Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Dave Gahan: Je více než pravděpodobné, že bude další deska Depeche Mode

Ilustrativní: Dave Gahan: Je více než pravděpodobné, že bude další deska Depeche Mode

Dave Gahan v aktuálním rozhovoru pro NME považuje za více než pravděpodobné, že bude další album Depeche Mode. Zároveň ale dodává, že pokud je mu známo to, že Martin si dává chvilku pauzu....

 

celý rozhovor zde depechemode.cz


13. leden 2020 o 14:45 • Dangerous • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      1   13. leden 2020 o 18:55

Skvělá zpráva a David Martina už skladatelsky zastane. Na posledním albu byl nejlepší song ten Davidův.


Uživatel: Federman

Federman      2   13. leden 2020 o 19:31

Bravo Depeche Mode. Poslední LP je vynikající. Dokážete lépe?


Uživatel: NMDH

NMDH      3   13. leden 2020 o 20:03

Nechápu, proč po každé desce a šňůře je debata o konci kapely a pak, když se někde ukáže, že DM mají další plány, tak to je samé hurááá, juchůůů atd. DM prostě hrají stále a jsem si jist, že až budou končit, tak nám to jasně dají vědět dostatečně dopředu. Třeba 101h před koncem grin DM hráli, hrají a budou hrát dál a nikdy mě nenapadlo po žádném ukončeném tour, že by měl nastat The End. Zdar grin


Uživatel: Constructor

Constructor      4   14. leden 2020 o 7:38

David Martina už skladatelsky zastane

hahaha. Tan člověk snad nemá cit pro melodii. Dave, ačkoliv se nějakým způsobem pokouší skládat a sem tam mu i něco s další pomocí docela vyjde, není v mých uších skladatel. Rozhodně ne skladatel formatu Martina Gora - naprosto nemyslitelné.
To by mě zajímalo, která skladba ze Spirit od Dava je lepší než ostatní od Martina. O nejhorší skladbě bych věděl - No more. A kruci zase Davův počin Tu skladbu bych si uměl představit, tak u Camouflage a i pro ně by to byla průměrná nevýrazná vata. Tak jako na všech ostatních deskách i tady se Dave postaral o nejslabší track na albu. Ačkoliv to tady, díky vymazlené produkci Forda, nebyl tak trisktní průšvih. Nicméně melodie je king a pokud tam, není tak to ani úctihodná produkce nepřekryje.

Jinak k článku. Ten má zacela nulouvou vypovídající hodnotu. Jasně mají po tour a Martin má pauzu. Takže i po této informaci není důvod si nemyslet že, za čtyři obligátní kalendářní roky po Spiritu přijde album číslo 15. Otázkou je, kdo bude na židli producenta, prože jak víme, sound DM je zavislý na producentovi mnohem více než u mnohých jiných interpretů a markantně ovliuvňuje vízor a kvalitui desky. Řekněme, že studiová práce samotných členů skupiny, v jejich případě pouze jediného člena, který přichází do úvahy - tedy Martina, nikdy nebude jejich silnou doménou (ach Alane) a tedy externí producent je v tomhle ohledu klíčovým elementem.


Uživatel: Dangerous

Dangerous      5   14. leden 2020 o 8:02

to Constructor:
Subjektivní názory nebudu komentovat, ale co se týká pauzy a dodržení 4 letého cyklu…

Ano, klidně může být dodržen, ale podle informací, které Dave NME řekl a zároveň podle všech dalších rumours, které se kolem DM točí, bude ta pauza o malinko další než obvykle a to díky tomu, že si čerstvoučký otec dvou dcer, jich prostě chce chvíli užívat.
Martin nenastartoval tentokrát svou kreativitu via VCMG nebo MG…dokonce ani předpokládaný meeting členů Depeche Mode na konci roku 2019 se neudál. Řekněme tedy, že se dá čekat cca 6 měsíční zpoždění oproti minulému a předminulému cyklu. Nové album DM bych tedy spíš než na jaře 2021 očekával až na podzim 2021….a nebo jaro 2022.


