Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Aktuality

Recoil - singl Jezebel

Po několikanásobném odložení konečně vychází nový singl Alanova Recoilu s názvem Jezebel Bude vydán jako 'enhanced' singl, tzn. že bude obsahovat videoklip Jezebel. Konečné datum vydání pro Evropu je 21. srpna 2000, data vydání pro USA a Kanadu ještě nejsou známá, ale předpokládá se polovina září.

80% hotovo

Podle oficiálních zpráv bylo v červenci 2000 ukončeno první nahrávací období. "Hrstka" písní je z 80% hotova a zní skvěle. Atmosféra ve studiu byla rovněž skvělá a všichni se těší na letní přestávku a poté budou v září zase pokračovat.

Dave nazpíval 4 písničky

Podle informací Garetha Jonese, koproducenta nového DM alba, nazpíval Dave již čtyři nové skladby. Pro nás nic zvláštního, když jeho práci ohodnotil jako "vynikající vokály"

Pozdravy z Basildonu do Basildonu

V sobotu 15. dubna proběhl velký sraz fanoušků DM v anglickém Basildonu. Přestože DM již předem řekli, že se této akce osobně nezúčastní Plamínek naděje plápolal. DM dodrželi své slovo - nepřišli, ale alespoň jako tišítko poslali předtočené pozdravy:

Recoil - Black Box

Alan se rozhodl prostřednictvím internetu vydat celou skladbu Black Box. Tuto speciální elektronickou verzi doporučujeme všem příznivcům elektroniky. Důvod proč se tato skladba nedostala celá na nové LP Liquid, ale pouze ve 2 výtažcích, je její příliš dlouhá stopáž, která dosahuje 14 minut. Není také od věci připomenout, že hlavním impulsem k napsání této skladby je letecká havárie, při níž málem spadlo Alanovi na hlavu letadlo.

Promoaktivity Alana Wildera

V sobotu 25. března byl Alan hostem na BBC Radio 3 v uznávaném hudebním pořadu Mixing It. Zpověď vedli Robert Sandall a Mark Russell. 12. dubna vysílalo berlínské Radio 1 dvouhodinový Recoil speciál. Program se jmenoval Electro Beats a byl zde odvysílán dlouhý rozhovor s Alanem. 20. dubna se Alan zúčastnil online chatu na http://www.infomusic.de

Daryl Bamonte a Jez Webb v Praze

Při n ávštěvě v Praze se nám podařilo zastihnout bývalého osobního asistenta DM z let 1980-1995 Daryla Bamonteho a kytarového technika M. Goreho ze Singles Tour Jeza Webba. Předali jsme jim časopisy Halo, z čehož byli oba očividně nadšeni. Daryl poté napsal písemný pozdrav pro členy DM Friends.Více informací a vyprávění Darylových zážitků s DM se dočtete v Halo 23.

Andy v Praze hovořil o novinkách

Andy Fletcher před několika týdny udělal soukromou návštěvu Prahy. Kde sdělil, že skupina má v současnosti nahráno 6 skladeb. Všichni jsou v dobré náladě. Kompletace alba by měla být hotova asi v létě 2000.

Alan navštívil Davea v New Yorku

Alan se svou ženou Hep navštívili Davea doma v New Yorku. Podle jeho slov bylo skvělé vidět jeho ženu Jennifer, dceru Stella Rose a samozřejmě také Davea. jak uvedl Alan: "Má se skvěle, hodně jsme se spolu nasmáli, jak starým tak i novým věcem. Je očividně okouzlen Stellou Rose a je zřejmé, že je naplněn. Dal jsem mu také nové album Liquid."

Oznámí dnes Depeche Mode nepříjemnou zprávu???

Aspoň to tvrdí "umělec", který si říká Plasticgod. Jednu z jeho prací můžete vidět i ve studiu Dave Gahana v New Yorku (obrázek DM i s Alanem, mnozí si jistě pamatují). A tento Plasticgod, občanským jménem Doug Murphy nastavil svůj status včera večer na twitter účtu takto: "Sad Depeche Mode news in press conference tomorrow, stay tuned!" (smutná zpráva od DM na tiskovce zítra, zůstaňte naladěni).

DM natáčeli na Route 66 videoklip “Dream On”

Ilustrativní: DM natáčeli na Route 66 videoklip “Dream On”

17. a 18. února natáčeli Depeche Mode videoklip k písni Dream On, nedaleko Barstow v Californii na slavné Route 66. Režii měl na starost Stephane Sednaoui a všichni tři členové ve videoklipu jedou v Lincolnu Continental krajinou.

Gareth Jones produkuje nové album Depeche Mode

Gareth Jones bude produkovat nové album Depeche Mode. Tento zkušený elektronický nadšenec již spolupracoval s DM na albech Contruction Time Again, Ultra a podílel se na koprodukování alb Some Great Reward a Black Celebration.

Martin Gore je v tuto chvíli ve studiu

Ilustrativní: Martin Gore je v tuto chvíli ve studiu

Přinášíme poslední zprávy o dění v Depeche Mode! 26. ledna - Martin v tuto chvíli pracuje ve svém domacím studiu na psaní písní s Gareth Jones a Paulem Fregardem, kteří mu asistují. Skupina není oficiálně ve studiu, ale předpokládá se že v brzké době budou další informace.

Halo 21

Nové číslo časopisu Halo 21 prochází posledními úpravami a vyjde do konce ledna.

RECOIL - album Liquid

Datum vydání nového Recoilu pojmenovaného 'Liquid' bylo posunuto na 6. března 2000. 'Liquid', napsal a produkoval Alan s pomocnou produkcí a zvukovým designem PK, obshuje 9 nových skladeb, v nichž se objevují umělci Mute: Diamanda Galas, New Yorkští Nicole Blackman a Samantha Coerbell, gospeloví zpěváci The Golden Gate Jubilee Quartet a fanoušek Recoilu a básník,Rosa M.Torras.