Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Kreativní lídr Depeche Mode

Ilustrativní: Kreativní lídr Depeche Mode

Do zbraně! Kreativní lídr Depeche Mode, v krátkém rozhovoru pro mexický deník Reforma, tvrdí, že lidskost sjela z cesty a je plný hněvu a frustrace.

Politický systém je rozbitý a lidskost právě prochází temnou a nepříznivou fází, s aktuálními událostmi v Anglii a Spojených státech, ve dvou důležitých zemích pro Martin Gore, skladatele a uměleckého vedoucího Depeche Mode.

"Množství lidí na tomto světě by rádo vrátilo čas. Já žiji ve Spojených státech, takže na vlastní kůži prožívám politiku realizovanou Donaldem Trumpem. V podstatě do každé vládní pozice dosazuje někoho, kdo je jakýmsi Antikristem v příslušném sektoru. Zakázat potraty je podle mě něco příšerného, je to vlastně návrat do 1950tych let, "zauvažuje britský hudebník, žijící v Kalifornii.
"Lidé jsou velmi naštvaní a frustrovaní, ten systém je prostě nefunkční a potřebuje opravu. Jenže při výsledcích v hlasování o Brexite, jakož i v amerických prezidentských volbách, nemusí akce rozzlobených lidí vůbec pomoct."

Od roku 1982 se Gore, ve svých písních, věnuje v podstatě třem základním tématům: sexu, lásce a víře. Jenže dnes se 56-letý Gore chopil výhod nadčasové inspirace a na posledním albu Depeche Mode, "Spirit", se věnuje globálním konfliktům a "zdravotnímu stavu" světa.

"" Spirit "je pro mě velmi silné slovo a samotný album se věnuje skutečnosti v níž lidskost sešla ze své cesty. Možná k tomu abychom to duchovno opět našli a vrátili se zpět na tu správnou cestu bude třeba chopit zbraní... to je ta otázka, která v člověku vznikne po vyslechnutí alba. Já věřím v revoluci, ale ve smyslu potřeby znovu objevení naší lidskosti, "dodá autor hitů jako" Personal Jesus "a" Enjoy The Silence ".

"Já osobně podporuji, už celá léta věci související s vodou. A v tomto směru jsem doslova vzrušený že jako kapela podporujeme organizaci Charity: Water, která se snaží snižovat rozdíly v několika místech světa trpící nedostatkem čisté a pitné vody. Představte si, že na světě nemá přístup k pitné vodě asi 800 milionů lidí, "řekne o altruistickém projektu na kterém se kapela podílí spolu se švýcarským výrobcem hodinek Hublot. Spolu vydali sérii náramkových hodinek inspirovaných 55 singly, které kapela vydala od roku 1981.

Dnes, téměř 60-tnici, s obrovským hudebním archivem, jsou Gore, Dave Gahan a Andrew Fletcher už téměř rok na světovém turné, které zahrnuje více než stovku koncertů a se dvěma vystoupeními se zastavili i na stadionu Foro Sol v Mexico City.

V Mexico City jsme se vždy těšili mimořádně oddané i věrné fanouškovské základně a naše hudba si v Los Angeles, jakož i v Jižní Americe, žije vlastním životem. My, jako kapela, jsme touto oddaností a láskou, která trvá už tolik let, skutečně poctěni "zakončí krátký rozhovor Martin Gore.

 


zdroj: dmtvarchive.com


2. duben 2018 o 23:09 • dmf • Aktuality

Diskuze

Uživatel: Miro1972

Miro1972      1   3. duben 2018 o 5:11

Bolo by dobre sa k niektorym veciam nevyjadrovat. Stara mudrost hovori mlcat je zlato a toto plati obzvlast pri cloveku ako je Gore. Nikdy som pri hudbe neriesil politiku, vierovyznanie, povod ci rasu. Hudba ma povznasat a osviezovat. Ale vidim, ze cim je starsi, tym ma vacsiu potrebu sa vyjadrovat aj mimo hudby. A tie nazory su tak ako Goreho hudba - smutne….


Uživatel: Herrer

Herrer      2   3. duben 2018 o 7:12

Kluci kecali do politiky vždycky. Dřív jsem se s nimi i dokázal ztotožnit, ať už to dělali jakkoli naivními a s ohledem na vlastní budoucnost leckdy trochu protichůdnými texty, znělo to upřímně. Teď se bohužel děje to, že už hesla hlásají z určité neprostupné bubliny a ztotožňuje se mi s tím mnohem hůř. Nicméně není důvod mlčet…jen ať se vykecaj wink


Uživatel: tomas1.

tomas1.      3   3. duben 2018 o 8:20

zvláštní,slušní lidé Trumpa podporují.............elity si žijí ve své bublině blahobytu a kázají jak zbytek světa má žít a že jen oni mají tu jedinou a správnou pravdu,ale to jsem spíš specifikoval “pražskou kavárnu”-)


