone followed DM on tour in July 1993, they reported: Gahan feels that his buddies art gradually coming around to his new-found [Los Angeles] philosophy, aside from occasional screw-ups like rejecting Butch Vig’s well-crafted ‘In Your Room’ single remix.
However, Depeche Mode ended up not rejecting Butch Vig’s mix, which was explained in an interview with Andy Fletcher for Drum Media in February 1994:
Consider the issue of Gahan suggesting that Butch Vig (producer of Nirvana’s Nevermind and Smashing Pumpkins’ Siamese Dream) remix the third single from Songs, In Your Room. Vig brought his own guitarist to add a new track – at first crackling then bursting into sonic overdrive – to the emotive ballad, upping the drums and giving it an alt-rock treatment that’s surprisingly controlled amidst classic Gore melodrama like Your favourite mirror, your favourite slave… “It’s an interesting mix, completely different to what we would have done, though we prefer our own original mix,” notes Fletcher, despite initial rumours that the mix at one stage was to be consigned to the vault never to be released. For Fletcher, it’s a matter of their roots: “We still like to consider ourselves European sounding and away from that American grunge sound, we’re not jumping on that bandwagon in any way.”
Alan Wilder wrote in his Singles 86-98 editorial:
Convinced of the song’s potential as a single, [Alan] campaigned rigorously on behalf of the album version to the point where various different edits were tried, but was eventually out-voted in favour of a remix by Nirvana producer and current ‘grunge’ dahling of the press, Butch Vig. Unfortunately, as is often the case with outside remixers, Vig’s interpretation did not relate to many of the aspects of the original and the track lost much of it’s Depeche Mode character, falling short of it’s intended sensuality and intensity.
Dave Gahan said in the EPK for Exciter in 2001:
“[...] Often, with a lot of those sort of songs [bring out all these sad emotions and lost time], like ‘In Your Room’, that’s kind of how it felt, you know, during those darker times for me, if you like. I was in my own little room. I felt very protected in my own little room for a while and I was invincible and I could come out when I wanted and go back in when I wanted and the room was a safe place, but now that room scares me and I don’t really want to go in there any more. So, when I was singing that song on the last tour [Singles 86-98 tour], it was almost like I could sing it from outside the room, but go there for a little bit and look at it and peer in. It was a lot more fun than singing it like it was the last time I was going to sing it every night. For instance, on ‘Songs of Faith and Devotion’, on that tour, I really got off on the whole kind of darkness of that period of my life and it got really boring.”


Uživatel: renegade

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

renegade       16. červenec 2019 o 16:51

Vydal bych to v plné své kráse jako šest a půl minutový singl.

Jenže to právě nejde smile Proto nejspíš šáhli po Zephyru..


Uživatel: Constructor

Dave a Jennifer na výstavě obrazů v Brooklynu  

Constructor       15. červenec 2019 o 7:01

Dave má k malování blízký vztah, to je jasný. Sám hezky maluje. Možná i líp, než skládá - sorry Dave smile. Na první pohled jsem myslel, že je na té fotce s Johnem Taylorem z DD. Ale Matt Dillon taky dobrý. Nedávno jsem s ním viděl film Jack staví dům a byl to docela psychadelický úlet.


Uživatel: Pavel.Z

Před čtvrtstoletím Alan Wilder naposledy vystoupil s DM jako člen kapely  

Pavel.Z       15. červenec 2019 o 6:55

Doplňuji zdravici:

Odpočívej v pokoji, ty geniální lapko cizích zvuků.


Uživatel: Pavel.Z

Sampl v Get Right With Me ze skladby od Led Zeppelin  

Pavel.Z       15. červenec 2019 o 6:31

Studuji ten odkaz podrobněji a zjišťuji, že DM používají samply z jiných zdrojů v současné době mnohem, mnohem méně a Alan na Recoilu krade jak straka ve velkém dál.


Uživatel: Constructor

Alan Wilder převážně o Violator a SOFAD  

Constructor       15. červenec 2019 o 6:29

Skvělý rozhovor, dík!

Je pravdou, že Fletch nahrál sólový materiál, který nebyl nikdy vydán?

problém byl s Danielem Miller, zdálo se mu, že si to nezaslouží vydat.

1 Bůh žehnej soudnosti Daniela Millera.

4 Mě by zajímala otázka, která v článku nepadla a sice. jak so stalo, že demokracie ve skupině přehlasovala Alana k vydání jako singlu In your room (Zephyr Mix). Někkdy je fajn, když se singly liší od albové verze, ale tak v případě IYR - největšího highpointu na SOFAD? Možná se jim zdála albová verze moc epická a radio edit by ji asi moc nesvědčil. Ale i tak, v rádiu by ji stejně nehráli, tak co? Vydal bych to v plné své kráse jako šest a půl minutový singl.