Depeche Mode Czechia
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigaceDepeche Mode Czechia

Aktuální srazyV pátek se vyhlašují nominace Grammy, Depeche Mode patří mezi favority

V pátek se vyhlašují nominace Grammy, Depeche Mode patří mezi favority

10. 11. budou vyhlášeny Grammy Awards nominations, a Depeche Mode - nejen podle britského tisku - patří mezi favority.

Britský The Standard píše:

Rockové legendy osmdesátých let Depeche Mode se letos vrátily na hudební scénu se svým patnáctým studiovým albem Memento Mori, prvním od tragického odchodu zakládajícího člena Andyho Fletchera, který zemřel v květnu 2022. Album se zabývalo tématy smrtelnosti, která byla spolu s Fletcherovou smrtí ovlivněna pandemií COVID-19 a ruskou invazí na Ukrajinu. Dvanáctiskladbový projekt získal nadšené recenze napříč kritikou i fanoušky, díky čemuž se stal silným kandidátem na umístění v několika rockových kategoriích Grammy, včetně kategorie Nejlepší rocková píseň za skladbu Ghosts Again a Nejlepší album alternativní hudby.

 

Tak uvidime a pěsti držíme.


6. listopad 2023 o 19:48 • Dangerous • Aktuality a novinkyDiskuze (24) •

Diskuze

Uživatel: Dave & Mart

Dave & Mart      1   7. listopad 2023 o 12:59

Zase píšu tie média hlúposti. Téma “Ukrajina” aj Fletchova smrť neovplyvnila album. Piesne už existovali, keď Fletch zomrel. Ukrajina bola len impulzom pre napísanie piesene ‘My Cosmos Is Mine’. Taktiež aj pandémia nebola úplne nosnou témou, ale Martinova 60-ka a otázka vlastnej smrteľnosti či pominuteľnosti.


Uživatel: Federman

Federman      2   7. listopad 2023 o 13:22

Ukrajinu jde najít za vším. Chce to jen chtít.


Uživatel: Constructor

Constructor      3   7. listopad 2023 o 13:51

Co to je za kecy, ten clanek? Britsky ‘The standard’ bude asi redakce osazena peknymi idioty.


Uživatel: Kubec

Kubec      4   7. listopad 2023 o 16:38

Plne suhlasim s tym, co tu napisali Dave and Mart, Federman a Constructor. V clanky su to propagandisticke zvasty.


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      5   7. listopad 2023 o 16:52

Ani ne tak propagandistické, jako spíš totálně neinformované a nejspíš vycucané z prstu. Autor textu zapojil svoji, nikterak nápaditou fantasii.


Uživatel: Kubec

Kubec      6   7. listopad 2023 o 16:56

ad Lukas Kucera: Ale pre co ine by si to autor textu cucal z prsta, ak nie kvoli propagande a v prapodstate k sireniu svojho vlastneho (jednineho spravneho) nazoru a presvedcenia?


Uživatel: Herrer

Herrer      7   7. listopad 2023 o 17:01

Kubec: Touhle optikou tě stejně tak můžu označit za paranoika. Možná to bude pravda, možná ne. Určitě to ale bude smyšlenka, stejně jako to tvý o propagandě.


Uživatel: Kubec

Kubec      8   7. listopad 2023 o 18:20

ad Herrer: Neviem, preco by to malo byt paranoidne. Jednoducho autor pise to, co je povazovane za politicky korektne, bez ohladu na to, ci je to pravsda alebo nie. A mozno tomu aj sam veri. To je vsetko.


Uživatel: Herrer

Herrer      9   8. listopad 2023 o 14:35

Kubec: OK, když to vidíš takhle… Já bych se přikláněl spíš k pohledu Lukáše Kuči, tedy že dnešní novináři jsou často hrozný jelita bez znalostí a specializace. Pravda teda nakonec může bejt někde v obří množině uprostřed grin


Uživatel: Kubec

Kubec      10   8. listopad 2023 o 14:43

ad Herrer: Vobec sa to nevylucuje. Prave naopak. Ak su to hrozne jelita bez znalosti a specializacie, asi nie su schopni uplatnit a niekde inde a na urovni - a sme pri starom porekadle “kto chce z vlkmi byt, musi z vlkmi vyt”.


Uživatel: Herrer

Herrer      11   8. listopad 2023 o 16:14

Kubec: Jo, tak to bejt samozřejmě může smile


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      12   8. listopad 2023 o 18:07

Asi takhle: V článku padlo tvrzení, že vyznění alba je motivované COVIDem, válkou na Ukrajině a úmrtím Fletche. Ten COVID tam moc nenacházím, spíš téma smrtelnosti obecně. Našla by se tam témata špatné mezilidské komunikace, drogových závislostí, nebo principiální ne-dobroty člověka. Ukrajina by tam údajně v první skladbě měla být, ano, vyznívá to tak. V době Fletcherovy smrti měly být skladby už v pokročilém stupni zpracování, tedy nejspíš se to tam neodráží. Tedy Fletch ne, COVID nejspíš ne, i když se prvoplánově bez znalosti věci jako inspirační zdroje nabízejí. Jak by toto šlo v letmé zmínce propagandisticky vytěžit si moc neumím představit. Nedělal bych z komára velblouda. Jen vidíme, že novináři běžně uvádí chybná tvrzení vlastní výroby, která by si mohli sami po sobě zkorigovat po 15 minutách u strýčka Googla.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      13   8. listopad 2023 o 18:17

Všichni jsme ovlivnění dobou ve které  žijeme. I vy když o těchto tématech zde hovoříte nebo se nad nimi pozastavuje. Martin je supercitlivý, takže tím vším při psaní ovlivněn určitě byl.