Uživatel: 1113david

1113david      6   14. leden 2020 o 9:35

Každá taková zpráva je skvělá. Odpočinek, trochu zvýšit HDP a hurá zase do práce kluci smile


Uživatel: Grangers

Grangers      7   14. leden 2020 o 9:53

To su klidný.Jak to začne po nocách řvát trošku víc,bude potřebovat do studia.A když přežije i tohle,tak se začnou tahat za vlasy a žalovat na sebe a to už bude tutovka.A navíc je radost se k nim vracet.A jak známo,kde není loučení,nemůže být ani vítání,že.
  A lituju Vás všechny,to myslím upřímně,když musíte řešit,nebo já nevím jen prostě řešíte,kdo,kdy,co a jakej producent.To je přece jasný,že některý album je lepší,některý míň(i tak je to všechno ale sporný-kdo má co rád).Troufám si říct,že většina nás tady je už ne nejmladších(a zároveň doufám,že ne) a nepamatuju si,že by jsme na konci osmdesátých a pak dál v devadesátkách řešili nějakej blbej zvuk,nebo uspořádání skladeb(max. v rámci běžné depešácké debaty v radosti a vzrušení nad tématem).Dodnes jsu vděčnej a nadšenej ze všeho co se šustne.Problém je v tom,že máme každej prd hned z první ruky díky vymoženostem doby.Což je v pohodě,ale nenechat se tím tak masírovat.Proboha,jak já se nechci nikam posouvat a dávat si výzvy,to mě fakt neba.Mám nepopsatelnou radost z toho,že nám David vstal z mrtvých,nechal se ostříhat jako normální depešákočlověk-ještě teda trošku přiholit ty boky-,všechno to všichni přežili(promiň můj nejoblíbenější Alane), a frčijou furt dál.
  Je to perfektní a posloucháme nejskvělejší skupinu ve vesmíru
P.s.je mě teda tím pádem celkem jedno,jestli tam bude sedět Ford a nebo Lambordžýny.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      8   14. leden 2020 o 14:08

Poslední DM album neposlouchám s výjimkou skladby Cover me. Ta se povedla, včetně živého podání. Takže za mne Ford nic moc. Constructore a nic s tím nenaděláš i kdyby jsi klávesnici prošoupal a spoustu A4 textu popsal smile


Uživatel: Behindo

Behindo      9   14. leden 2020 o 17:16

A uz se perou ?
Lidi, mam Vas rad.


Uživatel: Behindo

Behindo      10   14. leden 2020 o 17:19

Jinak o tehle pauze si koupim nove Pet Shop Boys leden 2020, zajdu na jejich koncert v kvetnu v Praze a taky budou novi Erasure 2020.


Uživatel: Peppa

Peppa      11   14. leden 2020 o 19:04

Grangers - perfektní, pod to se podepisuju a naprosto souhlasím s každým slovem.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      12   14. leden 2020 o 22:10

Můj tip: Martina dostanou z jeho komfortní zóny dokonaný Brexit a prezidentské volby v USA (politika nám v tomto letos přeje smile )... ale ta DM pauza bude tentokrát o rok delší :(


Uživatel: Federman

Federman      13   14. leden 2020 o 23:53

Constructore v mnohém pravdivě, jen celkově moc jadrně. Upřímě nedokážu pochopit publikum upřednostňující poslech Delty před Spiritem. Pro mě je poslední album tak diametrálně jinde ve všech směrech, že daevovo naivní divadlo založené na PTA vůbec neřeším. Jeho příspěvky na Deltě zněly příšerně lacině a jenom umocňovaly fiasko benova moru.
Kde mě Dave skutečně překvapil je Cover me. Tady tu naivitu neslyším ani náhodou. Ta skladba je prostě výborná.


Uživatel: Constructor

Constructor      14   15. leden 2020 o 6:28

Poslední DM album neposlouchám s výjimkou skladby Cover me. Ta se povedla, včetně živého podání. Takže za mne Ford nic moc. Constructore a nic s tím nenaděláš i kdyby jsi klávesnici prošoupal a spoustu A4 textu popsal smile

@PavelZ to mě ale skutečně mrzí. Mě totiš strašně záleželo zejména na tvém názoru na práíci Jamese Forda :(


Uživatel: Constructor

Constructor      15   15. leden 2020 o 6:59

Upřímě nedokážu pochopit publikum upřednostňující poslech Delty před Spiritem

Bohužel i takový jsou mezi námi. Nicméně pokuď někdo může napsat takový nonence, že Dave je schopný zastoupit Martina jako skladatel. Pak může zrovna tak upřednostnit nevyvážený, rozbředlý, skřípavý zvuk. Zasycený vrstvením překrývajících se linek, kterým nic neříká slovo jako dinamika. Všechen ten sound na jednou zní prostě otřesně a zcelá zabíjí skladbu a to jak by ji mohl vykopnout výše nějaký schopnější producent. Produkce je jako kreslení a ne házení barev na plátno. Doufám a věřím, že už nebudu muset zažívat období jako v časech SOFTU a DM.

