Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Co znamená píseň na konci 1. dílu The Last of Us?

Co znamená píseň na konci 1. dílu The Last of Us?

Není to jen hit. Vyhledávali jste v těchto dnech zuřivě písničku Never Let Me Down Again od Depeche Mode? Zřejmě jste viděli první díl The Last of Us.

Adaptace survival série od studia Naughty Dog, kterou natočili režisér Craig Mazin a tvůrce The Last of Us Neil Druckmann, debutovala v neděli na HBO. Emotivní a intenzivní debutová epizoda představila divákům Ameriku v roce 2023 (eep), která se řítí do apokalypsy s globálním výskytem houby Cordyceps. Joel Miller (Pedro Pascal) a jeho partnerka Tess (Anna Torv) zde mají jediný úkol: dostat čtrnáctiletou Ellie (Bella Ramsey) bezpečně přes zemi prolezlou Nakaženými a militantními, vraždícími lidmi.

Epizoda končila jedním prodlouženým záběrem, který ukazoval rádio v prázdném bytě Joela a Tess v bostonské karanténní zóně (QZ), kde hrála skladba "Never Let Me Down Again" od Depeche Mode z alba Music for the Masses této anglické skupiny z roku 1987. Co to ale znamenalo?

Vodítko k tomuto závěrečnému okamžiku se objeví, když je Ellie poprvé přivedena do Joelova bytu poté, co ji předá Marlene (Merle Dandridgeová) a Fireflies. Zabíjejí tak čas do setmění než Tess, Joel a Ellie naplánují útěk z QZ a vydají se na cestu. Zatímco Joel a Tess vedou na chodbě soukromý rozhovor o tom, že se zastaví za svými kamarády Billem a Frankem (v seriálu zatím nevystupují, ale budou je hrát Nick Offerman a Murray Bartlett) a doplní zásoby, Ellie prozkoumává své nové prostředí a najde rádio a výtisk The Billboard Book of Number 1 Hits. Při listování knihou najde vzkaz, na kterém stojí:

B/F

60 — NOTHING IN

70 — NEW STOCK

80 — ❌

 

Je jasné, že Joel a Tess už léta pašují, protože si zřídili různé kanály, aby si zajistili zboží k obchodu. Součástí tohoto systému je rozhlasové vysílání autorů vzkazu, B/F, což musí znamenat Bill a Frank. "Ta vysílačka je pašerácký kód, že?" Ellie se ptá Joela. Protože Bill a Frank se nemohou spolehnout na to, že Joel a Tess mají encyklopedické znalosti o hudbě, zejména o datech vydání, a shazování písniček na chytrém telefonu nepřipadá v úvahu, kód se spoléhá na to, že Joel a Tess budou schopni vyhledat skladbu v knize Billboard.

 

Jak Ellie správně odhadne, cokoli, co se hraje v rádiu a bylo vydáno v 60. letech, znamená, že Bill a Frank nemají žádné nové zásoby, 70. léta znamenají nové zásoby a cokoli z 80. let znamená problém. Ellie to uhodne, když Joelovi řekne, že singl Wham "Wake Me Up Before You Go-Go" z roku 1984 hrál, když spal. "Kód narušen," zašeptá po jeho znepokojené reakci.

V závěru epizody, poté co trojice uprchne z QZ, začne v prázdném bytě Joela a Tess hrát rádio skladbu Depeche Mode z roku 1987, což znamená, že se blíží problémy. Bohužel v době, kdy je píseň vysílána, už jsou pryč. Eep.

Texty Depeche Mode by se daly považovat za ironicky tematické, pokud jde o nebezpečnou cestu Ellie a Joela a jejich napjatý, bouřlivý vztah: "Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem / Doufám, že už mě nikdy nezklame / Ví, kam mě veze / Vezme mě tam, kde chci být / Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem."

Ať tak či onak, naše hrdiny čekají potíže ve více směrech.

 

MASHABLE MAG

 

 


21. leden 2023 o 12:59 • Dangerous • AktualityDiskuze (3) •

Diskuze

Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      1   21. leden 2023 o 13:06

Že končí díl?


Uživatel: Dangerous

Dangerous      2   21. leden 2023 o 16:35

nejen to


Uživatel: Ultramaraton

Ultramaraton      3   21. leden 2023 o 16:57

že teď uslyšíme Never Let Me Down Again všude? Alespoň si koupím DM tričko v HáeMku ve výprodeji za pár kaček…


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.