Depeche Mode Cz
Fanklub Depeche Mode pro Českou a Slovenskou republiku

Soukromá zóna


Hlavní navigace
Články

Jeho outfit (vizáž) neustále přináší falešné podezření

Martin: „Nejsem teplý.“ Pro mnohé je u DM nejhorším klukem. Některým lidem připadá jako buzerant nebo bisexuál, protože na pódiu nejraději bývá v dívčím oblečení a líčí si rty jiskřivou červení. Na party, jako nedávno při „Peter´s-Pop-Show“ v Dortmundu, se občas při tancování na stole začne plně věnovat striptýzu.

The Singles Tour: Diář Jody

Jody byla členkou koncertního týmu Singles Tour 86 98. Zde přinášíme její poznámky z celého turné.

Depeche Mode 86>98

Přinášíme překlad textu z tourbooku z posledního turné.

Martin L. Gore o skladbách The Singles 86>98

Ilustrativní: Martin L. Gore o skladbách The Singles 86>98

S vydáním nové kompilace singlů "Singles 86-98" si Martin Gore, autor všech těchto singlů, našel chvíli čas, aby oprášil své vzpomínky, které má spojeny s jednotlivými hity.

Walking in their Shoes

25.-26.10.1998 - Je sobota kolem poledne a nám se po letech plní dávný sen - jsme v Basildonu.

Pražský koncert DM ‘98 Vašima očima

Pražský koncert DM '98 Vašima očima.

Velká nejistota Davea Gahana

Se singlem Strangelove dosáhli Depeche Mode 19. místa v anglické hitparádě Top 30. Mysleli byste si, že Dave je nyní plný radosti. Jedna velká nejistota však zastiňuje Daveův úspěch - po čtrnáct let, nyní beznadějně, pátrá po svém otci.

Koncert DM v Estonsku 2/9/1998

Skupina Depeche Mode začala své turné koncertem v Tartu v Estonsku. Koncert navštívilo asi 12 000 lidí. Během zvukové zkoušky se zkoušely písničky: In Your Room, World In My Eyes, A Question Of Time, Somebody. Předkapela Purity hrála asi 45 minut, zněla dost podobně jako Prodigy. Bohužel zvuk nebyl nejlepší. Na pódiu bylo asi jen 6 stupňů Celsia.

Martin Lee Gore zpívá naživo

Ilustrativní: Martin Lee Gore zpívá naživo

Písně, které spíva Martin na koncertech.

Recenze alba Counterfeit

Přidat své slovo ke Goreově půlhodinové kolekci šesti písniček znamená hodit na misky vah nejen tenhle žertík s pseudodepešáckými „padělky“, ale i celou Goreovu tvůrčí metodu , jazyk, do kterého se tu překládá.

Tisková konference v Kolíně 20/4/1998

Přepis tiskové konference Depeche Mode v Kolíně 20/4/1998.

Blasphemous Rumours

V posledních dvou letech nebylo téměř možné přečíst si v tisku o Depeche Mode ani čárečku, ale v posledních týdnech, jakoby se pytel roztrhl.

Jak půjdou dále?

„Že tak rychle budu zase stát na jevišti, na to bych ani ve snu nepomyslel“, šklebí se zpěvák Depeche Mode Dave se zřejmým sarkastickým spodním tónem, když Bravo skupinu zastihlo při jednom televizním vystoupení ve Vídni. „Po pětiměsíčním turné jsem byl tak daleko, že jsem říkal: udělám konec s vystoupeními!“

Paul Morley o DM (Londýn 1990)

Kupodivu nevím, kde začít. Vím jen, kde skončit, a jestli se odhodlám začít, brzy poznáte, že mluvím pravdu. Je to smešné…za nic na světě nevím, kde začít. (Začínám od srdce nebo je to jen moje přání?) Vím přesně, kde skončit tohle vyprávění o hudbě, která nutí čas plynout, která si podmanila zvuk a dovedla slovo k dokonalosti. Pro čtyři přáteleznamená zvuk odnikud, pocit, který se pochybuje mezi nekonečným kombinováním rytmů a texty, které mluví o duševní vyrovnanosti, hříchu, fascinaci, o duši a tělu. Vkládají do toho půl svého srdce a mnoho energie…ale kde začít?

Zoufalá mode

Depeche Mode, britská kapela 80. let, stále prodává miliony desek. Nyní Dave Gahan si přeřezal žíly a krátce poté téměř zemřel na předávkování drogami. V čem je problém?