Kde mě Dave skutečně překvapil je Cover me. Tady tu naivitu neslyším ani náhodou. Ta skladba je prostě výborná.

Ano nejlepší počin Dava pro DM. Skladba je umocněna úhlednou produkcí Forda. Ten kluk má prostě cit a opravdu chápe, jaký přístup DM hudba potřebuje. 

Takže studiově jsem s poslední deskou spokojen. Ještě by měli DM jinak uchopit, pochopit jejich živá vystoupení. Tam to taky hapruje. Začal bych větším soustředěním na detail (je smutné, že některé zahraniční cover DM bandy mají na živo vychytanější sound než opravdoví DM), záměnou těch dvou kašparů (klávesy, bicí) a v neposlední řadě je tu převeliký showman Dave, který sem tam zaměnuje koncert za kabaret.
...nicméně to už je jiný příběh.


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      16   15. leden 2020 o 7:28

Constructore: Delta pič* ! smile


Uživatel: Constructor

Constructor      17   15. leden 2020 o 7:38

PavelZ: možná už jsem pochopil smysl vyznění Delty. To ty sis to všechno podchytil, zaplatil a nechal vyhotovit na zakázku, že jo? Díky za objasnění. Konečně vím, proč Delta zní tak, jak zní. Fakt díky kámo.


Uživatel: NMDH

NMDH      18   15. leden 2020 o 8:09

Tak nějak mě došlo, že poslední desku jsem naposledy slyšel asi měsíc po jejím vydání....


Uživatel: NMDH

NMDH      19   15. leden 2020 o 9:12

Upřímě nedokážu pochopit publikum upřednostňující poslech Delty před Spiritem : a to znamená co…že jsou, jsme špatný??


Uživatel: Constructor

Constructor      20   15. leden 2020 o 9:26

Upřímě nedokážu pochopit publikum upřednostňující poslech Delty před Spiritem : a to znamená co…že jsou, jsme špatný??


To znamená, že buď nemáte pročištěné sluchové senzory nebo pokřivený hudební vnímání. Můžeš si vybrat :D


Uživatel: Federman

Federman      21   15. leden 2020 o 9:31

a to znamená co…že jsou, jsme špatný??

Jo smile


Uživatel: Constructor

Constructor      22   15. leden 2020 o 9:33

a to znamená co…že jsou, jsme špatný??

Jo

AMEN :D


Uživatel: Pavel.Z

Pavel.Z      23   15. leden 2020 o 10:07

Poslouchám elektronickou hudbu a kapely, hraní si na rockery mě nezajímá a nezajímalo. Stejně jako názory teplých bratří.


Uživatel: Lukáš Kuča

Lukáš Kuča      24   20. leden 2020 o 9:20

Když si tak přeberu, co vlastně od DM aktivně poslouchám, tak to zahrnuje hlavně SGR, SOFAD, BC, ABF. Semtam jede i MFTM, S&S, Violator, CTA, Ultra a PTA. U SOTU tak nějak předstírám, že nikdy nevzniklo (no dobře, Wrong, Peace, Oh well a Ghost občas dám). A Delta vs. Spirit? Tak to raději Delta, i když zvuk je ve většině skladeb zprasený a unavující, hlavně vinou produkce a masteringu. Ale tvůrčí invence tam vidím tedy výrazně více než v unylém Spiritu. Na Exciter se víceméně práší, ale ale nijak mě neuráží, spíš na něj mám málokdy náladu.
Ono vůbec, nebýt skvělých hudebních perel na jinak dosti nesourodých Ultra a PTA, byl bych v pokušení státi se ‘popíračem existence DM po SOFADu’ grin Pokud bych si ještě troufal v něco brilantního od DM doufat, rád bych viděl příklon k Berlin school (pro případ okázale elektronického zvuku) nebo k jazzu (což by asi hodně fans neskouslo).


Uživatel: Logic1

Logic1      25   21. leden 2020 o 8:14

Pavel Z. Poslední album katastrofa!!!! Delta-nádhera, záleží na názoru. Ale ked bude daľší album ako Spirit, tak ....


Uživatel: Peppa

Peppa      26   22. leden 2020 o 14:58

Což koresponduje s fázemi “s Alanem” a “po Alanovi”.
Taky mám radši fázi “s Alanem”, ale beru to tak jak to je a užívám si současnost, ne jen minulost. Dokud ještě nějaká současnost je; za chvíli už bude vše jen minulost.

Na flashce mám všechno co vyšlo - alba, 101, koncerty, remixy a např. v autě to pouštím random a vždycky jsem příjemně překvapen nečekaným songem. grin


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.