Depeche Mode Czechia
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigaceDepeche Mode Czechia

Diesel Mode 97

Většina z Vás jistě zná vcelku podařené cover verze písní SOFAD od německé kapely Diesel Christ. Téměř pět měsíců po vydání tohoto očekávaného alba ULTRA přidhází Diesel Christ opět s aktuálním cover albem.

Všechny depešácké ultra písně jsou zde převedeny do více taneční a melodické podoby (rozhodně ale ne do techna). Zpěvákův hlas snad až zbytečně oddaně kopíruje Daveův styl. Rozdíl je zde pouze v barvě hlasu. Velkou zajímavostí je zjištění, že všechny cover ultra skladby vyšly v edici Grabbing Hands. V bookletu nechybí ani poděkování Martinu Goremu za “jeho písně”.
K nejpovedenějším skladbám bezesporu patří úvodní “Sister Of Night” a “Freestate”. Následuje původní píseň Diesel Christ - “Hallelujah”, která hodně připomíná Edge to Life z Alanova Bloodline. Čtvrtou písní je “Useless” a pátou je “Useless Link”, která ovšem nemá s Uselink nic společného, kromě toho, že je instrumentální. Devět a půl minutové “It´s No Good” patří k slabším skladbám (popravdě řečeno slabé jsou pouze dvě, ostatní je opravdu špička), zejména konec je hodně roztahaný, mezi slokami jsou nesmyslné vyhrávky a refrén zpívá společně se zpěvákem i nějaká vokalistka. “Barrel Of A Gun” je určitě nejhorší písní tohoto alba. Zde nalezneme také přesamplovaný hlas, ale tato elektronická úprava se kapele jaksi vymkla z rukou, což mělo za následek totální (úplné) “odrovnání” skladby. Začátek BOAG je naprosto identický jako v one inch punch mix. Na druhé straně hodně zaujalo “The Love Thieves”, kterému taneční forma dodala nečekaný třetí rozměr. Závěr tvoří “Home” s velmi tajemným začátkem.
Narazíte-li na toto CD, rozhodně si jej kupte, určitě stojí za to!!!

Diesel Christ: Diesel Mode 97 40:03
1. Sister Of Night 4:37
2. Freestate 4:42
3. Halleleujah 3:01
4. Useless 4:33
5. Useless Link 2:33
6. It´s No Good 9:21
7. Barrel Of A Gun 4:29
8. The Love Thieves 2:00
9. Home 4:31

vydala firma Fun Factory v licenci s PPV: SPV 085-61592

12.1.1999 o 13:02 • dmf • Fanklub