Uživatel: tomas1.

tomas1.      14   8. listopad 2023 o 20:15

supercitlivý jsou většinou autisté...................


Uživatel: Herrer

Herrer      15   9. listopad 2023 o 16:12

Martin ale říkal, že právě už během pandemie si začal víc uvědomovat svou smrtelnost, nebo se pletu?


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      16   9. listopad 2023 o 18:16

No, ono to s věkem asi víc přichází na každého a každé úmrtí v okolí si víc vztahuje na sebe, ať je příčina jakákoliv. Zvlášť ještě když je to člověk, kterého nějak podstatněji znal. Domnívám se, že i v myslích fans, kteří nejsou od DM příliš věkově vzdáleni a takříkajíc “stárnou s nimi” ,  tohle téma rezonuje a činí album o to aktuálnějším.


Uživatel: Federman

Federman      17   10. listopad 2023 o 0:09

Ono asi fakt o houby jde jak píše Lukáš Kuča. Mně osobně bohužel bouchají saze v kotli asi mnohem dříve než by měly.  Na vině je pravděpodobně český submisivně patolízalský gen bijící se hlava nehlava za oběť, která je momentálně v kurzu.

Ať se bije, ale ať nebije tolik kolem sebe a saze přestanou bouchat.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      18   10. listopad 2023 o 6:32

Fede kup si v Německu Nutellu, je dobrá na nervy.


Uživatel: DMMK76

DMMK76      19   10. listopad 2023 o 9:00

Ano, v nekolika rozhovorech Martin rekl, ze zacal psat behem pandemie, a ze ta vsudypritomna smrt ho pri psani velmi ovlivnila. Take mluvil o prekroceni 60tky - to ze ho taky hodne ovlivnilo. Pak rikal, ze jako posledni vznikla pro album skladba My cosmos is mine - ta je zase ovlivnena valkou na Ukrajine. Mluvil o tehle vecech mnohokrat. Naopak Fletchova smrt album neovlivnila, jen vlastne podtrhla celkove vyzneni alba.


Uživatel: Federman

Federman      20   10. listopad 2023 o 10:08

A když ji koupíš v kvádru je i větší viď. Doma máme zase jogurt německé kvality za rozumnou cenu.


Uživatel: Herrer

Herrer      21   10. listopad 2023 o 12:53

Fede, signály, aby byla stejně velká, už přece byly vyslány :-D

Btw, korporáty nádherně odpálily ten Fialův apel ohledně cenotvorby. Drahý energie prostě. Maj pravdu a kocourkovskej kruh plnej přizdisráčství se tím tak nějak logicky uzavírá. Já hned po volbách tvrdil, že tohle bude velkej průser a musím říct, že mě jeho aktéři svou neschopností i tak dokázali překvapit. A ty plány pro příští rok pro rodiny s dětmi, nízkopříjmový skupiny a střední třídu obecně? Bravo!!!

Prostě seškrtejte všechno, odvody zahraničního kapitálu naopak snižte, motivujete je tím přeci k investicím, snižte ještě víc koupěschopnost obyvatel, navádějte lidi k podvodům na daních, vychovávejte je skrz cenzuru a bude tu z fleku ráj na zemi. Šílený, jak se tu nakládá se slušným potenciálem, kterej tahle krásná země v lidech a geografický poloze má hmmm

A že se předseda Úřadu pro hospodářskou soutěž jmenuje Doc. JUDr. PhDr. Petr Mlsna Ph.D., to by bylo do nějaký parádní politický satiry, kdyby to jen nebyla pravda :-D

Omlouvám se všem za OT, ale muselo to ven.


Uživatel: Federman

Federman      22   10. listopad 2023 o 13:16

Fede, signály, aby byla stejně velká, už přece byly vyslány :-D

Jjo, Bildzeitung už to zaznamenal, ale všechny výtky z východu vážně nebere.

Tak snad aspoň nevezmou západní zelení soudruzi ty hrozby z východu dálného. Na severu Německa se jim ulicemi procházejí zástupy mloků co nejsou ani zelení ani zelený.


Uživatel: Gabriel

Gabriel      23   10. listopad 2023 o 22:40


Uživatel: carevičando

carevičando      24   11. listopad 2023 o 17:11

Tak jak to teda je?


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.