Uživatel: fanda

fanda      4   3. duben 2018 o 17:32

Depešáci se vždy nějakým způsobem vyjadřovali k politice a každý z nás vidí politiku ze svého úhlu a ze svého života. Člověk nemusí souhlasit, ale měl by respektovat názor druhého. Otázkou je, do jaké míry se jsou to pocity ze současné politiky a do jaké míry pocity ze společnosti jako takové a kam směřuje. Osobně se domnívám, že politici, stejně jako politika je již pouhým důsledkem, ale zároveň hybatelem určujícím směr. Kdesi jsem slyšel příměr, že když je strom již moc velký a silný, tak se zhroutí pod svou vlastní vahou, to mi přijde pro současné směřování lidstva jako hodně vystihující.


Uživatel: Herrer

Herrer      5   3. duben 2018 o 18:42

Kdybych měl kritizovat směřování společnosti, vybral bych si úplně jiná témata než Martin. To, co se dnes děje, chápu jako hledání zástupných problémů za účelem oddálení nebo bagatelizace těch skutečných. Ale taková je doba…

Jinak souhlas, ať si každý řekne své, ale ať se snaží vyslechnout i druhou stranu a pochopit její pohnutky. Dogmata jsou na píču. Jakákoliv. Obzvlášť ve světě, který se tak rychle mění.


Uživatel: Savage

Savage      6   4. duben 2018 o 13:35

Ja naopak myslim, ze jeho nazory jsou naprosto v poradku. Souhlasim s nima a podepisuju se na 100 procent!


Uživatel: Marcel Z.

Marcel Z.      7   5. duben 2018 o 15:37

Osobně jsem nesmírně mile překvapen, že člověk žijící desetiletí v blahobytu a je celosvětově zaslouženě oslavován, dokáže cítit a vnímat ze světa to samé jako obyčejný člověk, který dre od výplaty k výplatě třeba někde v Česku.
Pro mě to je nezvratný důkaz, že hudba DM je poctivá a nevykalkulovana.


Uživatel: renegade

renegade      8   5. duben 2018 o 18:59

Bubliny, slušní lidé, elita, blahobyt… Začínám bejt na tohle diskuzní klišé trochu alergickej. Jaká je definice slušnýho člověka? Kdo je elita? Lidi co maj prachy a moc, nebo jen žijou v “blahobytu”? A bubliny jsou echt téma. V těch nežije jenom “elita”, ale spousta “slušných lidí” smile


Uživatel: Herrer

Herrer      9   5. duben 2018 o 19:47

renegade: Bublinou bylo aspoň v mém případě myšleno to, že pokud například žiješ na místě, které ti díky tvému sociálnímu začlenění dovoluje požívat výsady, které 90 % lidí nemá, je velká šance, že začneš svět vidět úplně jinou optikou a budeš řešit jiná klíčová nebo “klíčová” témata, než ti z druhé strany bubliny (jo, máš pravdu, klidně se to dá chápat jen jako jiná, větší bublina). Slovy klasika: “Když nemají na chleba, ať jedí koláče” smile

Hledání co nejširšího názorového průsečíku, je jediná rozumná cesta, jak se dobrat výsledku, který bude akceptovatelný všemi stranami. V současnosti se ale bohužel často děje to, že politici apelují na ty nejradikálnější, což je sám o sobě paradox jako kráva, protože jsou to ti dávno přesvědčení, které mají už i tak jisté... Dochází pak k zacyklení se na tématech, která jsou důležitá pro skupiny, ale ne pro společnost obecně, což vede jen k její další polarizaci.

Nerad bych se rouhal, ale nedostatek přirozených lídrů, kteří by uměli lidi spojovat, je dost možná důsledek toho, že civilizovaný svět žije dlouhou dobu v míru a nemusí tedy řešit otázky, které by spojovaly napříč třídami. Tyhle žabomyší války, které často slouží jen jako clona před na pozadí bujícími vážnými problémy, dřív nebo později voliče otráví, což je živná půda pro zdánlivě nezúčastněné “praktiky”, jinými slovy oportunisty typu Babiše… Což je špatně pro všechny.

Konec politického okénka smile


Uživatel: gonokok

gonokok      10   5. duben 2018 o 21:04

@Herrer: Z hlediska globálního aspektu a napříč spektrem názorového portfolia nezbývá než souhlasit s tímto paradigmatem… grin wink


Uživatel: renegade

renegade      11   5. duben 2018 o 21:31

Herri.. pěkná řeč, moje bublina ti rozumí, ale dám si ještě panáka a zaleju ho Pepperem grin


Uživatel: Herrer

Herrer      12   6. duben 2018 o 6:58

grin volové smile


Uživatel: gonokok

gonokok      13   7. duben 2018 o 12:19

@Herrer: Taky Tě mám rád… grin


Komentáře mohou přidávat jenom registrovaní a přihlášeni uživatelé.